Vražda v sídle Lancasterů
vrazda.png
logo%20kopie.png

Kdy: 13. 1. 2012 od 18.00 do cca 21.00 (výjimečně pátek)
Kde: Pardubice, sraz na Pernštýnském náměstí, přímý odkaz zde
Autoři: Zak a Kop
Počet hráčů: 7
Účast: Pouze na přihlášku! (viz Kontakt)
Vstupné: 50 Kč
Kontakt: zc.drapral|valsor#zc.drapral|valsor


Legenda

Proti ocelově šedému nebi se v šeru rýsuje mohutná silueta staletého sídla. Těžko říct, jestli za přítmí může blížící se bouřka, která je slyšet z dáli, nebo pozdní hodina… možná to je normální místní počasí.
Po kamenité cestě se k domu kvapem blíží vůz. Vystoupí z něj muž ostrých rysů v dlouhém plášti s kloboukem naraženým do čela. Dlouze nasaje nosem vlhký štiplavý vzduch… Jasný záblesk rozčísne oblohu a ohlušující rachot hromu zní jak ryk pekelných démonů.
“Cítím to ve vzduchu, tenhle případ nebude jen tak…”


O hře

Ocitáme se na skotském venkově ve druhé polovině 20. století. Za podivných okolností zemřel ve svém sídle starý lord Lancaster. Na životě tohoto muže bylo mnoho tajemného a neobvyklého. Kdo dokáže rozluštit tajemství dávných věků skryté ve zdech jeho domu, knihovny a laboratoře?
Pokud se o to pokusíte, rozhodně si nemyslete, že to bude snadné a bezpečné. Vražda v sídle Lancasterů je detektivně-hororová hra v lovecraftovském duchu s množstvím tajemství a intrik. Odkrývání informací, které neměly nikdy spatřit světlo světa v kombinaci s vypjatými emocemi až do úplného konce graduje ve smrtícím kolotoči. Povede se v tomto závodě s časem rozluštit záhadu dřív, něž bude pozdě?

Hra je určená pro 7 hráčů. Nevyžaduje žádnou předchozí přípravu ani složité kostýmy, postačí jakékoliv tmavé oblečení bez rušivých moderních prvků.


Dojmologie

Patrik

Tak jsem se tentokrát projel do Pardubic, kde si Larpard pozval tento celkem známý komorák. A teď si o tom do deníčku něco zapíšu :-). Pro mě to mělo ještě druhý význam, že jsem se před hrou sešel s Darien a probírali jsme můj larp (a stihl jsem se najíst), ale to do tohoto příběhu vlastně tak úplně nepatří, takže tedy:

Vražda v sídle Lancasterů - autoři: Zak a Kop, organizoval za Larpard: Roslav
Dá se říct detektivní hra pro 7 hráčů, 5 mužů, 2 ženy. Ve hře se pohybovali dva policisté, žena a dcera zavražděného, dva spolupracovníci zesnulého a jeden jeho sluha. Proč jsem říkal "dá se říct detektivka"? Ne všechny postavy totiž tak úplně řeší onu vraždu. Od toho tam jsou především ti dva policisté a ostatní jsou průběžně vyslícháni. Jak už to u takových her bývá, téměř každá postava má nějaké to své tajemství, ať nějaké velké a nebo jen tak malé, ale taky s nimi občas musí ven, aby dosáhla svého cíle.
Hra začíná příjezdem policie na sídlo Lancasterů. Zavražděný lord provozoval poněkud zvláštní výzkumy a klíč k vyřešení jeho vraždy může poskytnout odpověď na otázku: "co to vlastně ve skutečnosti dělal?" A nebo taky nemusí…
Informace se do hry dostávají buď tak, že nějaká postava něco řekne a nebo orgové (alias pomocní policisté) chodí s novými informacemi typu: "Pane, našli jsme jeho deník, ale je zamčený." A kde je klíč? Tím můžou korigovat rychlost hry a přinášet něco nového, když se hra nehýbe.
Autoři říkají, že hra má hororové prvky. No, ale asi jo :-). Jen nečekejte nějaký lekačky nebo neustálé mrazení v zádech. A váš charakter se během hry může taky trochu měnit.

Moje dojmy:
Hrál jsem postavu sluhy Igora. Tato postava neměla žádné velké tajemství, informace, které potřebovala, mohla sehnat celkem snadno a charakterově byla taková spíše asociální. Nakonec jsem si ji docela užil, ale není to úplně můj typ postav, který bych vyhledával. Doporučil bych ji spíše začínajícím hráčům, kteří si radši hru chvíli pozorují, než do ní zapadnou a kteří třeba ještě neumí tolik interagovat s ostatními. Já jsem měl chuť do hry tak nějak vlítnout, ale to jsem nemohl. Taky to možná bylo tou rozverností při pátečním večeru a taky díky mému lehkému exhibicionismu, ale kdybych si měl volit znovu, nenechal bych se na sluhu ukecat. Nejsem sice žádný extra hráč, ale něco málo nahráno už mám, tak bych bral nějakou extrovertnější roli. Třeba role dcery by se mi líbila (ale tu mi nedovolili si vzít) :-).
Celkově se mi hra líbila, zase aby to nevypadalo, že jsem se unudil k smrti.
--——

Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License