Řád 2008: Povstání z popela
rad.png

Kdy: 16. - 20. 7. 2008
Kde: Kozašice (u Přelouče)
Počet hráčů: 100
Pořádá: Rytíři osudu
Vlastní stránky: http://rad.larp.cz/
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.inkilk|retxabkrad#zc.inkilk|retxabkrad


Legenda

Dveře se otevřely s rázností a ukrutností hromu. Oči všech šlechticů se upřely na toho, kdo tak opovážlivým způsobem vkročil do zasedací síně a vyrušil rokování rady. Mezi dveřmi stál Morholt pán více jak čtvrtiny země přezdívaný Ukrutný. Rázným krokem prošel zasedací místností. V patách mu kráčelo tucet po zuby ozbrojených mužů. V jeho blízkosti se držel Felix, muž který o sobě tvrdil, že jeho ústy promlouvají sami bohové. Morholt se zastavil přímo před křeslem Správce. „Správče, právě jsem se vrátil ze Spálené země, porazil armádu nemrtvých čekající na naší západní hranici, vyplenil citadelu temného pána a unaven přibyl do našeho kraje. A co mě zde čeká? Město plné lidí, kteří se od nemrtvých příliš neliší. Jak jsi spravoval mou zemi, když jsem byl pryč?“ Správce se prudce zvedl ze svého křesla: „Tato země ještě není tvá Mrholte! Jsi sice nejvážnější kandidát na post krále, ale dle zákonů a práva této země nejprve musíme najít a ztrestat vraha tvého bratra, než tě budeme moci zvolit novým králem.“ „Zas ty tvoje řeči o právu a zákonech!!! Což je zde někdo vhodnější než já? Felixi!!!“ „Tak jest! Sám Ódin ke mně promluvil a vyjevil mi, že musíme naši zemi očistit od slabých a nastolit nový pořádek! Zbavit se svazujících a hloupých zákonů, řídit se pouze slovy bohů a jejich přáními.“ „Tak jest, slyšel jsi Správče! Konec tvých nesmyslných zákonů!“ „Ale to nesmíš to je… to je nezákonné!!!“ V tom Morholt popadl Správce a mrštil jím doprostřed místnosti. „TO! Je zákon boží!“ „Odvést!!!“ Dva ozbrojenci se okamžitě chopili Správce a vyvlekli ho ven.


O hře

Jde o fantasy larp v přírodě typu svět. Má už dlouholetou tradici a pojí se s jarními bitvami - má příběhovou kontinuitu. Období mezi jednotlivými dějstvími zahrnují cca 30 let, proto je přenášení postav obtížnější.
Hra používá minimalistická pravidla echtrae a snaží se o autentičnost. Dbá se na kostýmy a celkové prostředí.
Je možné přijet za sebe nebo ve skupině a vybrat si z celé řady ras a historií. Obvyklou součástí je vysoká politika měnící situaci v celém kraji. Nicméně o boje také není nouze.


