Norgath 2010: Provizorium
nor.png

Kdy: 2. - 5. 8. 2010
Kde: Poblíž města Třemošnice na Chrudimsku, v příjemném a co do terénu aktraktivním prostředí údolí řeky Doubravy.
Pořádá: Allegor, Drake a další
Vlastní stránky: http://norgath.novotnovi.net
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.manzes|htagroN#zc.manzes|htagroN


Legenda

Norgath IV. Se odehrává na panství Harnoth, centru stejnojmenného území, jenž se odtrhlo od království Norgath krátce po nástupu Iriquindaeho I. Na trůn. Vzhledem k síle harnothské šlechty nebylo udržení provincie ani v silách generála Derania, znamenitého vojevůdce a vrchního velitele královských šiků.

Ambiciózní pán Harnothu Lanasaj, jenž se okamžitě po odtržení svého léna prohlásil knížetem, se velmi záhy zbavil veškerých vazeb na norgathské království a ve spolupráci se svým někdejším rivalem, nyní však nejbližším spojencem a „mužem číslo 2“ hejtmanem Aggarem počal měnit svou zemičku k vlastnímu obrazu. Nutno podotknout, že velice svérázným způsobem. Prvním překvapivým krokem bylo bleskové sesazení respektovaného představeného řádu Lamaina a jeho nahrazení Aggarovým bratrancem a osobním přítelem Egresem, až dosud nevýrazným knězem, který se mimo příbuzenského vztahu s hejtmanem prakticky ničím nevyznačoval ani neproslavil.

Řád s Egresem v čele brzy rezignoval na jakýkoliv vliv ve správě území, prakticky se stáhl do dvou menších chrámových sídel, jež se v Harnothu nacházejí a veškerou moc přenechal Lanasajovi s Aggarem, což mělo za následek odchod řady znechucených kleriků do Norgathu či Aledoru.

Svůj dvůr proměnil Lanasaj v palác rozkoše a rozmarnosti. Čím dál běžnějšími se stávaly bohaté hostiny, během nichž se tabule prohýbaly pod tácy plnými vybraných pochoutek a Lanasajovi věrní opojeni vínem i smyslnými melodiemi loutny od stolu sledovali tance spoře oděných mladých žen.

Tento způsob života harnothské honorace pochopitelně nebyl zrovna vřele vítán zbožným lidem věrným tradicím starého Norgathu, značnou část prostých obyvatel si však bohatý Lanasaj koupil prostřednictvím bujných vesnických pijatyk a veselic, jež ze své pokladny dotoval.

Zdálo se zkrátka, že Lanasajovi se daří, na co sáhne: Stal se mocným, bohatým šlechticem den co den obsluhovaným krásnými ženami a bavícím se s druhy při hostinách a honitbách v hlubokých lesích. To pochopitelně nedalo spát závistivcům, zlým jazykům a pověrčivým myslím, pročež se brzy začaly rojit fámy nejrůznějšího druhu, z nichž ty nejbláznivější zacházely až kamsi k podeření z praktikování černé magie. Ani Lanasajovy úspěchy však netrvaly věčně a potíže, které se dostavily, by kníže za další povídačky o své osobě jistě rád vyměnil. Takřka přesně rok poté, co vyhlásil samostatnost svého panství, totiž onemocněl jakousi tajemnou chorobou. Nikomu není příliš jasné, o co se jedná, každopádně se vladyka počal čím dál tím méně účastnit vlastních bálů a dalších společenských událostí, aby poslední týden vůbec nevyšel ze svých komnat. Pochopitelně, že se mezi lidem začalo neprodleně šuškat o božím trestu za pánovu zhýralost a množí se i dohady o Lanasajově skutečném stavu, příčemž teorie, podle nichž je Lanasaj mrtev, nejsou vůbec ojedinělé, Aggar , který v průběhu posledního měsíce prakticky přebral kontrolu nad panstvím, však opakovaně ujišťuje své spojence, že Lanasajova nemoc je pouze záležitostí přechodnou a že se kníže v nejbližší době plně navrátí do výkonu svého úřadu. Aggar vůbec dbá na to, aby si pokud možno nikdo nedělal sebemenší obavy o stabilitu a prosperitu Harnothu: Hostiny, jenž pořádá, se stále honosí stejnou pompou a okázalostí, hudba hraje, tančí se a popíjí stejně jako před několika měsíci, přesto však ani politicky obratný hejtman nedokáže zakrýt jisté stíny, jenž se na jeho dvůr pozvolna plíží.

Například vzpoura norgathských šlechticů proti králi Iriquindaemu I., jíž Harnoth poskytl nemalou finanční i přímou vojenskou podporu, se nevyvíjí zdaleka tak hladce, jak si Lanasaj s Aggarem plánovali, čí možná spíše vysnili. Vojska generála Derania se postavila na tuhý odpor u Kel-Namhadu. Těžce raněný král se zotavuje ze svého zranění a proslýchá se, že plánuje definitivně předat moc Deraniovi a odejít spolu s rodinou na klidný venkov. Mezi norgathskou šlechtou se množí obavy z možného nástupu generála Derania na trůn, čímž by Norgath získal za krále zkušeného válečníka a brilantního stratéga, tedy viděno očima vzpurného panstva toho nejhoršího možného člověka.

