Misie
misie.png
logo%20kopie.png

Kdy: 16. - 17. 5. 2012
Kde: Daňkovice
Pořádá: LarPard, David Wagner, MU Brno
Počet účastníků: 25
Vstupné: 1500,-
Odkaz: http://misie-mdcxli.larpard.cz/
Kontakt: zc.drapral|namwen#zc.drapral|namwen
Sdílet: Facebook


Legenda

Naše hra se bude odehrávat u redukce jménem Santa Maria, přesněji několik desítek kilometrů severovýchodně od ní, kde v budoucnu vznikne redukce San Javier. Nacházíme se na úpatí neprozkoumané vysočiny. Na západ od nás jsou další redukce, kolonizovaná a civilizovaná země, kde už je nadvláda španělské koruny a Evropanů nepopiratelná.
Složitější je to dál na východ. Vysočina byla jen velmi zběžně prozkoumána před desítkami let. Žijí v ní divoké kmeny, které toho nejspíš o tom, že jsou poddanými Španělů, moc neví. A ještě méně pak ví o Kristu.
Na hranici kopců ale žije jeden kmen lovců, sběračů a pastevců. Hraniční kmen, který byl ochoten jezuitům alespoň pár chvil naslouchat. Bohužel, většímu kontaktu bránil jeho tehdejší starý náčelník.
Ten ale před dvěma lety zemřel. Příležitosti se chopila pětice obzvláště aktivních jezuitů z redukce Santa Maria, kteří si obětavě sbalili plátěné stany, něco málo jídla a vyrazili na jedno z míst, kde se rozptýlený kmen shromažďuje. Začali zde žijícím indiánům kázat, poznávat jejich život a povedlo se jim dokonce nastolit výhodné obchodní spojení s redukcí na planině. Těch pár místních si je oblíbilo.
Teď se ale blíží rozhodující doba. Všichni důležití příslušníci kmene Piñocas včetně nového náčelníka se zde sejdou k pravidelným oslavám. V následujících dnech se bude lámat chleba. Podaří se jezuitům přesvědčit kmen o víře? Kdo nakonec přijme křest? Jaké křivdy vyplují na povrch? Jaké zprávy nesou cizinci přicházející z hor i z planin?


O hře

Misie je primárně vzdělávací larp vyvíjený ve spolupráci s MU Brno pro studenty magisterského oboru historie. Od toho se odvíjí specifika jako velký prostor pro workshopy, semináře a zpětnou vazbu. Hra je také tvořena pro začátečníky. Samotný larp se bude odehrávat během dvou dní ve čtyřech blocích.
Účastníci budou představovat evropské přistěhovalce - misionáře a jejich doprovod - a domorodé obyvatelstvo setkávajíc se s křesťanstvím. Larp zobrazí kulturní střet, vzájemné ovlivňování a celou řadu historicky zajímavých aspektů, které přinášela tehdejší doba a místo.
Vedle historiků se hry zúčastní také učitelé a několik hráčů znalých larpu, kteří vedle svých zápletek také budou hru rozhýbávat.


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629843577432"}}

Dojmologie

Článek na Larp.cz: http://www.larp.cz/cs/clanek/3748/misie-mdcxli-vysoka-skola-larpem

Richie

"Sice jsem unaven, zničen, ale zážitky, které jsem zažil v minulých dvou dnech, jsou nejúžasnějšími, které jsem kdy v životě zažil. Ačkoliv jsem se trochu této akce obával, tak výsledný dojem z toní je nakonec o to báječnější. Zejména to ale bylo díky skvělé partě lidí a proto jim děkuji. Nakonec jen: Itati ulovil medvěda… :D :D :D" (Tomáš Zumr, Itati)

Tak jsme se měli, indiáni, běloši, conquestoři, jezuiti či co to vlastně všechno na tem LARPu běhalo po paraguayským lese společně s Kuba Švec, Vojtěch Borek, Hubert Ondra, Jarek Mýval Nečas, Lenka Stejskalová, horlivý jezuita Jirka Hanuš, rozjařená indiánka D. Nečasová a já nevím co za dobrodruhy ještě :-D

Anna Pečínková

Neobyčejný týden -> super zážitky -> nesmrtelné vzpomínky…:-)

Vojtěch Borek

už ví, že nosit drsnou čelenku se zlatými pery může být složité… že lámat neustále dokola politickou opozici je dosti vysilující… že indiáni těžký to maj… že profesor Hanuš již nepovažuje své studenty za introverty… že bude mít sakra dlouho na co vzpomínat… :-)
jakože masakr… Obrovské množství silných zážitků pro všechny zúčastněné… :-)

Michaela Lišková

Naprosto fascinující týden!!! Nevěřila jsem, čeho všeho je člověk schopen aneb překonánání sebe sama :-) Děkuju všem zúčastněným!!

Kuba Švec

YES!!! Krása stíhá nádheru!
Za sebe musím říci, že to byla paráda a náramně jsem si to užil. Bomba akce. :D Pokud se ještě někdy (dá-li Bůh :D) něco podobného uskuteční, určitě se zúčastním. Myslím si Richie, že tobě by se to extra líbilo. Spousta rozhovorů, konfliktů, monologů, akce a pití!!! Dávám palec nahoru.

Kristýna Obrdlíková

Nějak nemohu uvěřit tomu všemu, co se v tom minulém naprosto fantastickém týdnu dělo. Cítím velikou vděčnost. Za vás za všechny, kteří jste toho byli účastni.

Iva Mazálková

Pořád se nějak nemůžu vzpamatovat :-) Doma mě udivuje, že mě neoslovují Doňo Marío a že nemají vlastní indiánská či španělská jména, navíc trpím strašným steskem!!! Co s tím, co s tím? :-) Je jenom jediná cesta - začít plánovat další akci, ať se má člověk na co těšit! :-)

Tomáš Zumr

Neodpustím si a také musím sdílet. Prostě nejúžasnější zážitek. Stále se v myšlenkách vracím za Itatim a ostatními do Paraguaye. :) Kdo nezažil na svou vlastní kůži, asi jen stěží někdy pochopí…


Diskuze

Add a New Comment
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License