Dojmologie

Básně

Příběh Birkarta a Ronfrenofert
Morholt a holoubek
Nekromant amatér

Reakce hráčů

Zdravím všechny ! Tady šílený berserker.
No….co k tomu dodat. Asi ve zkratce. Představte si barbara, který je mírně civilizovaný, ukecají ho paladinové, aby se dal k nim a ještě mu nabídnou zisk. Zasvětí ho. Pak prochází bitvami ve společnosti paladinů. Jediný stálý člen, se kterým v nich je je nynější král ke kterému získá jako k jedinému jakýsi vztah… bojovník k bojovníku. Tomu je věrný za hrob a pro toho udělá cokoliv. Časem prochází různými zkušenostmi kdy se dozvídá, že vše není takové, jaké by mělo být. A už vůbec né takové jaké by si to představoval.
Tak od začátku jsem se choval jako mírně řečeno vyšinutý jedinec. Vzpomínáte na tu touhu jak jsem chtěl upalovat? Jak jsem zabil bezbranného jedince na pranýři? Jak jsem se s šíleností motal o kolo každé ženské? To, že bych zabil našeho milého klerika při nočním zasvěcování se dozvědět nemůžete, protože to chlapák Morholt stihl dřív… smůla. Pan stavitel se ke mě choval vždy velmi povýšeně měl štěstí, že se nepadl už při stavění věží a jen jsem jej nechal odnést a šel pro svého druha ve zbraní. Krále. No poté události nabraly rychlý spád a u vraždy Morholta prostě muselo dojít ke zvratu. Co si budeme povídat :D Chudák Ron zrovna začínala být vyloženě kladná.
Když někomu s mečem rupne v kebuli a přidá se k tomu trocha smůly tak se nemůžete divit.
A poněvač jsem si naivně myslel že Ron s Relem jsou už svoji prostě…který oddaný spolubojovník by to neudělal pro přítele?A ještě svého pána? No zaplať Bůh… je jedno který, že drahá královna vyřkla poslední vůli o korunovaci krále dříve než zesnula :D Hehe a tak mě napada… kdo měl vůli zastavit mě? Kdo se o to pokusil? Nooo ano pan Merlous měl znatelnou snahu zabránit pokusu o vraždu své královny..leč…jak jste viděli zasekl se mu meč :D to byla hloupá náhoda jinak bych ležel hubou k zemi před královnou.
Intriky a náhody, o tom je život :D

Takže hobitka také děkuje organizátorům i hráčům za další řád, který jsem si moc užila.
Jak jsem ráda, že se mám postavu, co se nemontuje do politiky.
Zakecalo se to, tak jsem teď těžce mimo, ale latrína mi přišla docela použitelná, takže je mi bližší nápad se vyprdnout na toitoiky a peníze vrazit do něčeho lepšího - nápady padly.
Herní území se mi moc líbilo, lesy nádherné i s borůvkama, které mi Troll jako vždy podupal a měl strašně naspěch…

Hojte,
Byla to opravdu vydařená akce a všichni jste byli skvělí (a abdul si teda cenu opravdu zasloužil ). Jediný, co mi trochu vadilo byla skutečnost, že se naprostá většina lidí soutředila ve městě a ven se chodilo jen minimálně (např. když jsme seděli třetí den asi hodinu nad hlavní cestou do Feldaru, tak tamtudy neprošla ani noha). Systém dolů a měst z předchozích Řádů mi vyhovoval víc…

Stany - je milé na akci vidět tolik hezkých stanů, které vzbouzejí pocit středověkého městečka.
Latríny - obzvláště stříška mě při těch přeháňkách potěšila. Byla fajn.
Kostýmy - Řekla bych, že zde byla udržena moc dobrá úroveň.
Moc velké očekávání. Jednonoční echtré bylo intenzivní, tato třídenní záležitost mi přišla rozbředlá.
Osazenstvo: Skupina, která na Řád jezdí, se dlouhodobě zná a jako taková nemá potřebu vyvíjet nějakou aktivitu přes hranice. Nemá potřebu se seznamovat s někým novým, nemá potřebu ani mezi sebou rozvíjet tajemství (už to není dost dobře možné). Akce mi tedy přišla spíše uzavřená a vnější příchozí se nezapojí. Pokud to všechny ostatní bavilo, nevidím problém, prostě to není akce pro mě. Do příštího ročníku už bych byla schopná si vytvořit postavu, která by snad i byla funkční (protože už vím, jak to tam chodí - apel na orgy, aby si něco takového nezapomněli vyvěsit na stránky, totiž o čem ta hra je a co čekat či nečekat).


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629226677384"}}

Plné fotogalerie

Marssel: http://picasaweb.google.cz/dan.benes/D2008PovstNZPopelaMarssel
Silk: http://picasaweb.google.com/dan.benes/D2008PovstNZPopelaSilk#
Darien: http://darien.rajce.idnes.cz/Rad_2008/
Bax: http://picasaweb.google.com/dan.benes/D2008PovstNZPopela#
Merlla: http://picasaweb.google.com/ThomasMerlinn/LARPD2008#

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License