Řád 2004: Pařát ďábla
rad.png

Kdy: 27. 7. - 1. 8. 2004
Kde: Martínkovice (Náchod)
Pořádá: Rytíři osudu
Počet hráčů: cca 100
Vlastní stránky: http://rad.larp.cz/
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: darkbaxter(a)klikni.cz


Legenda

Portál byl otevřen. Skřetí hordy vtáhly na feldarské území, kde plenily, pálily a zabíjely. Procházely krajem a nic se jim nemohlo postavit. Feldařští lidé nenacházeli odvahu. Až několik hrdinů sestavilo armádu, která to měla změnit. Před branami hlavního města se odehrála velká bitva, kde se skřetům po velkých ztrátách podařilo zvítězit. A na celou zem padla velká úzkost; co bude dál? Velkým portálem, který vznikl uprostřed hvozdu proudili další a další skřeti. A pak se to stalo. Za tímto vojskem přicházelo něco většího a hrozivějšího, co svět ještě neviděl. Portálem se protahoval jeho pařát a pak portál nevydržel a rozletěl se ve velkém výbuchu do okolí. Jen tento kus těla jakoby odseknut mečem zůstal na místě, jako pozůstatek něčeho děsivého.

Nastal velký řev, jenž dokázal ohlušit celé vojsko v kraji, trhal stromy a bořil vše v celém okolí. Portál zanikl a armáda se zastavila. Spousty lidí, kteří se v ta místa s radostí nad zničením portálu vydalo, z neznámých důvodů zemřelo. Hrozná podívaná.

Dny a týdny pomalu plynuly. Zbývající obyvatelé feldarského království se pomalu začínali vzpamatovávat. Mnoho hranic vzplálo a skřetí mrtvoly tak pomalu začaly mizet z kraje. O něco se také zasloužili Druidové, kteří je pokryli vrstvou hlíny a na jejich místech nechali vyrůst stromy. Tam, kde byla zem spálena po výbuchu se jen pomalu vracel život, avšak kolem portálu a jeho blízkém okolí zůstal takový jaký je dodnes. Mnoho druidů se spojilo, aby se jim podařilo tuto část hvozdu vrátit do své původní podoby, rituál se však nevydařil a několik Druidů dokonce i zemřelo vysílením. Avšak, po chvíli náhle a nečekaně vstali. Jejich nepřítomný pohled budil děs a hrůzu. Náhle zaútočili, krutě a nelítostně. Jejich bývalí bratří se jim pokusili bránit, ale všechna kouzla selhala. Druidi byli přinuceni k zoufalému útěku.

Prchající vládci lesa upjali své naděje ke svému hvozdu, obklopujícího nedaleký pahorek. Jejich tužby a přání byly vyslyšeny: Jejich pronásledovatelé se na kraji hvozdu ihned rozpadli na prach.

Toto se odehrálo před více než devíti měsíci. Od této doby se přihodilo mnoho podivných věcí. Lovci, kteří procházeli okolo spálené země nevěřili svým očím. Viděli několik srn a jelenů, kteří s šípem, hruď proklátou, vesele běhali a pásli se. Našlo se i několik odvážných lidí, kteří vstoupili na spáleniště, ale ti se buď nevrátili nebo ve strašných horečkách a deliriu umírali o několik dnů později, zatímco spálená země se pomalu rozšiřovala.

Co se děje uvnitř kde je tma i ve dne?
Proč mrtvá zvířata znova vstávají k životu?
Proč magie seslána na tomto území nefunguje?

..ale možná ty jsi ten kdo zachrání Feldar, či dovede dílo zkázy ke svému zdárnému konci…


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629226600678"}}

Plné fotogalerie:

http://picasaweb.google.com/dan.benes/D2004SvitTemnotyHa#
http://picasaweb.google.com/dan.benes/D2004SvitTemnotyOcra#


Recenze (Karmínoví orli)

Tak konečně náš druhý řád.Tentokrát nás bylo stejně jako minule. Ale v jinym složení. Byl sem tam já:-), Michal A Tomáš. Tentokrát bohužel nebyla žádná sekta D ani sme se nestali upíry, ale určili jsme si sami guest, který jsme pak v průběhu řádu plnili. Tentokrát píšu recenzi o něco pozdějc takže to bude stručnější. Tak tedy konečně k našemu guestu… Naším úkolem bylo najít ve spálené zemi lebku liche Blantmana a pak se v temném rituálu změnit taky v lichy… Lebku jsme však hledali dlouho. Hledali jsme všudše na zemi, ve vodě, v bažinách i ve dračích slujích… To že je lebka ukryta ve spálené zemi jsme začali tušit až když nám nezbývalo jiné místo na hledání. Dva z nás se tedy odhodlali a vkročili do spálené země… Hned po pár krocích se svalili na zem a začali se svíjet ve strašných křečích. Věděli jsme že kdyby se je někdo z nás pokusil zachránit skončil by jako oni… Po pár minutáchse z nich stali nemrtví a odklopítali do nitra spálené země. Nezbylo nám než čekat prošli jsme pár dolů a sebrali jejich těžbu, abysme mohli rozšířit naše město zvané Necropole. Když nás opět kroky zavedli ke spálené zemicestu nám zastoupili 4 nemrtví chvíli nám to trvalo než jsme přez shnilé maso poznali neše dva druhy… Ale měli jsme štěstí našli lebku a dali nám jí. A s ní i několik drahokamů, které byli v jeskyni s lebkou. Konečně jsme mohli vykonat rituál. Počkali jsme až se setmí a pak jsme začli. Náš velekněz začal zaříkávat a my jsme cítili jak se jeden po druhém začínáme přeměňovat. Když v každém rohu pentageramu vzplanula svíce bylo vše hotovo. Byli jsme to pořád my ale silnější a navíc nesmrtelní…. Ale nesmrtelnost má i svoje nevýhody… Všechno začalo další den kdy jsme chtěli zabít několik poutníků vysát jim jejich duše a okrást je… Všechno by se nám dařilo nebýt toho že jednou padla moje kosa na kámen:-). Hned ráno jsme potkali další poutnici. Chvíli jsme si s ní povídali, ale to přestane po chvíli bavit a tak jsme jídostali do agonie… Odtáhli jsme jí do naší kaple a chtěli jí obětovat. Ale co to ani naše obětní dýka na jejím těle nezpůsobila žádná zranění a svezla se po kůži jako po kamenu. Ač neradi museli jsme použít své zvláštní schopnosti a zbylý život z ní vysát. Pak nás čekalo další překvapení… Když už v sobě neměla ani kapku života vstala jako fénix z popela a utekla z naší kaple… Od té chvíle se nám nic nedařilo. Začali se na nás pořádat lovy a když jsme se ukázali mimo spálenou zem hned za námi běžěla polovina města. Mohli jsme teď těžit jen z dolů ve spálené zemi, protože od jinde jsme se dlouho neudrželi. Také spojenců se nám jaksi nedostávalo bylo to jako by v celym blbym Feldaru nebyl nikdo temnej kromě nas:-) . Několik přátel zla však zůstalo (nechci jmenovat bude přece příští rok zas:-)). Nikdo zatím neodhalil podstatu naší nesmrtelnosti a tak jsme přes mnoho bojů přežili až do konce…. Nashle příště ps: příště zlo zvítězííííí:-)


Povídky, básně a písně

Několik projevů k otázce zbojnictví z devíti různých zdrojů

Balada o veřejné blbosti

Gorandina písnička

Óda na Feldar

Všechno je o sudu

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License