Role Play hospoda
logo%20kopie.png
drama.png

Kdy: 4. 10. 2012 od 18:00
Kde: Pardubice,Sv. Anežky České 29, Klub 29
Pořádá: LarPard
Účast: Napište na kontaktní e-mail své jméno a telefonní kontakt plus postavu, kterou chcete hrát (buď z výběru dole nebo vlastní). Do předmětu napište "RP hospoda".
Vstupné: 0 Kč
Vlastní stránky: http://www.larpard.cz/rp-hospoda
Kontakt: zc.drapral|kavon.naj#zc.drapral|kavon.naj


O hře

Večery v hospůdce u dobrého pití ve společnosti přátel. Každý na ně rád vzpomíná. Ozvláštněme si tento večer a přijďme v roli někoho jiného! Návštěvníci se stylizují do slavných lidí, archetypů nebo hrdinů a stráví pár hodin, jako by jimi skutečně byli. U jednoho stolu se tak může sejít Tornádo Lou s Jamesem Bondem, Neo s Michaelem Jacksonem, princ z Persie s Constantinem… Nezávazně, na zkoušku, naplno!
Vyberte si jednu z rolí na našich webových stránkách či si vymyslete vlastní. Nechte se inspirovat jakýmkoliv filmem či příběhem a vžijte se do kůže svého oblíbeného hrdiny.

A posezení to bude vskutku bizarní. Nenechte se ničím limitovat a napište postavu, která je nezvyklá, podivná a překvapivá. Snad společně dosáhneme surrealistického večera, během kterého se odehraje vše možné, nemožné i nemyslitelné. Jediné, co je třeba udělat, je vymyslet, jaké osoby se posezení zúčastní a danou roli v několika řádcích sepsat.

Vaše role

Ptáte se, jakouže roli budete představovat? Buďto si můžete vybrat ze seznamu níže, či sepsat svoji vlastní.
Na tomto odkazu jsou 3 vzorové role, na kterých omrknete, jak takový popis může vypadat.

Přihlašte se!

Ať už roli vybíráte ze seznamu nebo tvoříte svou, je potřeba nám napsat jednoduchou přihlášku. Na mail zc.drapral|kavon.naj#zc.drapral|kavon.naj pošlete své jméno a příjmení a roli, kterou budete představovat. Pokud je to role vámi vymyšlená, pošlete i její popis (inspirací vám mohou být vzorové postavy).

Herní mechanismy

Kromě zábavy, která vznikne mixem alkoholu a skvělých postaviček, jsou připraveny herní
mechanismy, které večer ještě oživí.
• Wishjar neboli sklenice přání. Pokud máte přání, které se vztahuje k dnešnímu večeru, a
nemůžete s tím sami pohnout, můžete jen doufat, že když hodíte do kouzelné sklenice papírek s tím, co si přejete, někdo jiný jej vytáhne a začne se tak aktivně podílet na vašem příběhu.
Hoďte si něco do wishjaru a naopak, losujte z něj přání ven, bavte se vy a bavte i ostatní.
• „Nikdy tomu nebylo jinak než, že…“ je úvodní věta, po které bude následovat vaše speciální schopnost, někdo tak může rozezpívat celou hospodu, jiný dostat svého kamaráda do hypnózy a další třeba jen přiměje někoho doexovat pití.
Pokud někoho uslyšíte tohle pronést, respektujte ho a pak se řiďte tím, co řekne dále.

Tato pravidla si nemusíte pamatovat, budou na místě připomenuta na papíru.

Nebojte se ničeho. Pokud vaše postava hledá ztraceného syna, chce nastolit vládu jednorožců nebo má v plánu spáchat sebevraždu, stane se to zrovna dnes. Proto si navzájem vycházejte vstříc, buďte YESmany, kteří neodmítnou žádnou linku a rozvinou hozený nápad dál. Hrajete nezávazně, na zkoušku, naplno!

Vaše dotazy

Kvůli jakýmkoli nejasnostem se nebojte psát. Pro většinu z vás to bude zážitek úplně nový. Ujasněte si tedy, správně mířenou otázkou na zc.drapral|kavon.naj#zc.drapral|kavon.naj, všechny nesrovnalosti.

Soupis rolí k výběru

Brouk Pytlík - brouk
Vše viděl (vyrostl v kině), vše zná a o všem může mluvit (jeho náhled). Realita - často plácá nesmysly, protože neví. Ale dokáže mluvit o všem (co neví, to si hned vymyslí). Hledá stále posluchače, které by mohl poučovat.

