Operace Bergung
logo%20kopie.png
paleta.png

Kdy: 22. 3. 2012 od 17:00
Kde: Pardubice, sraz u Zelené brány
Pořádá: LarPard
Účast: na přihlášku
Vstupné: 50 Kč
Vlastní stránky: http://www.larpard.cz/operace-bergung
Kontakt: zc.drapral|gnugreb#zc.drapral|gnugreb


Pardubice se ve II. světové válce aktivně zapojily do odboje proti německé okupaci. Ani zdaleka to nebylo bezpečné a čas od času se někdo dostal do zajetí nebo čelil smrti. Stejně jaké nyní. Martin Trochec, spolubojovník, padl do rukou nepřátelských vojáků. Pokud nebude brzy osvobozen, čeká ho transport…
Tříčlenné týmy budou představovat buňky odboje. Pokud dokáží získat potřebné indície a včas Martina osvobodit, zvítězí. Přijďte si zahrát tuto městskou akční hru, rozproudit adrenalin v žilách a rozhýbat své mozkové závity!


O hře

Sraz před hrou je na Komenského náměstí (MHD zastávka Krajský úřad). Celá hra bude probíhat v blízkém okolí.
Konec je odhadován kolem sedmé hodiny.
Hráči vytvoří nejméně tříčlenné týmy. Všestranné týmy mají výhodu. Alespoň jeden z týmu se jednou proběhne.
To, že nemáte tým, není překážka ke hře - na místě se můžete k nějakému připojit či vytvořit zcela nový.
Každý tým bude sám řešit několik úkolů v centru města. Po uběhnutí časového limitu se všichni přesunou na určené místo, kde bude čekat finální výzva. Tu budete mít o tolik lehčí, kolik jste vyřešili úkolů před tím. Konkrétní informace se dozvíte z materiálů, které dostanete na začátku hry.
Během plnění úkolů nepomáhejte ostatním týmům. Jsou to vaši soupeři.


Zadání

Základní pravidla

Hra se skládá ze dvou částí: 1. část jsou úkoly v terénu (kdy sbíráte důležité předměty a informace, které vám ulehčí záchranu zajatého špeha) a 2. část je závěrečná výzva (kdy se pokusíte zachránit špeha).
Hráči vytvoří nejméně tříčlenné týmy. Během první části se můžete rozdělit.
V první části řešíte několik úkolů v centru města. Na mapě jsou označeny čísly 1 až 3 a je kolem nich nakreslena hranice, kde probíhají.
Každý vyřešený úkol vám pomůže ve finální výzvě.
1. část končí ve 18.30. Nejpozději v 18.30 tedy buďte na místě na mapě označeném písmenem F.
V druhé části se pokusíte osvobodit Martina Trochce. 3 členové vašeho týmu se mohou pokusit o tento čin. Každý bude mít jiný úkol, ať už zlehčený nebo ne (v závislosti na úspěších z první části).

Popisy jednotlivých úkolů v 1. části:

Úkol 1:
Máte za úkol získat klíč ze strážní pozice. Klíč je hlídaný jedním vojákem. Musíte se kolem něj proplížit, nějak ho vyrušit či jinak odvést jeho pozornost. V žádném případě ho nijak nenapadejte. Pokud na vás voják ukáže prstem a řekne “stůj”, již se nemůžete o tento úkol pokoušet znova, ale někdo jiný z vašeho týmu ano.

Zjistili jsme slabinu v jejich zabezpečení. Používají univerzální klíč. Kdyby se nám ho podařilo získat bude náš postup ve věznici daleko rychlejší. Ale stojí to za ten risk?

Úkol 2:
Na vyznačeném území je mrtvá schránka - krabička s kódovým označením Bergung. Stačí ji najít.

Jsou to ty schránky, kde se čas od času objeví důležitá informace. Dotyčný nechce být viděn nebo se prostě něčeho chce zbavit. Problém je, že se neustále přesouvají. Je to ale tato opatrnost, která nás doteď chránila před popravou.

Úkol 3:
Ve vyznačeném území se pohybuje osoba, která by měla mít informace o věznici, kde je Martin držen. Musíte ho najít a za každou cenu z něj ty informace dostat.

Říkáme mu Krysa. Jo, jak z toho filmu… Nevím jak to všechno ví a je mi to jedno. Hodně ho využíváme - podle něj až moc. Ale jinou možnost nemáme. Pokud bude dělat problémy, tak na něj prostě trochu zatlačíme.

Úkol 4:
Jednomu z vašich spolupracovníků se podařilo získat důležité informace o věznici, kde je Martin držen. Bohužel, neznáte šifru kterou použil. Snad se vám povede dopis rozluštit. Vzkaz uveden pod legendou.

Brian (jo, ten anglán) to zjistil - kompletní rozpis hlídek. Nicméně šli po něm, tak to poslal dopisem. Klíče k jejich šifrám ale nemáme…


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629284112674"}}

Diskuze

Add a New Comment
or Sign in as Wikidot user
(will not be published)
- +
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License