Ani vnitřní záležitosti Harnotu se neobejdou bez kaněk, a to pořádných. Na Lanasajově dvoře totiž začíná docházet k podivným událostem. Na stěnu hradního paláce kdosi napsal záhadný vzkaz doplněný nerozluštěnými znaky, rybu v erbu nad branou opět neznámý pachatel vyřízl a otočil, takže ležela břichem vzhůru, jako leklá. Hrad nyní za noci střeží zesílená hlídka a proslýchá se, že inkongnito dorazil vyslanec (či vyslanci) Řádu z Norgathu, aby zde plnili jakési přísně utajené poslání. K dovršení všeho zamořil kdosi studnu na nádvoří zvířecí krví a na její rumpál zavěsil hlavu vepře… Vskutku zvláštní.

Aggar se nicméně dál ze všech sil snaží udržet aspoň zdání idyly a očekávání páně Lanasajova brzkého uzdravení. Po zuby ozbrojené stráže za nocí obcházejí hrad tak, aby se pokud možno nevystavovaly očím dvořanů, hostů ani služebnictva a po večerech se stále zpívá, koštují se cizokrajná vína a obdivují vnadné křivky tanečnic… Na jak dlouho?


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628696191087"}}

Kompletní fotogalerie

Solei: http://minitabor.wz.cz/norgath1.php
Loreth: http://loreth.rajce.idnes.cz/Norgath_2010/
Goranda: http://goranda.rajce.idnes.cz/2010_Norgath/


Dojmologie

Loktar

Bylo to luxusní. Orgové a hráči všech kalibrů děkujivám za opravdu luxusní zážitek.

Hikiji

Norgath se hodně vydařil. Velké díky orgům a samozřejmě našim kuchařkám. Jediné co bych možná trochu vytkl je to, že v rámci pravidel lze vytvářet hrozivá komba.

Dark

Tak i já se přidávám k chvále. Vážně sem si supr zahrál a zarelaxoval a záverečný večer byl moc povedený. Díky. ;-)

Milan

Ahoj všichni,
bylo to krásné, ale krátké.
Ještě jednou dík orgům, ale i všem, kdo hráli svou roli jako o život .
Na některé momenty budu ještě dlouho vzpomínat - třeba jak nám zatápěl Berethir svým "hlasem lidu" o Melementálech a podobně, nebo jak jsem chtěl vidět mrtvou Loreth a kněz se mne zeptal, co jí chci…

Itgann

Tak konečně (:() doma z Norgathu. Z mého pohledu vydařený Norgath, bohužel krátký a trochu pokažený dešťem. Každopádně jsem se nenudil, zázemí a kuchyně opět perfektní - jen škoda, že nevyšla "klasická" velká hospoda, na kterou jsme byli zvyklí z předchozích Norgathů. Parádní večery - obzvlášť ten "poslední poslední". Díky orgům a osazenstvu hospody za jejich nasazení a už se moc těšim na Norgath V!

Mu

Bylo to…. SUPER :) (na pár věcí, které mě štvaly - třeba přehrel pravidel a tak - ale znáte mě - jsem hnusný perfekcionista :)). Jinak jsem rád, že jsem mohl jet jako CP a jsem rád, že příběh nebyl jedna velká lajna (nebo linka…?) Jo a ps: nebudu jmenovat jednotlivé lidi, kterým chci poděkovat, protože jich je dost, ale především dík: HOSPODĚ - ať už Norah nebo holkám ;), a dík orgům a poloorgům a cp a …(Drake, Val, Elfin, Alegor - dobrá práce)

Miranda

Mě se akce taky moc líbila:) Škoda, že byla hra o den kratší…:-/, ale chápu, že důvodů ke zkrácení bylo vícero. Děkujeme za králíčka a všem smilujícím se duším, díky nimž jsme na konci hry měli 2 perličky, 3 zlatý a asi 15 stříbrných :-) (Jestli se nepletu…:-) Taky dík všem na hře se podílečům , kuchyni i hráčům!:) Škoda hospodského stanu, no… Jedinou výhradu ke hře mám takovou, že -jak jsem se i loni vyjádřovala- 24hodinový systém hru moc neoživí. Klidně nechte večery herní plus neherní kopr, ale ráno to chce určitě zadat hodinu, kdy se začíná. Myslím si, že na stanovený čas by minimálně 90% lidí vstalo, ale blbě se vstává do liduprázdného tábora navíc s vědomím, že když pudu ještě na půl hodinky spát, stejně víc jak o pět lidí navíc nevstane… Toť můj názor, souhlasit nemusíte:)

Gavin

Většina tu ji byla někým řečena ale měl bych ještě jeden takový bod. Přišlo mi, že na Norgathu I a II jste víc využívali různých super objektů jako byl např. ten oltář na Norgathu II ale že od té doby přecházíte spíš na papíry v lese. Vím, že se jedná o realizačně těžkou záležitost a hodně náročnou na čas a přípravy ale rozhodně to pak zlepšuje celkový prožitek (alespoň u mě).
Nechci aby to vyznělo, že si stěžuji, jen je to takový postřeh :)
Jinak byl Norgath 4 fajn, užil jsem si ho :)
Díky za něj

Dojmologie organizátorů

Elfin

Ahoj,
z posledních sil, které mi zbývají než usnu, moc děkuju všem zúčastněným a užívám si radostnou ponorgathskou náladu. Ta mi určitě vydrží i po vyspání. Z pohledu organizátora se mi letošní ročník rozhodně líbvil více než předchozí, takže rozhdoně stoupá má motivace vymýšlet Norgath V.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License