Noční hlídka 2005-2007
nh.png

Kdy:
Kde: Pardubice
Počet hráčů: 20-25
Pořádá: Khelben(poslední ročník i Cíňa a Tete)
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: khelben(a)centrum.cz


Lukjaněkovy Hlídky nabízí zajímavý a hlavně v českých luzích a hájím ojedinělý svět magie, a bylo jistě jen otázkou času než se objeví též hra která si s tímto motivem bude pohrávat. před 2 lety jsme přemýšlel o tom že zase spáchám nějaký ten městský larp. A dlouho jsme přemýšlel o čem, Svět Temnoty už byl obehraný, a nakonec sem dostal spásný nápad, tedy přinesl mi ho napřed film a o něco později i sama kniha. Ale abych začal od začátku. Pro ty, kteří o nic neslyšeli o larpech a hraní na živo a tak vůbec.
Takže Larp je zkratka pro hraní na živo, neboli pro činnost kdy si skupina nadšenců hraje na lecjakého hrdinu (nebo antihrdinu, jak se to vezme). Specifikum městský larp tedy inklinuje k podobné činnosti na území města.
A jak se to dělá a jak to vypadá? To si sedne někdo, říkejme mu potencionální organizátor, nějak v rámci svých schopností a inspirace vytvoří pravidla, rozhodí sítě na potencionální hráče a pokud je zájem hra se rozjede a všichni se baví. Tedy tolik ve zkratce co a jak.
Noční hlídka v Pardubicích má za sebou třetí ročník a je založena na motivech z knih všech hlídek. Paradoxně jsme původní pravidla udělal ještě předtím než sem se k hlídkám v knižní podobě dostal. I tak se mi však povedlo udělat fúzi pravidel ze světa temnoty a prostředí Hlídek. V Pardubicích nešlo o nějaké přehrávání moskevských událostí, v kostce se v Pardubicích zrovna založily nově hlídky, neboť z Prahy je to z ruky a zaplatit pár residentů vyjde levněji než posílat sem pořád nějaké týmy. A tak se stalo že na jedné straně barikády se postavila Noční hlídka pod vedením militantně založeného Světlého J. Newmana a na straně druhé Temného mága Yzergina a mezi nimi manévrovaly dvě desítky Jiných oddaných světlu, temnotě i šedi. V druhém ročníku vystřídal zdiskreditovaného temného ředitele temný mág Mikel Maorenesku a další řada intrik podrazu a provokací se mohla rozjet na plné obrátky. Mnozí se poučily že mlčet je občas dobrý nápad, popřípadě, že nechat upírku( a nekromantku k tomu,) vybrat místo pro svatbu světlých je nejen absurdní, ale zdraví škodlivé.
A co potřebuje takový správný Jiný? Chuť hrát si, správňácké oblečení, trochu přemýšlení a plánování a v neposlední řadě se prokousat pravidly, která sice nejsou příliš složitá ale přece jen popisují hodně, a bez znalostí věcí které se postav a hráčů týče lze zůstat stát a jen se ptát co to ti lidé okolo mě vlastně dělají.


Materiály ke hře 2005

Obecně
Noviny Darktimes 01
Noviny Darktimes 02
Hlášení Šeré hlídky 1
Hlášení Šeré hlídky 2
Hlášení Šeré hlídky 3
Zápis z výslechu ducha

Materiály ke hře 2006

Obecné
Povídka z dějství (Darien)
Noviny Světlo Pardubic 1
Noviny Světlo Pardubic 2
Noviny Světlo Pardubic 3

Materiály ke hře 2007

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License