Taurea 2016
tau.png

Kdy: 16.-19. 6. 2016
Kde: Tučkova hájenka, Svratouch u Chrudimky
Pořádá: Taurejští
Počet hráčů: 20-30
Vlastní stránky: http://www.znamenistrachu.cz
Účast: na přihlášku
Kontakt: zc.aeruat|aeruaT#zc.aeruat|aeruaT


O hře

Taurea - Znamení strachu je již tradiční fantasy zážitková hra vytvořená stejnojmennou skupinou Taurea.

Akce vás zavede do tajemného světa Taurey, která v sobě kombinuje prvky temného středověku a fantasy. Tento rok se vydáte k prokletému Údolí Zapomenutých jako člen vyhlášené Černé kompanie. Příběh se odehrává na pozadí válečného konfliktu, který zasáhl plnou silou prakticky celý civilizovaný svět včetně Taurey samotné. Vypráví o osudech jednotlivých členů, jenž mohou svými činy zvrátit celý průběh války, a to nejen legendárních vojevůdců a válečníků, ale i pouhých děveček a pážat, kteří družinu zdánlivě pouze doprovází. Každé rozhodnutí totiž může ovlivnit mnohé a není pochyb, že tomu, co expedici v údolí čeká, není nikdo schopen čelit sám. Jednotlivé frakce výpravy však mají vlastní cíle a bude těžké je sjednotit.

Hra samotná je založena na zajímavých, ale přes to jednoduchých pravidlech, do detailů propracovaném světě a v rámci hry poté především na reálném prožitku, noční hře, hutné atmosféře, živoucím ději, který se může kdykoliv podle zásahů postav změnit, a v neposlední řadě i zajímavých postavách a herních reáliích. Staňte se jedním z členů Černé kompanie a zažijte na vlastní kůži tajuplnou atmosféru polovojenského tábora na okraji civilizace.


Dojmologie

Vít Procházka

Mno, v první řadě bych chtěl poděkovat organizátorům za nespornou práci, kterou museli odvést při shánění prostoru, za tu práci, kterou si dali s tím, aby jubilejní desátý ročník Taurey mohl být a v neposlední řadě za odvahu nechat si jako zvěstovatelé dát při každém příchodu deku jak blázen :)
Bohužel akci náležitě poznamenal larpový mor, takže se na nás ve výsledku vykváklo dost lidí a celý bestiář vlastně tvořili orgové. Byl to bohužel jeden z nemilých faktorů se kterým se organizace musela poprat.
Ve výsledku to nebylo špatný, můžu za sebe říct, že to nebylo špatný. Špičkování mezi frakcema mi přišlo fajn, jen kdyby bylo míň toho kopření, tak by jsme si to ve výsledku asi užili víc :)
Takže ještě jednou děkuju organizaci, za jejich práci, díky níž jsem s vámi všemi byl schopný strávit pár velice příjemných dní, ať již při posezení nad vodnicí, případně něčím ostřejším nebo při cezení potu a krve v bojové vřavě.
Zase někdy příště :-)

Michal Daněk

Přemýšlel jsem, jak shrnout tuto akci a došel jsem k tomuhle:
Máte asi nejlepší a nejpromyšlenější svět ze všech larpů, úžasný zázemí a prostředí, zkušené hráče, kteří chtějí řešit…
Proč si ho ale může užít jen cca pět lidí?
Reakce organizace: Díky za názor, konečně někdo něco napsal ;) Jednoduchá odpověď asi neexistuje, jak už to tak bývá. Řekl bych, že to souvisí s rozporem, co od naší fantasy akce chceme my a co hráči. Mám dojem, že ten průnik je menší a menší. Aktuálně se tím velmi intezivně zabýváme. Mrzí nás to, máš zřejmě dost pravdu.

Michal Kocourek

Už jsem to řešili i po larpu přímo s některými orgy, ale ještě to hodím pro jistotu sem- prakticky celý larp jsem si připadal jako komparz, který je tam jen proto, aby orgům a pár jejich kamarádům zaplatil akci. Absolutní zklamání a za mě (a minimálně většinu stínový) to byla nejhorší akce, na který jsem za posledních deset let byl. Takže buď to dělejte jako komorák, nebo absolutně změňte svůj přístup k larpům a naberte si na to víc lidí. Byl bych nerad, kdyby ten skvělej a propracovanej svět zanikl, takže určitě pořádejte dál. Ale taky bych byl hodně nerad kdybych měl podobný larp zažít já, nebo kdokoli jiný ještě jednou. Toť k pohledu obyčejných vojáků.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License