Vodni Lakárie
lakarie.png

Kdy: 13. - 17. 8. 2003
Kde: u Přelouče
Pořádá: Dája a Azrik
Počet hráčů: cca 30
Vlastní stránky: http://lakarie.misto.cz/vodni/vodnilakarie.htm
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.manzes|kirza#zc.manzes|kirza


O co jde

Vodní Lakárie je vícedenní hra v přírodě. Její převážná část proběhne na vodní hladině na plavidlech všeho druhu. Bude to napůl bitva a napůl Hry bez hranic. V bitvách se bude bojovat krátkými napodobeninami středověkých zbraní z bezpečných materiálů. Nebojové hry budou o pohybu, týmové spolupráci a zábavě. Zařazeny budou i oblíbené táborové hry na suchu (např. Želvičky :o)
Půjde o takový malý vodní tábor pro dospělé, ale patřičně hravé lidi. Týmy hráčů (takzvané "flotily") budou soutěžit mezi sebou v pestré směsici bojů, her a soutěží. Bude hodnoceno průběžné pořadí flotil a vítězná flotila získá titul Vládci moří.
Bydlet se bude v kempu na břehu rybníka, stravování a ostatní věci (včetně obstarání a dopravy lodí) si účastníci zařizují sami, organizátoři jen připravují program. S klasickou Lakárií má tato hra společné jen organizátory (jméno hry je dané historicky).

Kdy a kde to bude

První nebo druhý týden v srpnu 2003 (upřesníme nejpozději v lednu), nejspíše od středečního večera do neděle (upřesníme s finálním termínem).

Účast

Vodní Lakárie je volně přístupná akce. Je ale nutné se předem přihlásit. Nepřihlášení lidé budou ze hry vykázáni. Přihlásit se musíte jako celá flotila, všichni najednou. Přihlášky jednotlivců nebo menších skupin nepřijímáme (byl by v tom zmatek).

Pravidla

Každý den se bude konat několik bitev, her a soutěží. Nejlepší flotily v každé soutěži získají několik bodů. Body se průběžně sčítají a je vyhlašováno průběžné pořadí. Každý den budou odměněny flotily, které včera získaly nejvíce bodů a finální vítěz získá větší odměnu a titul Vládci moří.

Stylizace

Doporučujeme, aby každá flotila přijala určitou stylizaci a přizpůsobila jí svoje kostýmy, zbraně a lodě. Níže jsou uvedeny příklady možných stylizací, pokud vymyslíte nějakou jinou zajímavou stylizaci, můžete ji navrhnout organizátorům a použít.

Pravidla boje

Bojuje se krátkými replikami středověkých zbraní z bezpečných materiálů, míčky, míči a podobnými prostředky - viz. kapitola zbraně.

Speciální role

Pokud chcete, mohou se některých her zúčastnit někteří členové vaší flotily ve speciálních rolích. V každé flotile mohou být až dvě víly a až jeden vodník, jeden žralok a jedna chobotnice. Celkem může hrát speciální role nejvýše polovina flotily. Zda a jaké speciální role budete ve flotile používat, se můžete rozhodnout před každou bitvou. Jednotlivé speciální role musí mít odpovídající masku, mají určeny zbraně, ale zato mají určité speciální dovednosti. Hráče, hrajícího některou ze speciálních rolí nelze "utopit" potopením hlavy. Speciální role jsou:

Lodě

Upozorňujeme, že všechna plavidla si musíte sehnat sami! Také je sami musíte dopravit na akci a poté zase odvézt či rozebrat a uklidit. Na akci jsou povolena všechna plavidla rozumné velikosti (tj. pro 2-8 lidí) kromě závodních lodí a plachetnic. Z bezpečnostních důvodů nejsou povoleny jednomístné lodě.

Vybavení

Všechny zbraně a doplňky musí splňovat dvě základní podmínky:


Fotogalerie

http://www.loki.name/frames/vodlak.html

Výběr ke stažení zde.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License