Stoletá válka 2007
valka.png

Kdy: 14. - 15. 4. 2007
Kde: Choceň, lokalita "Na Chlumu"
Pořádá: Jan "Zorro" Zeman
Počet hráčů: cca 100
Vlastní stránky: http://www.kralartus.wz.cz/
Účast: volná
Kontakt: zc.murtnec|maharb#zc.murtnec|maharb


Legenda

Příběhy našich předků jdou podivnými stezkami. Jdou po bitevních pláních, komnatami vzdechů, sviští na čepelích, hřmí kopyty koní a jsou plné kapek slz a štěstí.
Když válka přichází je plná falešných ozvěn
Hrdinové umírají, legendy žijí navěky.
//Píše se rok 1337…
Francie strádá ve válce s Anglií. Vojska krále Edwarda pod praporci s leopardy plení Normandii a francouzská města na východě volají o pomoc. Dijon padl do rukou burgundského vévody a Paříž se zavázala k neutralitě. Severní Francie hoří. Západní Evropa se proměnila ve velké válečné pole. Nastal čas hrdinů a slávy. Vojáci padají do bahna po stovkách, mrtvý zdobí pole místo klasů. Krev již teče, ale první bitva má teprve přijít. Vesnička Kresčak zatím žije svým poklidným životem. //


O hře

Bitva je inspirována příběhem stoleté války, během jednoho dne zažijete celých sto let, účastníte se malých i velkých bitev, šarvátek a úkolů. Během hry se setkáte s Johankou z Arku, La Hirem nebo Janem Lucemburským. Pro jednotlivé strany je připraveno velké množství úkolů a jednotliví šlechtici mají své vlastní mocenské cíle. Hra není založena pouze na umění boje, ale i na intrikách, výmluvnosti a důvtipu. Pravidla jsou sestavena podle zkušeností z minulých let a dbají na hratelnost a logiku hry.


O světě

Království Anglie

"Ve jménu svatého Jiří!"
"Daruj nám vítězství…
…na místa a připravit šípy!"

Království Francie

"Za krále a jeho pannu!"
"Za krále a jeho pannu!"

Vévodství Burgundsko

"Allumer!"
"Canonnade!"

Království Skotsko

"Za Skotsko!"
"Za naši zem a za krále Davida!"


Postavy


Dojmologie

Vojcl

Po skvělých zážitcích z markraběte jsme se rozhodli, že se vydáme na další historickou bitvu, tentokrát do Chocně. Regli jsme se jako najemná šlechtická družina, pač se zdáli být jak angláni tak frantíci dost vyrovnaní. Všichni jsme byli zvědaví, jak to bude vypadat na českých dřevárnách a abych řekl pravdu jsme byli celkem překvapeni, ale k tomu se teprve dostanu…

Bejby

V Chocni proběhl již třetí ročník Zorových bitev. Dvakrát byl Artuš a letos Stoletá válka. Tato bitva pro mě byla nej ve dvou věcech za dobu co vůbec jezdím na dřevárny(od 1998).

Fotogalerie

http://www.potkani.net/galerie/stoleta-valka-2007

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License