Tajemství
taj.png

Kdy: 11. 6. 2009
Kde: Pardubice v okolí vysokoškolských kolejí
Pořádá: Aleoin, Calcathea, Cíňa, Světluška
Počet hráčů: 20
Účast: volná
Kontakt: zc.manzes|nioela#zc.manzes|nioela


Legenda

Představte si svět velmi podobný tomu našemu. Jen v jedné věci se liší: pohádky si nevymýšlely a magie funguje. Většina odkazů na ni je jen zamlžená a s talentem pro ni se musí člověk narodit, ale vždy si najde cestu k povrchu.
V Pardubicích se před pár měsíci objevil zvláštní úkaz, po magických siločarách se rozběhly vlnky. Všichni se špetkou talentu a výcviku to ucítili. Někde proběhl platný magický rituál. Nebylo obtížné vytipovat epicentrum, a tak se k němu stáhli všichni, kteří měli zájem o původce toho rituálu. Nebyli jednotní, temnota a světlo hledali vlastní způsoby a bojovali proti sobě.
Dva studenti lékařské fakulty slavili narozeniny v domě své spolužačky v jedné chvíli vyšplhali na půdu domu, kde se v prachu válela zašlá stránka knihy. Oba uměli latinsky a přečetli si, že při správném provedení popsaného rituálu si přičarují štěstí. Alkohol smazal všechny zábrany a rituál proběhl, jak měl.
Do Vatikánu dorazila spěšná depeše: v Pardubicích došlo k nelegální magické aktivitě vyvolané zřejmě zaklínadlem, které je na Indexu. Je třeba zaklínadlo zajistit a zřejmě sebrat i ty, kteří se přestupku dopustili, s co nejmenším rozruchem mezi magicky aktivními bytostmi dané oblasti.
Studentům se podle slibu kouzla začalo ve všem dařit. Ale protože sami měli určité magické nadání, i když nerozvinuté, poznali, že zároveň něco není v pořádku. Mnoho očí po nich slídilo. Rozhodli se raději zmizet.


Pravidla

Soubojový systém je podle FAS. Postavy mají 4 životy.
Zbraně dávají základní zranění 1. Kouzlem lze zranění navýšit na 2, ale více ne.
Smrt nastává, když životy klesnou na 0 a méně. Postavu je možné oživit magií ještě 10 minut po zabití.
Léčení není automatické – postavy je možné léčit pomocí magie, lektvarů apod.


Jak to proběhlo

Studenty navštívila v jejich pokoji paní profesorka, která byla známá tím, že věří a přednáší okultní vědy. Ukázala jim že magie existuje, a že by se měli rozhodnout, na kterou stranu se přikloní. I když nejsou cvičenými mágy, jsou vtaženi do konfliktu a musí se tomu postavit čelem.
Mágové, kteří podporovali síly dobra, zatím našli slepého věštce, který jim po složitém rozhovoru věnoval starý svitek obsahující rituál oživení. Po bližším zkoumání se zjistilo, že se jedná o stránku z dané knihy.
Temní se rozhodli svůj podobný svitek vyzkoušet na jedné bloudící duši, která se utrápeně ploužila ulicemi a toužila po vysvobození.
Temná strana nebyla také pozadu, protože nalezla stránku s kouzlem síly. Sledovala situaci a hledala slabá místa světlých.
Inkvizice, která přijela zabavit svitek, zatím studentům vysvětlila, že se mohou přidat buď na jejich stranu nebo skončí v kobkách Vatikánu jako heretici. Zároveň jim zamotal hlavu případ posedlého muže, který řadou náhod či nehod upadl pod vládu démona. Když se démona nakonec podařilo vymýtit, temná strana zabila místního Inkvizitora. A i střety dobra a zla se začínaly stupňovat.
Nakonec se obě strany jaly vyvolat svou esenci. Zatáhlo se a blesky křižovaly oblohou, když se střetla esence života s esencí smrti. Aby nebyl tento svět zničen, všechny mágy zahalil Stín, svět za hranicí. Boj skončil prohrou – nebo výhrou – obou stran, esence nezískaly převahu a obě vyčerpáním zemřely. Stín si nechal jejich těla, zbytek mágů navrátil ze stínu do našeho světa, kde na ně čekala Inkvizice. Té se podařilo pár mágů včetně jednoho studenta pochytat a eskortovat je do Vatikánu.


Dojmologie

Darien

Dlouho jsem přemýšlela, že něco dopíšu ještě ze své strany a nechám zaznít i kritický hlas. Tak trochu jsem doufala, že to udělá někdo jiný, ale nakonec…

Tete

V podstatě souhlasím s tím, co řekla Darien na larpardu, pokusím se to nějak shrnout a omlouvám se, pokud něco zopakuji. Akce pro nováčky nemusí být kdovíjak úžasně připravená nemusí mít ultrahustý příběh a děj, ale nesmí být opomenuty klíčové body - popis a vysvětlení pravidel (a klidně i delší vysvětlení herních principů - z jakých myšlenek hra vychází, co je to RP, o co jde, jak se bojuje, hrají zásahy a zranění, atd.).

Nyx Alesander

Musím tak trochu nesouhlasit s Darien i Tetem.


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157619684587106"}}
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License