Turnaj pro Lolit: Pravidla

Boj a podobné:

Počet životů:

To jest pouhý jeden a to jakoby reálný (podobné jako paraolimpiáda).. Při boji bude jen na hráčích, kteří dostávají zranění, aby si vyhodnotili kam a jak plný zásah dostali.. Klade to na ně prosbu o čestnost a férové hraní..
Pro ty, kteří mají jen menší představivost: 1 zásahy do předloktí a holeně � vyřazeno; 2 zásahy nad koleno a nad loket � vyřazeno; 1 zásah do trupu � vyřazen
Pokud jste vyřazen, aby jste zemřeli musí nad Vámi soupeř strávit zhruba 3 minuty, během kterých Vás konečně usmrtí ( vyřezávání srdce, uříznutí hlavy a pod.). Pokud tak neudělá, můžete se regenerovat ( viz. pravidla krve )
Plnohodnotný zásah se počítá podle místa zásahu a podle toho kam a jak moc čepel brousila po těle oběti.. Síla nehraje roli.

Nezásahové plochy:

hlava, krk, rozkrok, klouby, chodidla, od zápěstí k prstům.
Příklad: Stojim proti soupeři. Dostanu ránu do levé ruky jen lehké škrábnutí, čepel pořádně nezasáhla jen škrtla.. Zasyčim bolestí a promnu si místo zásahu.. Pokračuji v boji.. Dostanu opět stejný zásah přez pravou ruku.. Opět prokleju soupeře, ale pokračuji.. Jsem nuzný šermíř a tak netrvá dlouho a dostávám poměrně drsný zásah pod žaludek… Rukou si chytám střeva, abych o ně při boji nezakopl a klekám si k zemi s nářkem… Soupeř se nade mnou nelítostně napřímí. Napřáhne meč, aby mi uťal hlavu… Ještě poslední muj chabý kryt odrazí smrtelnou ránu, ale na druhý kryt nemám již sílu a soupeř mi hlavu usekl (Popsáno pro efekt.. Jinak by jste mu tu hlavu trhali 3 minuty)… Umírám!

Zbraně:

Povinné měkčení ( HLAVNĚ HERDU SI POHLÍDÁM ?). Max 110 cm. dlouhé. Špička označena světlou páskou.
Vyjímky:
Dřevěný kolík: Ne z pevného materiálu. Minimálně 20 cm dlouhý, nemusí být označen světlou páskou. Zasáhne-li končetinu paralizuje ji, do trupu paralizuje celého upíra. (upír vnímá, ale nemůže mluvit). Budou mít černou stuhu.
Svátost: Nemůže ji používat upír. Jedná se o svaté symboly. Kříže, sošky svatých, předčítání z bible a pod. Odvrací upíry. Jedna svátost dokáže odvrátit jednoho upíra.. ( Pozor na vánoční stromky). Předměty budou mít modrou stuhu.
Česnek: Skvělé čistidlo na zuby.


Pravidla krve

Kolik se toho do vás vejde:

