Norgath 2008
nor.png

Kdy: 27. - 31. 7. 2008
Kde: Poblíž města Třemošnice na Chrudimsku, v příjemném a co do terénu aktraktivním prostředí údolí řeky Doubravy.
Pořádá: Elfin, Allegor, Valandil, Sallah, Drake.
Počet hráčů: 30-40
Vlastní stránky: http://norgath.novotnovi.net.
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.manzes|htagroN#zc.manzes|htagroN


O hře

Norgath II. je larpem typu svět a odehrává se v Larlattu, hlavním městě království Norgath. Po prohrané výbojné válce panuje ve městě napjatá politická situace, která dospěla do stavu naprosté krize a chaosu vinou záhadné smrti téměř celé královské rodiny a většiny královských místodržících. Ze zhoubné sítě palácových intrik prozatím unikla pouze nejmladší králova dcera, která se však nemůže sama ujmout vlády.
V hlavním městě se střetává řada vlivných osob a skupin v boji o moc, či aspoň o co největší podíl na moci při správě země. A všechny zároveň spojuje atmosféra strachu a nejistoty, neboť nikdo si nemůže být jist, nedojde-li již za několik okamžiků k dalšímu úkladnému zločinu. Partie, v níž se hraje nejen o trůn, ale dokonce o obecné schéma uspořádání státu, může naplno vypuknout a snad je bohové vědí, komu přinesou plameny tohoto boje štěstí a komu zkázu….

Zázemí: Larp využívá táborové základy poskytované skautským oddílem z Ronova nad Doubravou. Základna obsahuje cisternu s pitnou vodou, WC, polní kuchyni a také zatím blíže neurčený počet stanů s podsadou, pro jistotu však doporučujeme dovézt si stan vlastní. Účastnický poplatek činí 150 Kč + zhruba 50 Kč (ještě bude upřesněno) k nákupu materiálu pro hru samotnou.


Doslov

Norgath má krále! Nicméně, nebylo jednoduché dostat ho ve zdraví na trůn. Tedy, od začátku. Princezna si vybrala muže z lidu, Iriquindaeho, neznámého povolání, nezdolného a nezkrotného (což prokázal, když vzdoroval gardě). První pokus o svatbu (…den po pohřbu krále…) byl přerušen tím nejdrsnějším způsobem – školený vrah Iriquindaeho zabil. Naštěstí jeho nejbližší přátelé sloužili v Řádu, a za podpory Bohů, města Larlattu a zesnulé velekněžky Elfin ho oživili. Večer toho dne byla unesena princezna, zcela beze stop či svědků. Naštěstí ji garda druhý den nalezla v lese uprostřed mrtvých banditů. Záhada. Avšak, během jednání o královi, v lese se rozrůstaly hordy Strážce, mocného nekromanta pod velením Gortha. Sallah byl omilostněn, znovu vypovězen (za vyvolání démona) a znovu omilostněn. Místní elita začala jaksi vymírat… Mistr druid Thulingar byl zabit hned po pohřbu krále, Allegor, mág z Rady, se odhalil jako démon Char a povolávač bytostí z jakési nové sféry, a utekl. Drym Raven, velmistr Cechu řemeslnického, byl nahrazen schopnějším Neiskenem krátce po započetí stavby nové monumentální katedrály. Představený Řádu Valandil odešel, po jen zpola úspěšném pokusu banky přivolat a zabít Strážce, dokončit jejich dílo. Opět ne zcela úspěšně. Teprve třetí útok na Strážce byl úspěšný a garda tak zbavila město nemrtvých. Princezna zatím řešila problémy s údajným dědicem trůnu, který ji chtěl zabránit ve svatbě s Iriquindaem. Přes tyto problémy, a mnoho dalších (nechuť Valandila k obřadům) byla svatba nakonec provedena. Princezna znovu zmizela. Ovšem objevilo se několik démonů. Začalo se šeptat o spojení démona Allegora(Chara) s lichem Gorthem. Magickou univerzitu někdo vyhodil do vzduchu, garda opět zavřela Sallaha. Princeznu našli mrtvou. Ovšem Bohové mají norgathskou královskou rodinu opravdu rádi, a princezna teď smí přebývat v nehmotném těle (šeptá se, že tato milost souvisí se štědrým darem na stavbu chrámu…). Iriquindae byl tedy korunován (přes nepřítomnost představeného Řádu) králem Norgathu, celým titulem Iriquindae I. „Vyvolený (princeznou),“ král norgathský, pán země, vody a vzduchu. Již samotná autorita královského titulu pomohla uklidnit okolí Larlattu a zlepšení nastalo i ve zbytku Norgathu. Nicméně, nikdo neví, kdy se vrátí Gorthos nebo Char, a ani válka s Ghornem zatím není vyřešená. I teď mají někteří hradní páni tendenci odtrhnout se od Norgathu…

Pokud Vás napadá, co na stránkách doplnit, popř. zjistíte, že chybí nějaká zásadní informace, napište prosím do guestbooku nebo nám pošlete mail, abychom mohli vše potřebně upravit.


Dojmologie

Miranda

Deranius

Kedar

Darien

Newman

Iriquindae

Zefv

Mu


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157631424335054\/"}}

Plné fotogalerie

Elfin: http://norgath.novotnovi.net/galerie/Norgath2-Elfin/index.html
Riana: http://riana.rajce.idnes.cz/Norgath_2008/
Iriquindae: http://norgath.novotnovi.net/galerie/Norgath2-Iri/index.html

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License