Vojenská čest 2012
cest.png
logo%20kopie.png

Kdy: sobota 23. 6. 2012 od 15:00 do cca 21:00
Kde: Pardubice, skautská základna
Pořádá: Maoren
Počet hráčů: 11-13
Účast: Na přihlášku
Vstupné: 50 Kč
Kontakt: zc.drapral|neroam#zc.drapral|neroam


Legenda

"Hrdinství." Co to vlastně je? Hrdinství je mnoho druhů, každý z nás považuje za hrdinství něco jiného. Může ale být za hrdinu považován voják, který proti vůli svých velitelů riskoval životy svých mužů aby zachránil své spojence? Přeživší řeknou, že možná ano. Ale co řeknou rodiny tří padlých vojáků? A co řekne porota vojenského soudu?
Co řeknete, poroto? Odsoudíte vraha, nebo osvobodíte hrdinu? Vždyť hranice mezi vrahem a hrdinou je tak tenká…


O hře

Larp Vojenská čest z prostředí vojenského soudu americké armády je určen pro sedm nebo devět hráčů v roli porotců, dva hráče v roli žalobce a obhájce, jednoho hráče v roli soudce a jednoho hráče v roli obžalovaného.
Pokud nemáte tušení, jak takový vojenský soud probíhá, nemusíte se ničeho obávat; vše bude vysvětleno před hrou. Tam také dojde k rozdělení rolí. Všechny postavy budou mít v rámci své role možnost ovlivnit průběh soudu a jeho výsledek.
Do hry ale zcela jistě budou vtaženy vaše vlastní etické názory a stejně tak budete moci přemýšlet nad složitými otázkami, které se objevují nejen v dobách válečného konfliktu: jestli je důležitější uvážení vlastního rozumu nebo rozkaz velitele, jestli je možné obětovat jednotlivce v zájmu většiny, jestli je možné nebo nutné podobné situace zobecňovat, v jaké pozici se ocitají nejen obžalovaní, ale i soudce, porotci nebo v posledku veřejnost sledující případ.
Naštěstí si vše budete moci osahat v bezpečném prostředí hry. Není dopředu rozhodnuto, co je správné a co špatné: vy sami rozhodnete v tomto konkrétním případě. Navíc si vyzkoušíte argumentaci nebo řeč před lidmi.


Galerie

(Darien)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157630309796576"}}
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License