Každý upír bude mít svou základní hladinu krve nebude pro všechny stejná. (ale zhruba 6). Maximum, které můžete nosit ve svém těle aniž by vám to teklo z uší, když se pro něco ohnete bude: základní hladina + polovina ze základní hladiny. Tedy pokud se to veme s tou šestkou je to: 6+3=9. Vaše maximum, které můžete pojmout je 9 dávek krve.
Sosání krve: Sosání je velice příjemné pro obě strany. A není radno si někoho pouštět na krk. Pokud někdo sosá z rukou ona ruka jest paralizovaná. Pokud z krku je paralizován celý upír, nebo člověk. Můžete jen doufat, že vás přítel, či přítelkyně nevyexuje… Nedáte-li jinak můžete použít rovnici 1 dávka krve se sosá asi 10 vteřin. Podotýkám je to velice příjemné… Užijte si hraní…
Regenerace: Tuto dovednost ovládá každý z Vás. Z Vás upírů. Jedná se o dovednost, když jste v nouzi a potřebujete se z ní dostat .. Za regeneraci zaplatíte vždy polovinu z vašeho aktuálního stavu krve.( pokud máte 6 krve, odečtete si 3 krve a po chvilce jste jak znovuzrození ) Časově je to déle trvající záležitost.. Jde o minuty. Nikdo nad váma nebude stát se stopkama, zahrajte si to.. Na regeneraci potřebujete nejméně 1 porci krve. Regeneraci nelze použít, když Vás někdo doráží. Po doražení nelze regenerovat.
Obnova krve: Sosáním. Krev jde samozřejmě načepovat do lahváče a můžete ji mít u sebe v zásobě.. Pro případ nejvyší nouze. Ale takováto krev vydrží jen 1 hodiny(jsou i vyjímky). Pak je nepoužitelná.
Jak vás krev ovlivňuje: Čím více se vaše krev chýlí k nule. Tím větší žízeň máte a tím víc se ve Vás probouzí bestie, která ji chce za každou cenu. S nulou vydržíte ne zrovna moc dlouho, pak krev nebo vaše smrt.. Krev za každou cenu!


Dovednosti

Dovednosti dokreslují vaši postavu. A tvoří z ní něco nadpřirozeného. Každá dovednost ovšem něco stojí, má nějaké požadavky a určitou dobu trvání. Tedy dobu, kdy ji můžete využívati. Bohužel to nejde ošetřit jinač než čísly. Nebo mne jiný způsob nenapadá. Krom toho, že dovednosti naprosto vypustit. Čímž bych opravdu asi seškrtl upíry tak jak si je většina hráčů představuje. Což nechci.
1. Bojové dovednosti
Síla (potence)
Rychlost (celerita)
Odolnost (fortituda)

SÍLA (potence):

Díky této dovednosti v sobě dokážete probudit ohromnou sílu.. Tato síla je zničující pro vše co jí příjde do cesty! V první řadě musíte zařvat bojový výkřik (HRRRRRRGGGGRÁÁÁÁ, nebo něco podobného) a udeřit! Pokud zásahem trefíte nepřítele do končetiny. Ať to je kamkoliv do zásahové plochy-končetina je oddělena od těla. I škrtnutí se počítá jako zdrcující zranění ( předcházím hádkám ). Pokud zasáhnete trup oběť padá na zem a je nemohoucí. Stačí ji jen dorazit. Stejně jako sílu využijete v boji, můžete ji využít i v jiných případech.. Např. Zvedání těžkých předmětů, vyrvat nějakou mříž, či podobně…
Vyjímky:
Odolnost (fortituda): Pokud má někdo odolnost tato síla se neprojeví. Tudíš obě dovednosti se navzájem ruší.
Rychlost (celerita): Pokud se vám někdo uhne. Vaše vynaložená síla se minula účinkem.
Požadavek: 2 dávky krve
Trvání: Jen na jeden akt. ( jeden sek - útok, vytrhnutí mříže…. )

RYCHLOST (celerita)

Nevídaná rychlost, nohou, rukou, celého těla… Projev ve hře jest: Můžete se uhnout jistému zásahu, zbraní, šípem, vrhačkou, kouzlem v podobě letícího předmětu.. Jednoduše po zásahu zahrajte matrixovský úhyb a při něm zahlašte ( vedle, úhyb, nebo něco podobného )…. Dále lze tuto dovednost využít při útěku, nebo při pronásledování. Postavy bez celerity nemohou běhat(trvá asi 10 vteřin).
Vyjímka: Takto se můžete uhnout jen zásahu o kterém víte.
Požadavek: 2 dávky krve
Trvání: Jen jeden akt (úhyb, skok přez propast, rychlé popoběhnutí…)

ODOLNOST (fortituda)