Don Quijote (Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha)
Bojuje za lepší svět, ale vybírá si špatné protivníky, které nemá šanci porazit. Tak o tom alespoň pořád mluví - co a jak by chtěl udělat. Je idealista a v tom dokáže být inspirativní.

Pepek námořník (námořník)
Posiluje se špenátem (nebo alespoň zelenou). Vyhledává nepravosti konané mocnými a vyřizuje si s nimi účty (alespoň verbálně). Pořád se vyptává, co kde je špatně, co koho trápí. A vymýšlí, jak by nejlépe potěšil svoji přítelkyni Olive - ale je v tom nešikovný…

Terminátor (robot z budoucnosti)
Hledá Johna Connora. Pokud o něm někdo ví, má to také spočítané. Vyčítá lidem, že jsou agresivní. Sice nevyniká v konverzačních tématech a ani jeho mimika není moc složitá, ale má misi, kterou hodlá splnit.

Král Artuš (král)
Hledá meč Excalibur, protože až jej získá, nastolí pořádek. Často promlouvá o zradě jako o velké metle lidstva. Asi něco tuší o své manželce a jistém rytíři kulatého stolu…

Vinettou (indiánský náčelník)
Touží po spravedlnosti a cti. Pořád o tom mluví a každého poučuje a napravuje. Vyzná se v indiánských věcech a v lovu, o bílých tvářích si myslí všelicos. Třeba se s ním ale přeci jen někdo dokáže spřátelit.

Superman (létající hrdina)
Bojuje proti nepravostem páchaných na ženách. Občas vzpomíná na svoji rodinu (kterou ale?) a někdy se také zapomene a sklouzne do své druhé - novinářské - živnosti.

Princ Bajaja (princ)
Hledá draka, aby ho mohl zabít. V hovoru často přitakává slovem "bajaja". Někdy se mu to slovo zamotá i do věty místo jiného důležitého slova. Je rozhodně kladným hrdinou a vypadá to, že se nějak blíže zná se svatým Václavem a Blanickými rytíři.

Hermiona (kouzelnice)
Jde jí o spravedlnost a poctivost. Když nemůže na veřejnosti kouzlit, musí o tom alespoň mluvit (co a jak by mělo být). Možná tuší, že by tu mohl být nějaký Smrtijed nebo agent Voldemorta. Rozhodně se ho nebojí - nebo to nedává najevo.

Felix Holzman (obyčejný muž)
Ztratil takový aluminiový klíček, tak jej všude hledá. A také vypráví, že dal rybičku do klece a kanára do akvária, a jak to dopadlo.

Neo (zachránce světa z budoucnosti)
Vše kolem nás je Matrix a Neo je ten, kdo ví, jak se věci mají. Má jen pár hodin, než se tu ukáží Agenti Architekta a pokusí se zastavit jeho snahu o probuzení obyčejných lidí lapených ve virtuální realitě.

Van Helsing (lovec upírů)
Jeho hon na nemrtvé zrůdy nikdy nekončí. I nyní je někde poblíž nějaká schovaná - a Van Helsing je odhodlán ji vypátrat a sprovodit ze světa. Ochránce slabších a světaznalý lovec upírů je někdo, koho chcete mít na své straně.

Johanka z Arku (bojovnice za svobodu)
Mladé a zapálené děvče, tedy zapálené pro věc. Její tažení je úspěšné, král je korunován, její lid ji miluje. Ale ve stínu se plíží zrada a Johanka cítí, že pokud nezíská silné spojence, její nepřátelé ji uvězní a možná i hůře. Boj za svobodu a pravdu ještě neskončil.

Bond Girl
Sice se nějak jmenuje, ale každý ji zná jako partnerku agenta 007. A že o něm tato dívka dovede leccos povyprávět - jaká dobrodružství spolu zažili nebo co se teprve chystá (i když to už je vlastně přísně tajné).

Leia (princezna z Hvězdných válek)
Stojí v čele odboje proti Darth Vaderovi a nemá to lehké, ale je obratnou diplomatkou a neústupnou bojovnicí. Snaží se i zde získat podporu proti republikánům, měla se tu setkat s posledními rytíři Jedi, ti ale nepřišli a to ji zneklidňuje.

Bábi Zlopočasná (čarodějka ze světa Terryho Pratchetta)
Nezmarná starší dáma, která si vždy ví rady. Ve společenství čarodějek je Bábi „tou třetí“ (podle tradice čarodějky vždy tvoří trojici, „neboť ve dvou si lezou navzájem na nervy, kdežto ve třech lezou na nervy zbytku světa, což je mnohem zábavnější). Na svůj věk vypadá dobře. A nejvíce si libuje v opozici (je jedno, čemu oponuje, ale argumenty má dobré) a vyžaduje respekt.

