I Speak Only da Truth
truth.png
logo%20kopie.png

Kdy: 20. 1. 2012 od 20:00
Kde: Pardubice, Moravany. GPS: 50°0'12.739"N, 15°56'44.065"E
Pořádá: David Wagner, Matěj "Huan" Sybr, Petr "Drrak" Platil, Roman "Gordhart" Čech
Počet účastníků: 12
Vstupné: 50 Kč
Účast: Na přihlášku
Kontakt: zc.drapral|valsor#zc.drapral|valsor
Sdílet: Facebook


Legenda

Přístavní čtvrť je nejtvrdší místo v celém New Orleans. Bylo tomu tak i před hurikánem, ale po něm zmizela třetina obyvatel a život v New Orleans je ještě nebezpečnější než dříve.

Propojení organizovaného zločinu a špiček policie už kritizují dokonce i někteří borci z ghetta. Vraždy, drogy a ilegálové tlačí obyčejné lidi do rohu. Říká se, že New Orleans už pomůže jenom zázrak.


O hře

Hra byla zatím uvedena v rámci pražského programu Hraj larp.

Příběh se odehrává v čase po hurikánu Katrina, který způsobil vážné povodně. V důsledku toho tisíce lidí přišly o své životní jistoty, mnoho jich odešlo a jiní se dali na dráhu zločinu. Nárůst kriminality byl závratný a částečně paralyzovaná policie tomu nejen nebyla schopna zabránit. Koneckonců většina z vedení na tom vydělala snad ještě víc než dealeři drog.

Hráči se dělí na dvě skupiny. Jedna začíná na policejní stanici a druhá v jednom z lepších domů přístavní čtvrti. Setkáme se s lichvou, vydíráním, prostitucí, vírou, násilím a korupcí. Hra je založená na komplikovaných vazbách mezi postavami, dramatických scénách a hlavně problémech, které se musí řešit hned a které se týkají osobně každé jedné postavy.

Hra se uskuteční v objektu nedaleko Pardubic, kde je možné po hře do rána přespat, ranní vlaky jezdí pravidelně a často. Sraz je v 18:35 na pardubickém vlakovém nádraží, odkud se svezeme na zastávku Moravany.


Dojmologie

Riwi

Hra se mi velmi líbila. Pro me trochu netradiční formát s jasně daným koncem, který prostě nejde změnit ať se snaží člověk sebevíc (a že jsem se i snažil ;-) ). Jinak tedy plné zážitků! Hru mohu jedině doporučit. Není na nic co by bránilo krásnému prožití. Snad jen ještě trošku více času by se mi hodilo (alespoň mojí postavě).

Raistilin

Arthur Loginhamm je polda se vším všudy. Tedy alespoň takový, jakých je zrovna v New Orleans plno. Arthur se protlouká životem, jak to jde a řeší problémy. Má problémy v práci, problémy se ženou a teď navíc víc problémů v Přístavní čtvrti než je obvyklé. A měl to být takový klidný den…
Larp I Speak Only da Truth můžu jen doporučit. Skvělý nápad a úžasné provedení. Během Larpu hrajete svoji postavu v průběhu jednoho večera v New Orleans. Původně dva oddělené světy na policejní stanici a v ghettu nejsou ve skutečnosti tak oddělené a lidé nejsou takoví, jací se zdají být. Musím organizátory pochválit. Příběh je vymyšlený skvěle a protože nechci prozrazovat, tak řeknu jen to že je hodně o emocích. Je začlěněn osud postavy, který nelze změnit a hodně divadelních vstupů, které vysvětlují některé události hráčům (postavy o nich nevědí). To se sice zdá divné, ale věřte, že to funguje a má to skvělý efekt. Technická stránka Larpu je kapitola sama pro sebe. Hraje se s technikou (mobilní telefony, vysílačka, systém úplatků, složek …) ale jsou zde i regionální zprávy připravené podat informace o dění.
Hodnocení: Hru jsem si opravdu užil, nápad, provedení, zázemí, vše mohu jen doporučit. Naprosto mne uchvátilo technické řešení a odvaha organizátorů zapojit do hry techniku. Pokud si budete chtít na jeden večer zahrát policistu nebo černocha v New Orleans - vřele doporučuji.


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License