Něco jako hroší kůže. Vaše kůže je tvrdší a jen tak něco přez ní neprojde.. Proti fyzickým útokům, zraněním a jinému co příjde do kontaktu s vašim tělem máte mnohem větší odolnost. Raději to podám takto: Prostě pokud vás trefí do trupu tak potřebujete dva pořádný zásahy, aby vás to složilo, to samé do končetiny, aby vypověděla svou službu. Nechci, aby jste to brali tak, že máte o 1 život víc, ale prostě pokud si to nedokážete přebrat jinač než tak. Potom budu vděčen alespoň za to. Navíc se to vyplatí například při podpálení a při tom, když schytáte nějakou past a pod. Nebo, když vás někdo bude dorážet-zabere mu to dvakrát toliko času. Na naprostou paralízu kolíkem bude soupeř potřebovat 2 údery. (a to se vyplatí:)
Vyjímky:
Síla (potence): Pokud vám někdo zasadí ránu se silou je vám odolnost znegována, ale i soupeřův útok se projeví jako běžné zranění. Tyto dvě dovednosti se navzájem vyruší.
Požadavek: 2 dávky krve, které nemůžete doplnit pokud chcete mít tuto dovednost aktivní. Pokud chcete vypustit odolnost a pak opět aktivovat, aktivace vám zabere nějaký čas na nahození dovednosti. ( zhruba 10 sekund )
Trvání: Do té doby co platíte 2 dávky krve.

2. Mentální dovednosti

OVLÁDNUTÍ (Dominace)

Jedná se o částečné ovládnutí mysli jedince. Ovládnutý jedinec Vám splní úkol. Tento úkol nesmí přímo ohrozit jeho život. ( Např. Jdi a vyzvy támhle toho na souboj - nemožné ). Jak docílíte toho, aby jste ovládli onu osobu? Tak: Postava na kterou chcete použít tuto dovednost Vám musí třikrát po sobě odpovědět kladně.
Př: Ahoj, Vy jste tu na plese? Ano jsem….
A bavíte se vcelku dobře?.. Jak Vás tak pozoruji.. Ale ano bavím, je to tu pěkné…
No a tento plášť, je od značky DRACULA s.r.o. ? Ano stál mne majlant.
A nešťastník je Váš! Tuto podmínku (3krát kladně) předkládám jako příklad. Pokud si samy vymyslíte jinou podmínku budu jen rád.. Musíte mi ji ovšem předem nějako zdělit, abychom se o ní mohli domluvit… Můžete míti i více fíglů.. Jen přeci pokud takto ovládnete nějakého člověka asi to podruhé půjde těžko. Proto když si toho vymyslíte víc je to dobré hlavně pro Vás. Co se týká toho nešťastníka- když skončí svůj úkol. 20 minut zpět si nic nepamatuje… Proto se vyplácí zadávat úkoly, které se poté nepromítnou v jeho vzpomínkách.
Vyjímky: Úkol nesmí ohrozit život vykonavatele.
Cena: 3 dávky krve
Trvání: Dokud není úkol splněn.

DEMENTACE:

Dokážete si pohrát smyslí… Tato dovednost má několik efektů..
1) Můžete někomu navodit silnou fobii z čehokoli co vás napadne. Od ostrých předmětů po krev atd. Také někomu můžete vtisknout návik ( po slově fialka pšíkni, klaň se před žebráky a pod. ). Nemůžete dávati rozkazy a úkoly. Toto vše má trvání 10 minut.
2) Na 10 minut můžete z někoho udělat naprostého blázna.. Bude schopen se jen smát, plakat, žvatlat… Jeho IQ klesne k bodu mrazu.. Nemůže srozumitelně mluvit…
3) Můžete se pokusit někoho nechat zapomenout.. Nechat zapomenout lze buď nějakou ne moc obsáhlou informaci, nebo scénu, která trvala asi 10 minut. Toto zapomenutí je trvalé.
4) Může se Vám povést někomu vymazat dovednost z hlavy na 30 minut.. Aby jste mu mohli vymazat nějakou dovednost na 30 minut musíte zjistit jakou dovednost konkrétně..
Podmínka: Musíte s obětí mluvit, spíše na ni chrlit něco a nepustit ji ke slovu… ( asi 30 vteřin )…
Cena: 3 dávky krve za jeden efekt …

