Válka o Cintru 2009
cintra.png

Kdy: 25. - 28. 9. 2009
Kde: Skautská základna Šiškovice, Slatiňany
Počet hráčů: 312
Pořádá: Junák - Středisko Hiawatha Praha
Účast: na přihlášku
Odkaz: http://www.cintra.cz
Kontakt: zc.artnic|ofni#zc.artnic|ofni


O hře

Válka o Cintru 2005 je dřevárnou určenou pro děti ve věku 12-15 let, konkrétně pro skautské a dětské oddíly.Jde o jedenáctý ročník bitvy inspirované Ságou o Zaklínači od A. Sapkowského. Bitva je vhodná i pro oddíly, které by se rády akce typu dřevárna zúčastnili poprvé.


Dojmologie

U Slatiňan probíhá Válka o Cintru

Odkaz na původní stránku

V těchto dnech se koná již jedenáctý ročník napínavé bojové hry pro děti inspirované dílem polského fantasy spisovatele Andrzeje Sapkowského. Válka o Sintru čerpá převážně z jeho ságy o Zaklínači.

Válka o Cintru 2009 se koná od pátku 25. do pondělí 28. září v okolí skautské základny Šiškovice, která se nachází v Pardubickém kraji poblíž Slatiňan. Již 11. ročníku se účastní na 350 hráčů, akci pořádají skauti z Prahy. Válka o Cintru je bojová terénní hra pro děti od 12 do 16 let.

Účastní se děti z různých koutů ČR
Na akci přijeli skauti i děti z jiných dětských oddílů z celé republiky. Během dvou dnů bitev se účastníci setkají nejen s Foltestem, temerským králem, ale i jinými zajímavými postavami a úkoly. Vlastní příprava začíná už výrobou zbraně a historického kostýmu, který si účastníci vyrobí už doma před odjezdem na místo, kde se Válka o Cintru koná. Dřevěné meče a ostatní imitace středověkých zbraní musí být před bitvou schváleny a bojuje se s nimi tak, aby nedošlo ke zranění. Hra je postavena na dobrovolném dodržování pravidel, ale také na zážitku a autentičnosti například i díky dobovým kostýmům.

„Během celého víkendu si na dodržování pravidel dohlížejí hlavně samy děti. To u nich rozvíjí pocit zodpovědnosti i morálního uvědomění. Mají šanci si vybrat, zda se pustí do boje a pomohu kamarádům, či zachrání svůj život,“ uvedl Ladislav Pelcl, hlavní organizátor hry.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.
Více informací o hře na www.cintra.cz.


Válka o Cintru pojedenácté aneb Středověká bitva u Slatiňan

Jan Žáček

Více než tři stovky hráčů se od pátku 25. do pondělí 28. září setkají již na 11. ročníku velké terénní hry Válka o Cintru, kterou pořádají skauti z Prahy. Jde o akci motivovanou fantasy dílem Adrzeje Sapkowského a tak se účastníci během dvou dnů bitev s dřevěnými meči imitujícími středověké zbraně setkají nejen s Foltestem, temerským králem, ale i jinými zajímavými postavami a úkoly.
Za ohybem cesty se zablesklo a Sup zařval: „Bacha, mají kouzelníka!“ Všem bylo jasné, že tímhle se neprobijeme. Přikrčili jsme se, Geralt mnul v ruce amulet. Černý kouzelník se objevil na cestě, vtom ho srazil šíp a z lesa vyskočil člověk v zeleném. „Veverky!“ zašeptal Geralt.
Hra je postavena na dobrovolném dodržování pravidel a ty je velice lákavé porušit. Je také ale postavena na zážitku, jehož autentičnost je posílena například i díky dobovým kostýmům. A právě díky té autentičnosti dokáže účastníky opravdu pohltit. Člověk pak v různých chvílích nesnadno rozeznává, co je skutečnost a co je jen hra, která ho staví před modelové situace každodenního života i krizových situacích. „Během celého víkendu si na dodržování pravidel dohlížejí hlavně samy děti. To u nich rozvíjí pocit zodpovědnosti i morálního uvědomění. Také ale mají šanci poznat, jaké je to se svými kamarády bojovat proti přesile. Díky tomu se zamýšlejí i nad charakterovými vlastnostmi jako je statečnost. Mají šanci si vybrat, zda se pustí do boje a pomohou kamarádům, či zachrání svůj život,“ uvedl Ladislav Pelcl, hlavní organizátor Války o Cintru.

Na Válku o Cintru se chystají skauti i děti z jiných dětských oddílů z celé republiky ve věku 12 až 16 let. Mezi hráči tak jsou i účastníci z měst jako je Praha, Brno, Březnice, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Klecany, Liberec, Nymburk, Vranovice a další.

Cintránské království je bez panovníka a všude vládne zmatek. U jižní hranice se dávají do pochodu císařské armády, zatímco na hranici severní se šikují vojska spojených království. Jejich cíl je jasný – porazit nepřátelské armády a tak si podmanit celou říši. Válka o Cintru se tak nezadržitelně blíží…

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.


Galerie

http://www.marbuel.cz/thumbnails.php?album=66
http://picasaweb.google.com/Kedwen/Cintra2009#
http://fern.rajce.idnes.cz/Fantasy_akce_CINTRA_2009/
http://parez.rajce.idnes.cz/VOC_2009_25.-28.9.09/

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License