Moon
moon.png

Kdy: 12. 4. 2013
Kde: Pardubice
Pořádá: Martin „Pirosh“ Buchtík, Jindřich „Estanor“ Mašek , Filip Kábrt, , Roman „Gordhart“ Čech, Petr „Drrak“ Platil, a Petra „Vrabčák“ Jirkalová.
Počet účastníků: 10 (6 mužů, 2 ženy, 2 alternující)
Účast: V rámci festivalu Mezi světy
Odkaz: http://moon.madfairy.cz/?p=ohre a http://larpypardubice.cz/mezi-svety/
Sdílet: Facebook


O hře

O co se jedná?

Moon je krátký komorní larp vycházející volně z prostředí světa známého sci-fi seriálu Firefly. Staví na propracovaných příbězích každé z postav a důležitých rozhodnutích, která musí učinit za ostatní obyvatele osady. Věříme, že hra hráčům poskytne materiál k zamyšlení a hledání odpovědí na různé otázky a že se stane víc než "jenom" zábavou.

Co mě čeká?

Především dvě a půl hodiny atmosférické a napínavé hry, ve které se stanete jedním z osadníků relativně nedávno osídleného měsíce. Doba není jednoduchá. Aliance, velké a vyspělé společenství, se prý chystá pohltit některé z okolních planet a Nezávislé planety prý vyzbrojují dobrovolníky. Těm se kvůli jejich charakteristickým uniformám říká Hnědokabátníci: jsou odhodlaní, přesvědčení, ale oproti vojákům Aliance zpravidla pouze slabě vyzbrojení.

Znalcům seriálu Firefly můžeme prozradit, že děj naší hry se odehrává ještě před válkou mezi Aliancí a Nezávislými, tedy před dějem samotného seriálu. Ty, kteří o seriálu nikdy neslyšeli, naopak můžeme uklidnit, že jejich zážitek ze hry nebude nijak ochuzen. Řekněme jenom, že jde o svět, ve kterém vedle velmi vyspělých planet ve Středu, které jsou pod vládou Aliance, existují také Nezávislá vnější území, která nejsou svou atmosférou nepodobná období kolonizování Ameriky. Tedy sci-fi ve westernovém hávu.

Koho si můžu zahrát?

Zahrajete si jednoho z významných mužů a žen, kteří v osadě Moon něco znamenají, a kteří se pravidelně schází v haciendě guvernéra Benedikta Greye. Každý z vás si prožil své, ne vždy se máte rádi, ale váš neformální poradní hlas ovlivňuje chod celé osady, a proto se zpravidla dohodnete.

Anotace jednotlivých postav

K pročtení na domovských stránkách larpu.

Jak to bude probíhat?

Podívejte se na seznam postav a po přihlášení si vyberete, kterou z postav byste chtěli, a kterou nechtěli hrát. My vám pak zhruba tři dny předem pošleme materiály k postavě, které si budete moct předem pročíst a připravit si k ní velmi jednoduchý kostým.

Hráči komorních larpů jistě zaznamenali změnu, oproti zaběhnuté tradici. Věříme, že rozdělením postav před hrou Vám umožníme vybrat si takovou postavu, jakou chcete, pročíst ji v dostatečném předstihu a promyslet si, jak ji budete hrát. Věříme, že naši důvěru nezklamete a na hru opravdu dorazíte. Pokud ne, zkazíte zážitek svým spoluhráčům.

Vlastní hra vám zabere 4 až 5 hodin, z toho asi půl hodiny věnujeme přípravě před hrou a hodinu její reflexi (tu považujeme za důležitou a nedílnou součást naší hry). Veškeré kostýmy, materiály a rekvizity na vás již budou čekat. Poprosíme vás pouze, abyste si předem přečetli nebo poslechli úvodní příběh. Nezabere vám to víc než čtvrt hodiny.

Na začátku si rychle zopakujeme, co by měli všichni znát, seznámíme vás s těmi několika málo pravidly, která ve hře existují, a případně detailněji probereme, co to takový larp vlastně je. Úvod hry je postaven na několika předem určených scénách, které vám pomohou rozehrát vaši postav, nastavit vztahy a otevřít některé zápletky. Dál hra pokračuje zcela ve vaší režii a trvá asi dvě a půl hodiny. Po jejím konci si sedneme a řekneme si, jak to vlastně bylo, co jsme prožili, co se nám líbilo a co ne, ale také, co si kdo ze hry odnesl.


Fotogalerie

(Autor: Darien)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157633288281030"}}

--——

Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License