VYSTUPOVÁNÍ (presence)

Máte možnost svým vystupováním a charismou ovlivnit chování bytostí kolem sebe.. Jak na to? Aby jste někoho mohli svým vystupováním ovlivnit musíte s ním vstoupit do dejme tomu interakce.. (musíte na sebe navzájem reagovat - jen verbálně, alespoň větou ).. V nebojové scéně je to jednoduché.. Prostě se s ním začnete bavit a svou charismou ho okouzlíte, nebo naopak zastrašíte a měl by si na Vás dávat pozor.. Pokud jde do tuhého je to složitější.. Ale i zde Vám vaše vystupování může pomoci.. Např. Jde po Vás nepřítel s mečem.. Vy vykřiknete: Proč zrovna já? Protože jsem to dostal rozkazem od prince! V tuto chvíli jste ho ovlivnili. Ovšem tak, že nad Vámi bude cítit lítost a nezabije Vás pro to.. Jinak ho ovlivníte, když vykřiknete… Utrhnu ti hlavu a hodím ti ji do obličeje! A on bude reagovat zase jinak: Např. To sotva ty slabochu! Ovšem jakmile s ním vstoupíte do takovéhoto rozhovoru.. Již ho můžete zastavit s tím, že z Vás má nepřekonatelný strach..
Také si někoho můžete omotat kolem prstu díky Vaši krvi.. To tak že mu dáte napít své vlastní krve..Ale před tím se musíte asi minutu soustředit.. Pouto mezi vámi je tak velké jak moc krve od vás přijme onen nešťastník.. Dejme tomu, že: 1 - 2 porce � drobná náklonost a sympatie, 3 - 4 porce - velice vřelý vztah.. Něco jako velký, starý, dobrý přítel.. 5 a více - oddaný služebník, fanatik, otrok. Tato krev musí jít přímo z Vás.. Ne z nějaké nádoby či podobně… Krevní pouto se zlomí v případě, že hladina krve postavy, která pozřela Vaši krev klesne na 0.. Pak je vyčištěn a osvobozen.
Cena: 2 porce krve
U krvavého pouta je již popsána…
Trvání: 10 minut.
U krvavého pouta již popsána…

PŘEDVÍDÁNÍ ( Auspex )

Takový 6. smysl.. Občas na Vás něco promluví a nevíte pořádně co to je. Napovídá Vám to, jen je těžké zda je to ku pomoci, nebo naopak.. Toto nemůžete nějak ovlivnit.. Přivolat.. Prostě se to občas stane.. Nebo taky ne..
Ovšem můžete ovlivnit již to, že dokážete vidět do lidí… Máte určitou intuici.. To Vám pomůže v tom, že dokážete zjistit co od koho můžete čekat.. Musíte se ovšem oné postavy dotknout.. A při tom se společně podívat do očí.. ( alespoň 5 vteřin ) Po té jakmile se Vám toto podaří zamiřte za organizátorem a on Vám sdělí jednu z dovedností, kterou ovládá onen upír, či jinou informaci, kterou uzná za vhodné… Není to vždy stoprocentní, ale dost často se dozvíte zajímavé info. o kterém ostatní hráči nebudou mít potuchy.. Dále pokud se Vám někdo oddá dobrovolně… Můžete zjistit přesně co chcete vědět.. Ovšem jedna informace stojí opět svou cenu…
Je také možné někomu jinému poslat nějakou zprávu.. To ovšem vyžaduje to, aby jste ho nejdříve poznaly.. Musíte vědět alespoň o dvou jeho dovednostech a pak již můžete poslat jedno větný vzkaz… Tento vzkaz řekněte organizátorovi a on se již postará o to, aby byl doručen…
Detekce předmětu. Je stejně cenově náročná (2 krve). Záleží o jaký předmět se jedná.. Podle toho musíte obětovat čas na jeho detekci.. Info hledejte u organizátora..
Cena: 2 porce krve
Trvání: Není řešeno

