Pardubická odpoledne: leden 2014

Deskovky s čajovnou

deskovky.png

Kdy: 8. 1. 2014 od 17.00
Kde: Čajový klub Paleta, ul. Štolbova
Pořádá: LarPard a Čajový klub Paleta
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral

Logické myšlení, strategie, komunikace a hlavně zábava. To všechno nabízí hry v jedné místnosti u jednoho stolu. Staň se hledačem pokladů ve stylu Indiana Jonese a najdi cenné okultní předměty dřív než nacisté v nádherně propracované hře Fortune and Glory! Nebo chceš raději stát vládcem podzemí a pořádně zavařit hrdinům, kteří si přišli pro tvé poklady? To všechno a mnohem víc nabízí nepřeberné množství her, které budete mít k dispozici. Na místě budou také zkušení lektoři, kteří poradí, doporučí konkrétní hru a vysvětlí její pravidla. Tak neváhej, neboj se a přijď si zahrát. Bude tě to bavit.


Deskovky s knihovnou

deskovky.png

Kdy: 23. 1. 2014 od 15.00
Kde: Krajská knihovna v Pardubicích, dětské oddělení
Pořádá: LarPard a Krajská knihovna v Pardubicích
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral

Víš, že deskové hry už dávno nejsou jenom Člověče, nezlob se nebo Dostihy a sázky? Víš, že moderní deskové hry ti umožní dělat úplně cokoliv? U jednoho stolu můžeš v jednu chvíli zachraňovat svět před nemocemi (Pandemic), hrát si na skupinu bláznivých dobrodruhů (Munchkin), stát se dobyvatelem japonských provincií (Shogun) nebo se prostě jen bavit chováním a trénováním příšerek (Příšerky z podzemí). Tyto a mnoho dalších her čeká v knihovně, kde budeme také my, abychom ti všechno rychle a srozumitelně vysvětlili a klidně si s tebou i zahráli. Tak neseď doma a přijď si něco zahrát. A klidně vezmi i své přátele! Vstup je umožněn i těm, kdo nemají kartu do knihovny.


Filmovka: Journey Quest

film.png

Kdy: 23. 1. 2014 od 19.30
Kde: Čajový klub Paleta, ul. Štolbova
Pořádá: LarPard a Čajový klub Paleta
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral

Máte rádi fantasy, RPG hry, filmy a humor? Pokud je alespoň v jednom případě vaše odpověď kladná, přijměte naše pozvání na promítání webseriálu Journey Quest, které pro vás pořádá pardubické občanské sdružení Larpard! Fanouškovský snímek o rozhádané partě dobrodruhů, která ve fantastickém světě pátrá po mýtickém Meči boje, určitě nezklame. Během putování není nouze o napětí, ale hlavně o vtipné situace parodující vše, co máme na fantasy žánru tak rádi. Proto neváhejte a přijďte 23. ledna na 19:30-20:00 hodin do pardubické čajovny Čajový klub Paleta. Čekat tam bude skvělý seriál, vynikající čaje a příjemně strávený čas. Těšíme se na vás!


Artemis - buď kapitánem hvězdné lodi

crisis.png

Kdy: 31. 1. 2014 od 18.00
Kde: Skautské centrum Vinice, K Vinici 2666 (mapka)
Pořádá: LarPard
Účast: volná na ohlášení
Vstupné: 50 Kč
Kontakt: zc.drapral|simetra#zc.drapral|simetra

Vyzkoušejte si, jaké je to velet hvězdné bojové lodi. Posaďte se do křesla na velícím můstku a v týmu šesti lidí společně porazte útočící flotilu mimozemské rasy. Budete ovládat jeden z důležitých systémů lodi, jako je třeba řízení či zbraně a zároveň musíte spoléhat na své kolegy, že nic nepokazí… A nesmíme zapomenout na kapitána, který má, jak všichni doufají, nejlepší přehled o situaci a dává dobré rozkazy.
Pro hru je využit počítačový program Artemis, ale nebojte se, nebudeme jen koukat do obrazovky. Hra vyzkouší také vaše komunikační dovednosti a taktické myšlení.
Je možné dorazit později i odejít dříve. Každá hra trvá do půl hodiny a hráči se mezi hrama mohou libovolně obměňovat. Plánovaný konec je v deset, ale při dostatečném zájmu hru můžeme protáhnout.


Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License