Večeře
vecere.png

Kdy: 5. - 8. 7. 2012 (podle aktuálního rozvrhu)
Kde: Letohrad
Pořádá: HZNM-con, Zak, Kop, Jimmy
Počet účastníků: 4
Účast: V rámci HZNM-conu
Vstupné: 50 - 100 Kč
Odkaz: http://hznmcon.tntsystems.cz/vecere
Kontakt: přihlášení v rámci tohoto odkazu
Sdílet: Facebook


O hře

Večeře je experimentální larp pro 4 hráče. Od mnoha jiných larpů se liší v několika ohledech: larp nemá typickou herní strukturu, jde o to si prožít danou situaci a využít prožitku ze hry k tomu, aby si člověk ujasnil či dotvořil názor na některá (vážná) témata, kterými se hra zaobírá. Zároveň požadujeme od hráčů důslednou přípravu na larp — měli byste být minimálně ochotní si postavu mnohokrát přečíst a zkusit se s ní sžít dostatečně přede hrou. Pokud tuto přípravu vynecháte, domníváme se, že pro vás hra nebude mít smysl.

Večeře se jako hra odehrává v situaci, kdy syn přivede domů představit rodičům svého přítele, kteří stále nejsou smířeni s jeho sexuální orientací. larp se zabývá tématy jako je homosexualita, rodina, konflikt tradičních (křesťanských) a moderních hodnot.

larp uvádí čtyři postavy. Pokud se rozhodnete přihlásit, prosím uveďte postavu, kterou byste chtěli hrát:

Otec: Obránce tradičních hodnot, ač si jimi sám není úplně jistý. Postava rodinné autority.
Matka: Ona je tím kdo drží rodinu pohromadě, ale strasti tohoto poslání pomalu překračují práh její snášenlivosti.
Syn: Upřímný člověk chycený v pasti protichůdných zájmů a vztahů.
Přítel: Člověk otevřených hodnot, který se nestydí projevit svůj názor. Nyní je v prostředí konzervativních hodnot, kterému nerozumí a které je mu nepřátelské.

Doporučujeme si vybrat postavu, s jejímiž názory třeba úplně nesouhlasíte, jelikož věříme, že hraním tohoto larpu budou vaše názory alespoň částečně konfrontovány.

Součástí bude krátký herecký workshop před vlastní hrou, při kterém se rozehrajeme a vžijeme do rolí. Bude sloužit také k dotvoření některých nejasných vztahů v rodině a ujasnění celkové situace. Po hře bude následovat moderovaná diskuze o tématech larpu.

Součástí larpu bude občerstvení, proto bude poplatek za hru 50-100 Kč.


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License