Mellongard 2010
mellon.png

Kdy: neurčeno
Kde: Tábor bude kousek od vesnice Skuhrov nad Českou Třebovou. Bitva / larp bude probíhat v okolí, v lese u Třebovských stěn
Pořádá: Mellon
Počet hráčů: 40-60
Vlastní stránky: http://mellongard.mellonweb.org/
Poplatek: 50 Kč
Učast: volná
Kontakt: rado.post(zavináč)gmail.com


Legenda

Mnoho let před událostmi, které zkropily krví bájný ostrov Alyatyll při opakujících se válkách mezi lidmi, trpaslíky a barbary vyplula z přístavu Aglabdum loď. Byli na ní lidé a trpaslíci nespokojení z ovzduší rasové nesnášenlivosti. Během bouře byla jejich loď se zapomenutým názvem zavlečena větrem daleko do neznámých vod na jih od Alyatyll a potopila se u neznámého pobřeží.

Během následujících let zjistila posádka lodě, že zavlekli prokletí Alyatyll i sem. Při vzájemných sporech došlo k rozdělení dle ras na skupinu Královských, vedenou generálem Aureliem a trpasličí, vedenou královským synovcem, který zavrhnul rodové jméno, nazval se Kladivo a obnovil klanové zřízení. Ale ještě jedno zjistili - jsou opět na ostrově a nejsou tam sami. Z džungle se čas od času vynořuje tlupa opolidí, hledajících potravu. Odmítají jakkoliv komunikovat kromě útoků primitivními palicemi a vyžadování jakéhokoliv jídla. A tak došlo k dočasnému příměří. Společný nepřítel donutil obě strany držet se na svém území a naučil je vyhýbat se sporům tím, že se vyhýbají jakémukoliv kontaktu.

Jednoho dne, po mnoha a mnoha letech, si však někdo s osudy potomků posádky ztroskotané lodi zažertoval. Na pobřeží ztroskotaly dvě lodi. Každá jinde, ale se stejně vypadající posádkou. Posádkou, vypadající zcela jinak než Královští, členové Klanu nebo opolidé. Zcela jinak…a nad hlavou jim vlaje černá vlajka.


O hře

Mellongard V je dalším pokračováním bitvy skupiny Mellon s pomocí dalších přátelských skupin. Tento rok chceme částečně vycházet z herního konceptu posledního Mellongardu, který však bude více podpořen rolí jednotlivých stran.

Web události se bude pravděpodobně ještě měnit. Pokusíme se však, aby všechny podstatné informace byly upřesněny do začátku srpna, tedy měsíc před akcí.

Nechceme připravit komplexní hru, kde hráčí už budou jenom klimbat mezi systémovými mantinely. Myslíme si, že každý hráč zmůže mnohem více, každý hráč může (a měl by) tvořit a ovlivnit zábavu hry. Hra se nestaví a nepadá jenom na organizárech, ale i na hráčích. Našim cílem není sport, našim cílem je zábava ve hře. U nás vítězí každý, který si hru užije…
Hrajte si s ní :-)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License