Zorhajn tažení 9
zor.png

Kdy: 26. - 28. 10. 2007
Kde: Kunvald Camelot
Pořádá: Zorhajn
Počet hráčů: cca 20
Vlastní stránky: http://www.zorhajn.org/event.php?id=Tazeni9
Účast: na přihlášku
Kontakt: moc.liamg|rraniugnas#moc.liamg|rraniugnas


O hře

Přátelé a bratři ve zbrani. Magický Podzim se svými barvami zakouzlil a proměnil naši krajinu v překrásnou harmonii barev nebo tak nějak, jak píšou básníci. Dny se krátí, vítr vane z polí (z bitevních polí, kde ještě před týdnem zuřila strašlivá bitva mezi dvěma šlechtici), děti pouští draka (velkého černého draka, co loni spálil svým dechem půl království), ze stromů padá listí(a druidi s ustaraným výrazem se snaží uklidnit několik stromů, které natahují své větve směrem k dětem hrajícím si na okraji lesa) no a mezi tou vší lehce nostalgickou idylkou, přišel čas nabrousit dřevěné meče, oprášit kostým z prostěradla a vyrazit do přilehlých lesů prožívat příběhy dávných hrdinů a reků. Jinak řečeno, nastal čas uspořádat tradiční, letos jubilejní 9. Zorhajn tažení.


Co je to tažení?

Jak jsme zjistili, ne všichni vědí, co to je tažení. Zaslouží si to tedy kratší vysvětlení.


O čem je 13. Zorhajn Tažení?

Zorhajn tažení není jen tažení, doprovází ho spousta dalších zajímavých událostí, na které máme celý víkend:

• především samotné tažení, které proběhne v sobotu a kde se družinky jak bývá zvykem pokusí zachránit svět, nebo něco podobného
• strašlivě strašidelný noční kvest, letos poněkud netradiční formou, možná méně děsivou, ale o to zajímavější, který proběhne v noci z pátka na sobotu
• proslulé Zorhajnské divadlo, které přes všechnu snahu nejspíš opět nebude vůbec souviset s příběhem
• tradiční sáňkování po schodech Camelotu
• národní mistrovství ve hře na schovávanou
• Zorhajnské vaření dle osvědčené kuchařky „Vaříme bez receptu“
• jakékoli další nezodpovědné zneužívání vybavení Kamelotu

Ubytování

Je zajištěno v překrásném, na tichém místě umístěném, domě (pevnosti) Kamelotu. Spát se bude na vojenských lehátkách (spacáky s sebou), tři místnosti je možno vytopit. Spacák si přivezte vlastní. Místa bude možná málo, kdo přijede dřív, má výhodu. Ne že by se ostatní nevešli, ale budou mít méně pohodlí. V Kamelotu neteče voda (teda jo, ale jen v jednom místě střechou, když prší), pitnou vodu zajistíme. Mýt se dá v potoce, do kterého ústí veškerá Kunvaldská kanalizace. Naproti Kamelotu je obchod, kde mají v pátek a v sobotu dopoledne otevřeno (ovšem nebudou asi úplně připravený na nájezd třiceti lidí, jsme malá ves). Dále chceme upozornit, že v Kamelotu se uhnízdil strašlivý Zorhajnský bordel. Několik lidí už tam beze stopy zmizelo, o věcech ani nemluvím.

Jak se tam dostat
Vlakem do Žamberka, potom autobusem z vlakového nádraží na autobusové nádraží (případně vlakem do Letohradu a autobusem do Žamberka), a odtamtud do Kunvaldu busem. Kamelot je přímo naproti zastávce Kunvald-Konzum. Když jedete busem, tak napravo je Konzum a parkoviště a nalevo Kamelot (myslím, že ho poznáte). V případě krajní nouze bysme mohli pro někoho do Žamberka dojet autem, ale nejspíš nebude čas.


Pravidla

Jelikož jedna družina bude složena ze zkušených hráčů, rozhodli jsme se pro ni připravit tažení „Living fantasy“. Tažení této družinky bude proto probíhat bez jasně daných pravidel, ale podle zásad toho „jak by to bylo ve skutečnosti“. Inspiraci je možno čerpat z koncepce Zorhajn světa. Tento způsob bude poměrně náročný i pro organizátory, kteří ovšem budou před začátkem pověřeni a náležitě poučeni. Ostatní družinky budou hrát podle pravidel pro tažení.

Pravidla obecně
Pravidla pro válečníka
Pravidla pro lovce
Pravidla pro kouzelníka
Pravidla pro druida
Pravidla pro zaklínače

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License