Memento mori
mori.png
logo%20kopie.png

Kdy: 22. 11. 2012 od 17:00 a od 20:00
Kde: Pardubice, Skautské středisko na Vinici
Pořádá: Drirr
Počet hráčů: 5
Vstupné: 120,- plné vstupné, 50,- pro studenty
Účast: Napište na níže uvedený e-mail jméno, příjmení a telefonní kontakt. Do předmětu napište "Memento mori".
Kontakt:zc.drapral|rrird#zc.drapral|rrird


Legenda

“Vítejte na překlenovacím večírku mezi vašimi životy! Vítejte a pamatujte na smrt. Na toho všemi nenáviděného bratra. Nebyli jste tu nedávno? Nevadí. Pozvánka vám přišla, takže tu jste jistě správně. Je to jednoduché: Já mám spoustu času a čas vašeho narození se blíží. Jaký bude váš příští život? Zahrajeme si o něj? Každý si nakonec něco odnese, i když málokdo je spokojen. Tak co třeba lásku? Vyměníš? Prodám nenávist, co nabídneš? Že nejsem fér? Že podvádím? Omyl, příteli. Život není fér a já nejsem život. Posílám mu jednotlivé karty a občas nastavuji čísla na kostkách. Jsem, co jsem, a ani ty nedostaneš svůj další pokus zadarmo. Tedy pojďme se bavit, vážení. Čas se krátí, večírek začíná. A já hořím nedočkavostí…”


O hře

Komorní hra Memento mori je atmosférický larp pro pět hráčů (ve hře musí být vždy minimálně jedna žena a jeden muž). Hráči se vžijí do rolí právě zemřelých postav, které se z nějakého důvodu setkávají mezi smrtí a narozením. Kde jsou, proč zde jsou a kdo jsou ti ostatní, kteří jsou zde s nimi? Bez vzpomínek, ale hluboce toužící po poslední možnosti vypořádat se se svými životy a se životy těch druhých budou muset hrát hru o život. Doslova. Larp klade důraz na hraní různých poloh a atmosféru, která bude vybízet k nevypadávání z rolí. V průběhu se hráči budou muset vypořádat s častou proměnou charakterů (larp nepracuje s tradičním schématem komplexní postavy, kterou dostanete na začátku), což bývá označováno za herecky náročné. Hra má gamistické prvky (motivy dosáhnutí cíle, výhra/prohra, některé herní mechanismy) a potrvá (včetně úvodu a reflexe) cca 3 hodiny. Obsahuje několik netradičních, ale jednoduchých pravidlových prvků, se kterými budou hráči seznámeni před začátkem. Ve hře se objeví reálný alkohol (není nutné ho pít).

Počet hráčů: 5 (vždy musí hrát minimálně jedna žena a jeden muž, ostatní role jsou napsané pro obě pohlaví)
Délka hry: cca 3 hodiny

Autor: Filip "Drirr" Appl

Požadavky na hráče

Není třeba se dopředu nijak připravit, vhodné je ale přijít v jakékoliv černém oblečení a mít stylové pouzdro na herní informace (truhlička, kabelka, peněženka). Pouzdro není nezbytné pro hru, leč pomůže v práci s informacemi.
Cena hry je 120,-, ale studenti po předložení studentské karty mají zvýhodněnou cenu 50 Kč.


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157632085243343"}}
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License