Zapomenuté příběhy 2008
pri.png

Kdy: 5. - 7. 9. 2008
Kde: Hradec Králové
Pořádá: Shadows of HK
Počet hráčů: 20-30
Vlastní stránky: http://zapomenutepribehy.wz.cz
Účast: volná po domluvě
Kontakt:


O světě:

Myslíte si, že svůj svět znáte dokonale? Že jste svými vlastními pány a máte pod kontrolou jak sebe, tak své okolí? Jak velký je Váš omyl! Podíváte-li se totiž pozorněji, spatříte, jak od Vašich končetin a hlav vedou drobné, sotva postřehnutelné drátky, ztrácející se kdesi ve výši a jak za ně kdosi tahá. Kdosi neznámý, tajemný, nepostřehnutelný. Nazvěme ho třeba Stínem.
Stínem starším, než si vůbec dokážeme představit. Stínem, jaký viděli už naši prapředkové v jeskyních. Stínem v nás - jakýmsi ztělesněním archetypu, ovládajícím Váš život.
A právě archetypy jsou to, o co jde. Desítky a stovky jich spolu denně vedou tajné války o lidské duše. Handrkují se a bojují, politikaří a pomlouvají, vrážejí dýky do zad, milují a nenávidí. Všechno jen proto, že chtějí vládnout. Nenasytná monstra lačnící po moci a po víře ve vlastní ideály, neohlížející se okolo sebe, zběsile porážející všechno, co jim stojí v cestě. Pokud možno v rukavičkách.
Účastníte-li se našeho larpu, pak vězte, že právě takové monstrum - Stín, posedne Vaši duši. Stanete se avatarem archetypálního principu a budete bojovat do posledního dechu, neboť volba představeného všech archetypů se blíží a Vy na ni dostanete zálusk. Věřte mi, že vítěz bere vše!


O hře:

Zapomenuté příběhy budou dvoudenní sociálně-politický larp ze současného světa pro 60 hráčů, připravený organizační skupinou Shadows of HK. Vaše postavy budou lidmi, jejichž duše posedlo chapadlo některého z archetypů (např. Matky, Alchymisty, Ekonoma). Celá hra bude koncipována jako boj o moc a o větší šance na zvolení - vrcholem larpu totiž bude závěrečná volba toho, kdo na nejbližší časy ovládne chod dějin. Pokud nejste příliš politické typy a preferujete spíše dramatické hraní rolí, můžete se hry účastnit jako jedna z mytologických bytostí z lidského podvědomí (např. satyr, víla, upír).

Historie a Pravidla


Fotogalerie:

http://www.potkani.net/galerie/2008/Zapomenute%20pribehy
http://darog.rajce.idnes.cz/Zapomenute_pribehy/
http://darog.rajce.idnes.cz/Zapomenute_pribehy_-_afterparty/

Článek na larpy.cz


Dojmologie

Morgain

Velice mile mě překvapila profesionálnost zázemí, jednání v sále zastupitelstva, hostina, občerstvení v salóncích, krásný guide a skvělé lokace. I historické slavnosti se mi v pozadí líbily a umocnily můj požitek se hry. Co se tohoto týče, zázemí bylo skvělé. Smekám.

Teddy

No normálně reakce po hře moc nepíšu ale musím řict že tento larp si to rozhodně zaslouží. Jak zázemí tak i hra byly podle mě fantasticky nachystány a za celou dobu jsem nezažil žádné hluché místo nebo něco jako nutně potřebuju orga a bez něj si nezahraju dál atd…

Drirr

Hra se mi i přes některé výhrady velice líbila. Byla pečlivě připravená s dobrou myšlenkou a skvělým zázemím.

Stříberka

Asi vpodstatě každý Stín se ve hře sháněl po informacích. Ale opravdu mě překvapilo, že jejich potřeba byla taková, že hladově chňapli i po informaci od člověka, který otevřeně prohlásí: "… co? Netuším, o čem se bavíte, ale určitě o tom něco vím…"

Ciri

Přidávám další chválu. Hra pro mě byla příjemným překvapením. Neměla jsem žádné očekávání a tak trochu jsem do hry spadla po hlavě, ale dění mě rychle pohltilo.


Dojmy organizátorů

Kviik: Zapomenuté příběhy z pohledu Věčného Žida Ahasvera

Hned na začátek musím přiznat, že mě trochu mrzel nezájem, s jakým se tato akce potýkala. Přeci jen - koncipovat akci pro 60 hráčů a pár dní před datem konání zjistit, že je jich registrovaných sotva dvacet, je dost smutné. Zvlášť, když už si dáte tu práci a dokonce vymyslíte podrobný soupis možných postav a rolí pro ty, kterým se postavy nechtějí vymýšlet.

Ishkur

Tak se pokusím utřídit si trochu myšlenek z pohledu organizátora i knihovníka.
Nejprve oblíbené hlášky.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License