Larp Nový svět
drd.png

Kdy: 7. 2013
Kde: Chvalkovice
Počet hráčů: cca 20
Organizátoři: DrD Jaroměř
Kontakt: zc.manzes|lohkaj#zc.manzes|lohkaj
Vlastní stránky: http://www.drd-jaromer.estranky.cz/clanky/tabor---larp--novy-svet--ii---2013.html


Dojmologie

Kompletní fotogalerie: http://www.drd-jaromer.estranky.cz/fotoalbum/akce-drd---fantasy/tabor-leto-2013/


Míša

Na úvod bych chtěla ještě jednou všem poděkovat za těch několik úžasných dní, co jsme spolu prodobrodružili. Jako vždy to bylo naprosto skvělé a už teď se těším na pokračování :)

Velký dík kuchaři a Sešívači, jak se o nás moc hezky staral i za ty super bláboly o botách velikosti 44 a všech hrncích, a oběma obláčkům, páč bez nich by to prostě nešlo :) Za otrávené jídlo palec nahoru, jen tak dál ;) Chi chi

Co se samotné hry týče, líbilo se mi, jak nás bylo tolik - souboje díky tomu byly opravdu úžasné, leckdy trochu chaos ("A ty jsi bestiák nebo jsi s námi?" :D), ale určitě nejlepší, co jsem na puťácích kdy zažila. Moc se mi líbilo, s jakým nadšením k tomu všichni přistupovali. Jen u pár lidí by to chtělo malinko míň se bát a víc užívat svoje schopnosti, čímž narážím na nešťastnou bitku se štíry (viď, Jiříku - vždyť přece maximálně umřeš, nic horšího se nestane :D).

Roleplay byl taky skvělý, asi nejvíc jsem se bavila - i když i tak trochu děsila toho, jak se to vyvrbí - když Vojta přišel o ruku. To bylo mistrně zahraný, až z toho trochu mrazilo :D Taky bych chtěla pochválit Vojtu a Jiříka, jak moc se snažili, abych jim u Kuby odkývala kněze, když si pod vous mumlali motlitby k Všemírovi (samozřejmě tak, abych je slyšela :D ) U Franty se mi moc líbilo, jak když jsme si všichni po střetu s Přechodem házeli kostkou, tak odmítl moji pomoc, protože prostě Všemír pro něj není bůh - tomu moc smekám, RP jak má být :) Zas naopak bych malinko pokárala Dana, kdy polomrtvý chlapík s jedním životem měl sílu, že si s ním tři lidi nevěděli rady.

Velká škoda byla, že se ke konci zkazilo počasí a přišli jsme o druhou bojovku. Kopání, respektive "kopání", byl luxusní nápad, i když tam pak došlo k menšímu nedorozumnění, ale což. Já osobně jsem si to užila, včetně zběsilého chytání míčku, když jsem ho poslala dolů ze srázu :D (Tam jsme měli víc štěstí jak rozumu). Jak jsem už navrhla Kubovi u ohně, takovýchto akciček by bylo fajn mít víc, protože to celé krásně oživí a zpestří.

Šifry opět chválím, užila jsem si luštění i těch, co už jsme jednou vylušili, ale moje hlava se rozhodla, že si je prostě nebude pamatovat. Kulatá rubikovka byla taky moc dobrá, i když to tam bylo trochu o náhodě, ale jako výzva supr - dík moc všem, co spolupracovali při jejím skládání :) A moc, moc se mi líbily texty mimo mísu - viz kuchařka. A z Řezníkova vzkazu šel mráz po zádech, taky moc chválím. Úplně mi to přípomnělo, když jsme v noci čekali na ty dva týpky, co vozili mrtvoly do Černého hradu - opravdu jsem si v tu chvíli připadala, že mám v ruce krví potřísněnou stránku z deníku nějakého šílence. A seminárka Ignáce III.?

:D

No a bitva Jedna-dva-tři-čtyři-pět si zaslouží samostatný odstavec. Ta byla hodně luxusní. Chaos, zmatek a fofry, když už nám opět bestiák řekl, že "nezraňuje". Akorát s těma maskama to mohlo být šikovnější, ale chápu, jak mi Kuba řekl, že masek nebylo tolik a že i když tam nachystal pro určité lidi určité masky, tak že v tom chaosu prostě někdo popadl to první, co viděl, a na ostatní nezbylo. Celkově ale moc povedené a originální :)

A na závěr bych jen chtěla říct to, co říkal už Kuba. Chtělo by to, aby se všichni více zaměřovali na příběh. Když jsme uspořádali onen briefing předposlední den, kde jsme všem sdělelil, co jsme se dozvěděli pomocí karet a vize, a nahlas jsme o tom všichni debatovali, až jsme dali všechny střípky dokupy, to se mi moc líbilo. Chápu, že ne vždycky jsou ony povídací části pro všechny zcela atraktivní, ale když si člověk nechá ujít kousek, pak už se nechytá a je to o to horší (sama vím, jak složité to bylo první den, když jsem prostě nevěděla, kdo byl kdo, ačkoliv jsem si procházela všechny texty).

Sumec, příště objednat na celý týden sluníčko, víc bojovek a bude to fajn :)

Ó Všemíre, Stvořiteli světa, ať se příští puťák vyvede aspoň z poloviny tak, jako tento :)

Mišule :)

Nelis

Ahojtě všichni
sice už to chvíli je, ale asi až teď dozrál ten správný čas vyjádřit se …
V první řadě bych chtěla poděkovat organizátorům, že nám opět připravili skvělý tábor. Takže Jakube a Adame díky za vydařený příběh.
Dále bych chtěla poděkovat i všem ostatním za pěknou hru, kterou jsem si užila a Vojtíku tu zamilovanost zkus taky někdy na kluka ;o) já si chci taky užít divadlo.
Mladší části naší skupiny (mladší je dost irelevantní, když každej je mladší než já =oD, ale jistě všichni pochopí koho myslím) bych jen chtěla poradit, aby dávali větší pozor na příběh. Vím, že je to těžký, ale tohle není klasická RPG počítačová hra, kde se snažíte něcím jen procházet a bustit se, tady jste to vy, kdo je ta postava, nikdo vás nevede a nekliká za vás myší, tak se do toho nebojte vžít ;o). Je to potom větší legrace nebo o to víc, některé ne úplně příjemné emoce prožíváte víc, ale stojí to za to! Pár takových už mám za sebou a musím říct, že je to zážitek na celý život (viz závěr prvního buťáku, město Růže a "můj bratr" či katakomby") a abych se přiznala, tak v posledních dvou puťácích mi takovéto situace dost chyběli.

Chtěla bych poděkovat i Danovi, za skvěle zahraného hostinského Sešívače a jeho bláboly nebláboly, jak už uváděla Míša, tím sme se bavili a bavíme a určitě ještě bavit budem. Prostě ať žije ten kdo má velikost bot 44, ten prostě vyhrál všechny hrnce =oD ( a bacha Krtek 88!!!! )
Prostě všem veliké díky a doufám, že se zase co nevidět všichni sejdem ve Chválkovicích na pokračování……
Hau munchkin Nelis =oD

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License