NEKROMANCIE

Tato dovednost je velice obšírná.. Jedná se o umění zacházet s mrtvým těle a duší.. Díky lepší přehlednosti budou jednotlivé efekty číslované..
1) Vize smrti
Jedná se o to, že dojdete za organizátorem a řeknete mu o někom, koho by jste chtěli postrašit.. Ten koho určíte bude podroben snu v kterém umírá.. Tento sen s ním reálně zahraje bestiář někde stranou od ostatních hráčů… Věřte, nebude to nic příjemného.. Ale, aby jste mohli někoho označit musíte mít alespoň kapku jeho krve.. Jen špendlíčkem píchnout… A pod.
Cena: 1 porce krve
Trvání: neřeší se
2) Hlas ze záhrobí
Pokud najdete mrtvé tělo.. A jeho duše je ještě na blízku.. Dokážete se ji zeptat na jednoduchou otázku. Tato otázka může být zodpovězena jen ano, či ne. Nic jiného nelze.
Cena: 2 porce krve za 1 otázku
Trvání: neřeší se
3) Nižší nemrtvý
Pozvednete si mrtvé tělo - otroka asi na 10 minut. Tento otrok je stroj. Dělá cokoli si zamanete. Je to něco na způsob zombie. Bez emocí, bez vůle… Vykonavatel Vaši vůle. Potřebujete k tomu mrtvé tělo, které je ještě čerstvé.. Musíte vykonat asi minutový rituál.. Rozhodně takovýto tvor vzbuzuje pozornost.. Zápachem, zvuky a pod. Můžete ho vyzbrojit jak je libo. Platí pro něho stejná bojová pravidla. Nemá žádnou spec. schopnost. Je pomalejší. Rozhodně nemůže běhat. Tělo může být takto pozvednuto jen jednou.
Cena: 2 porce krve
Trvání: 10 minut
4) Vyšší nemrtvý
Zatím neznámé. Hledej kde se dá.
5)Oživ
Zatím pro Tebe neznámé. Hledej kde se dá.

MAGIE OHNĚ:

Máte možnost někoho potrápit ohněm. Ovládáte živel ohně…. Je to dost obšírné. Sjednocuje pod sebou několik efektů.. Pro jednoduchost čísluji..
1) Nejjednoduší na popis bude schopnost vrhání ohnivých koulí.. Jedná se o to, že si doma předpřipravte papírové koule..Nejlépe rudé a musí na nich být připevněn rudý fáborek, který při hodu bude vlát… (aby to bylo hezké).. Vyvoláváním strávíte nějakou drobnou dobu. Ne, že si kouli schováte do rukávu a vrhnete ji. Doba by měla být úměrná vytasení meče, šípu.. Po tom se vám v dlani oběví ohnivá koule… Jenž můžete vrhnout po nepříteli. Zásah se počítá jako normální zasažení zbraní (bojová pravidla).. Protivníkovi nepomůže sražení mečem, ani štítem. Může se jen uhnout… A to buď díky vlastní obratnosti, nebo celeritě…
Cena: 2 porce krve
Trvání: není řešeno
2) Další z efektů je vnitřní vyhoření.. Jedná se o poměrně složitou záležitost.. Musíte předpřipravit nějaký driák. (1 deci )…. V tomto driáku by se měla vyskytnout nějaká pikantní záležitost… Chilly, pepř a pod. Ale aby to někoho nezabilo reálně… S mírou.. Pokud toto provedete a někdo pozře tu tekutinu. Potom je na 10 minut paralizován ( probíhá stejně jako zakolíkování ).. Vyhořel zevnitř. Po deseti minutách se musí zregenerovat, aby mohl vstát…
3) Další efekt jest ohnivzdornost. Je to jednoduché. Vaše tělo je naprosto imuní na oheň. Po dobu 30 minut. V jaké koli formě…
Cena: 3 porce krve
Trvání: 10 minut pak je možnost regenerace. (dryják má 3 hodiny trvanlivost. Pak vyhasne.. )

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License