Závěť
zavet.png

Kdy: 16. 7. 2011, 14:00 - 18:00
Kde: Česká Třebová, areál GameConu
Pořádá: Tomáš Kalík
Počet účastníků:
Účast: V rámci programu GameConu
Odkaz: http://www.gamecon.cz/larp/zavet
Kontakt:
Sdílet: Facebook


Legenda

Londýn, čtvrtek 19. listopadu 2003

Venku stále prší. Dny jsou pořád kratší a kratší. Poslední dobou si ale moc nepospím. Už i mě, největšího a nejúspěšnějšího podnikatele na Londýnské burze, dostihlo to, čeho jsem se vždy obával: smrt. Umírám na nevyléčitelnou nemoc. Jak vidím, ani za peníze si zdraví nekoupím. Sakra. Proč musí stále pršet? Mohl bych se alespoň projít. To by mě ale nepustili. Moje ochranka mě tady drží jako ve vězení. Nejhorší je, že jsem si ho sám postavil. Bílé stěny, postel, co mě tlačí do zad, v oknech mříže, kolem celého pozemku vysoká cihlová zeď. To není vězení, spíš to vypadá na blázinec, ale ani ten to není. To by v domě nebylo vše z nejdražších materiálů od nejluxusnějších obchodníků z celého světa. Je to mé sídlo. Co to bylo? Zvuk přijíždějících kol? Už si pro mě jedou. Musím být mrtev. Ale to ne, musím ještě dodělat to, co jsem začal odesláním těch dopisů. Vypadá to na limuzínu. Že by doktor? Ne, ten to není. Je to ten můj synáček. To se mi zase přitíží, až bude sedět u postele a bude mě prosit o to, co mi ještě zbylo - o prachy. Co je to za ním za gorilu? Že by si na mě najal osobního ochránce? Každopádně vybral dobře, ten chlap budí respekt. Další auta. Černá. Musel jsem asi zemřít. Vypadá to, jako by se sjížděli na pohřeb. Ne! Dnes to vypukne, oni přicházejí, hra začíná.

„Gordone! Připrav mi salónek. Musím se na ně připravit.”
Z lavice se energicky zvedl mladý majordomus. Ustaraně se na svého pána podíval a řekl pouze to své: „Jistě, pane.” Poté ještě dodal: „Mám přichystat něco k jídlu ? ”
Stařec odpověděl: „Není nutno, ti lidé, co přijdou, si nic nezaslouží, možná trochu sušenek a něco k pití.”
Gordon sklapl podpatky a odchází. „A ještě!” Gordon se otočil, podíval se na svého pána, očekávajíc rozkazy. „Odvolej ochranku, dnes nebude nutná.”
A Gordon odvětil s úsměvem pouze: „Samozřejmě.”


O hře

Hra se odehrává v blízké minulosti, v roce 2003. Milionář Jack Johnson si sezval členy své rodiny, přátele a bývalé spolupracovníky. Umírá a před svojí smrtí chce sepsat závěť. Vy - potencionální dědicové se sjíždíte na jeho panství. I když ho mnoho z vás nemá rádo, musíte na to aktuálně zapomenout, za ty peníze to určitě stojí…

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License