Řád 2009: Hvězda bohů
rad.png

Kdy: 12. - 16. 8. 2009
Kde: Dolní Jelení
Počet hráčů: 100
Pořádá: Rytíři osudu
Vlastní stránky: http://rad.larp.cz/
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: darkbaxter(a)klikni.cz


Legenda

Mír. Již mnoho let jsem nenapsal nic krásnějšího. Nad Feldarem se rozhostilo štěstí a klid. Ve městech i na samotách znovu zní dětský smích. Hrůzy minulých let jakoby odvál vítr. Nový král se ujal vlády zodpovědně a pod jeho rukama Feldar opět vzkvétá. Jeho syn přijal učení Rytířů Osudu a Osud byl znovu ustanoven nejvyšším božstvem země. Ačkoliv král svou pozici dostatečně upevnil, jsou tací jenž usilují o jeho život a majetek ostatních šlechticů. Po zavedení nových zákonů a znovuobnovení rady šlechticů si však nedovolí nikdo vystoupit otevřeně. Alsepoň prozatím. Napětí však roste každým dnem.

Nyní se událo něco, co odvrátilo pozornost celého Feldaru zcela jiným směrem. Na obloze se objevila nejpodivnější hvězda jakou kdo kdy spatřil. Jakoby byla celá černá, protkaná nitkami namodralého světla s fialovým oparem. Mnozí tvrdí, že se blíží zkáza a konec světa, jiní jsou přesvědčeni, že bozi konečně shlédli na Feldar a přináší spásu. Tak či tak, hvězda je každým dnem větší a vetší a občas se zdá jakoby její paprsky měnily barvu. Ve Feldaru se začínají dít podivné věci. Objevují se nové sekty odvracející lid od starých božstev, všudypřítomná magie mnohdy selhává. Mágové se uzavřeli ve své univerzitě a mlčí. Kolují doměnky, že hvězda je výtvorem mágů nebo dílem nějaké sekty. Feldar pomalu zachvacuje chaos a strach. Magie pozvolna upadá v nemilost a prostý lid se bouří.

Misky vah osudu se opět nebezpečně naklánějí. I nepatrný čin může zvrátit osud celého Feldaru. Možná že ve tvých rukou leží budoucnost. Možná že ve tvých..


O hře

Jde o fantasy larp v přírodě typu svět. Má už dlouholetou tradici a pojí se s jarními bitvami - má příběhovou kontinuitu. Období mezi jednotlivými dějstvími zahrnují cca 30 let, proto je přenášení postav obtížnější.
Hra používá minimalistická pravidla echtrae a snaží se o autentičnost. Dbá se na kostýmy a celkové prostředí.
Je možné přijet za sebe nebo ve skupině a vybrat si z celé řady ras a historií. Obvyklou součástí je vysoká politika měnící situaci v celém kraji. Nicméně o boje také není nouze.


Pravidla

Obecná pravidla
Obecná magie
Pravidla pro rasy
Soubojový systém


Chronologická historie Feldaru


Dojmologie

Luthy

Nejdříve jsem chtěla napsat děkuji vám všem, ale některé situace pro mne byly natolik silné, že si nemohu odpustit být trochu konkrétnější herně.

Zin

Takže abych taky přidal nějaké to hodnocení, všechno (až na boty většiny z vás) bylo bezva, asi jste mě přesvědčili k tomu, že zas začnu jezdit na larpy. :-)

Khelben

takže Hra byla supr, i přes výhrady které mám(a ty mám asi vždy a všude) jsem si řád užil. tímto dekuju mé konečné nemesis Elnerovy, že mi zajistil epickou výmluvu pro můj skon a nakonec pomohl s soubojovou scénkou.

Kesía

No nevím, asi se budu opakovat, protože všechno už bylo napsáno, ale nemůžu si pomoct: Díky!!!Bbylo to skvělý, moc jsem se pobavila, všechno bylo mnohem intenzivnější a nahuštěnější než v tom normálním světě (samozřejmě i co se špíny a komářích štípanců týče, já mám zajímavé vzory zase na nohách…:) Orgové, jste skvělí, obdivuju vaši zapálenost a trpělivost, občani Feldaru, díky za to, jaký jste!

Sovička

já bych chtěla poděkovat v první řadě moxovi a aničce za to že mě tak vytrvale přemlouvali ať jedu, protože to bylo fakt parádní, moc jsem si to užila a ani mi nevadí že jsem si nepřečetla tu šestseti stránkovou knihu co jsem myslela že přečtu. Moc semi líbilo a určitě pojedu příští rok (už proto, že nám to s Romčou tak klapalo a máme hodně peněz)


Dojmy organizátorů

Bax

Tak jsme prave dorazili domu a stejne jako mnozi pocituji silny uder kladiva reality. Jsem opravdu moc, moc rad ze i letos mohla na Radu vladnout pratelska atmosfera a byt super lidi, kteri se chteli bavit a hrat si.

White

"Slunce opět zapadá nad Feldarem, jeho rudé paprsky se rozprostřeli po louce, kterou zlehka profukoval svěží vítr po rozpáleném dni. Zaklapl zámek chaty, zabouchla se poslední dveře auta, unavená ruka otočila klíčkem, motor poslušně zaševelel, kola se otočila a vozidlo vyrazilo vstříc zapadajícímu slunci. Řidič svými oči zabloudil ve zpětném zrcátku a naposledy pohledem přeletěl prázdnou louku. Místo kde posledních pár dnů byl Svět, svět do kterého se vždy bude rád vracet, svět kde staré legendy ožívají a obyčejní lidé se stávají skutečnými hrdiny, svět který mu již přinesl nespočet přátel a společných zážitků na, které jen tak nezapomene. Oči mu na okamžik lehce zvlhly vzpomínkami, jenže auto jelo pořád dál a bylo třeba se věnovat jeho řízení, pohlédl tedy vpřed na cestu, která ho čeká a s vědomím, že svět, který musel zanechat za sebou, se vrátí, protože ho již nikdy nesmí nechat usnout, se vydal vstříc svému osudu."
Domů jsme dorazili před půl hodinou ;-) Chci Vám ještě jednou všem moc poděkovat, letošní ročník ve mě zanechal velice krásnou vzpomínku, budete mě chybět


Fotogalerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157629591354551"}}

Kompletní fotogalerie

Marsel: http://picasaweb.google.cz/marcela.kubeckova/RAD2009#
Sovička: http://trans.rajce.idnes.cz/Rad_11.8.-16.8._2009/#
Bax: http://picasaweb.google.cz/darkbaxter/Rad2009HvezdaBohuBax#
Lusica: http://picasaweb.google.com/darkbaxter/Rad2009HvezdaBohuLusica#
Hač: http://drak.ucw.cz/hac/LARP/%C5%98%C3%A1d%202009/index.html


Poezie

Abdulova báseň pro Lindu
Feldar je mrtvý
Tragické bývají osudy elfů
Ponurý příběh Hagalaz
Výprava do jeskyně aneb Vzpomínka na Abdula
Zugova poezie

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License