Těším se na vaše druhé já!


Galerie z 29. 3. 2012

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629696931273"}}

Role přítomné ve hře 29. 3. 2012

Duch Sir William

Duch William je starým skotským lordem, který ale již značně přesluhuje. Bylo mu svižných sedmdesát, když zemřel, a uchoval si mnoho skotských návyků. Neustále postrádá Jeana, svého osobního sluhu. Nezřídka vzpomíná, jaké to bylo za jeho mladých let (víc úcty, víc peněz, víc všeho a lepší). Ale když si vzpomene na svého soka, Sira Arthura McDonalda, to se dokáže rozohnit a zle mu spílat napříč staletími. Samozřejmě po šlechticku.

Kapitán Jack Sparrow

Známá postava z pirátů z Karibiku. Jack je sympaťák, hrdina a gentleman. Ovšem jen do té doby, než usoudí, že je vhodné vzít roha a na cestu k tomu s do kapsy nastrkat nějaké to zlato - pochopitelně cizí. Ale přesto je oblíbený, srdce každé ženy bije pro něj a on to umí náležitě využívat - pokud tedy zrovna neuteče. Protože je pirát, miluje rum - ale klidně bude pít cokoliv, v čem je alkohol, pokud toho bude hodně.

Uklízečka Jaruna

Nejedná se o jen tak nějakou uklízečku. Jde o jednu z nejlepších agentek CIA. Má za sebou nespočet akcí, nespočet potvrzených zabití. Většina v převleku za uklízečku. Opravdu ji nikdo nikdy nepodezírá. Je ta nenápadná, že své vymyšlené jméno Jaruna použila zatím jen třikrát, většinou byla prostě “uklízečka”. Nedávno byla vyslána na misi do jedné z hospůdky v Pardubicích s velmi delikátním úkolem. Ví, že se tam sejde mnoho zajímavých existencí a chce toho nejschopnějšího naverbovat do organizace.

Dr. Cal Lightman

Dr. Cal Lightman je psycholog specializovaný na řeč těla a zejména mikrovýrazy. Je zakladatel Lightman Group, soukromé společnosti, která spolupracuje s policií při vyšetřování případů a pomáhá vymáhat právo prostřednictvím aplikované psychologie. Je často konfrontován nedůvěřivými lidmi. Využívá psychologické metody, které považuje za nezbytné k získání pravdy, které jsou často komplikované a agresivní.

Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi, z doby cca dvě léta po událostech z Pomsty Sithů.
Obi-Wan je rozumný a charismatický. Je to odvážný a zkušený generál a šermíř, ale dává přednost vyjednávání a lsti.
Poslední léta žije v ústraní na Tatooinu a dohlíží z povzdálí na malého Luka, byť čas od času musí ještě pozdvihnout svůj světelný meč. Občas zabránit nájezdům písečných lidí, občas letět na pomoc zbytkům Jedijského řádu.

Richmond Felicity Avenal

Richmond byl zástupcem ředitele velké a perspektivní formy Reynholm industries, odváděl nad míru dobrou práci a byl teprve na začátku slibné karéry. Jednoho dne si ale pustil CD Cradle of Filth a jeho život se náhle změnil. Gothická hudba se mu velmi zalíbila, pod jejím vlivem si obarvil vlasy na černo a začal nosit bledý make-up a linky okolo očí. Pro okolí to byl šok. Richmond byl ze svého postu sesazen a vyhnán do suterénu firmy, kde celé dny sedí a kontroluje, zda světýlka na přístroji blikají tak, jak mají.
Poslední dobou ale začal vycházet ven a rozhodl se také založit si firmu goth2boss, která zařazuje Gothiky zpět do normálního života, učí je jak nosit barvy, smát se a celkově být spokojenější.

Harpagon

Vdovec, lichvář a necitelný lakomec. Harpagon je muž, který je pro peníze schopen obětovat vše… rodinu, děti. Ztráta jeho bohatství pro něj představuje ztrátu smyslu bytí a ztrátu zdravého rozumu.

Vodnice Amálie

Mladá slečna vodníková, která se na tajno vydala mezi lidi porozhlédnout se po vhodném nastávajícím. Nerozumí složitým slovům, ale u nich doma do rybníka lidi naházeli spoustu různých věcí, takže se v hovoru neztrácí. Je jednoduššího uvažování a optimistka, ráda si mezi lidmi dělá přátele a vypráví i tom, jak chytají dušičky do hrníčků, což ovšem ne všichni úplně dobře pochopí.

Rocky Balboa

Boxer, tvrďák a všeobecně slavná osoba, který přišel jen na kus řeči a vzal s sebou Tysona.


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License