Lakárie 2004
lakarie.png

Kdy:
Kde: Pustá Rybná
Pořádá: Zip a Azrik
Počet hráčů: 150-200
Vlastní stránky: http://lakarie.misto.cz
Účast: na pozvánku
Kontakt: zc.manzes|eirakal#zc.manzes|eirakal


Legenda

Je nekonečně mnoho různých světů fatasy, fantasie a pohádek. Z každého z nich lze za příhodných podmínek vstoupit do záhadné mlhy a pokud máte štěstí, můžete jí projít do bájné Lakárie. Mlhy věků jsou jednou ze zvláštností tohoto světa. Mlhou věků prošli různí hrdinové, zvláštní bestie, výjimečné osobnosti a silné individuality. Jedni hledají bohatství, jiní moc či slávu, někteří šíří víru, další jsou na útěku, občas zasáhne náhoda, … Kdo může projít mlhou a kdo ne, to nikdo neví. Po eony let jí nikdo nepronikl a teprve nedávno se do Lakárie vevalilo panoptikum podivuhodných cizinců.
Proč?

Největším bohatstvím Lakárie je Tauran. Prastarý artefakt vytvořený na počátku světa. Tauran je život - je jeho původem, zdrojem a podmínkou. Patří mezi nejmocnější artefakty všech dob. Během věků se informace o Tauranu vytratily a jen matná vzpomínka na jeho neuvěřitelnou moc a sílu hnaly zástupy dobrodruhů do Mlhy věků. Nyní uspěli.
Proč?

Tauran najdete v Lakárii v kraji Květ jako malý hezký stromek. Není příliš nápadný a dobrodruhům dlouho trvalo, než zjistili, co je vlastně zač. Tauran je nezničitelný a nepohnutě setrvává na svém místě. Na nic nereaguje. Dobrodruzi se ho opakovaně pokouší aktivovat, ale on jim neodpovídá.
Proč?

Další zvláštností Lakárie je domorodé obyvatelstvo. Spokojeně hospodaří, loví a doluje. Ničeho si nevšímá a na nic si nestěžuje. Nechalo se dobrodruhy pokojně zorganizovat do krajů a odevzdává jim plody své práce.
Proč?

V Lakárii došlo k mnoha divokým a záhadným jevům: propukaly epidemie i přírodní katastrofy, povstal Antikrist se čtyřmi jezdci apokalypsy, z nebe se zřítil Tunguzský meteorit, kněží Chaosu ničili kraje fialovou mlhou, démon Yrael šířil teror a smrt, záhadný Soulstone lákal živé do pekla a další a další události a katastrofy najednou zmítají touto kdysi poklidnou zemí.
Proč?

Jak je to na Lakárii s projevy bohů se příliš neví. Domorodci žádné náboženství nevyznávají, ale mezi dobrodruhy se již některá náboženství částečně rozšířila. Ve větším to byl Sketismus a uctívání Šekltona, Herma nebo Bryana, v menším pak mnoho jiných bohů a věr. Z bohů se zde osobně zjevil jen neznámý a záhadný Trogan - s postavou barbara, drsný ale poctivý. Co tu chce? Mlhami věků prošel jen on.
Proč?

A magie v Lakárii? Kouzelníkům jdou kouzla jen těžko přes zaklínáním vyschlá hrdla a každý zde pozná limity své magické moci. Nedávno se zde objevila celá Neviditelná univerzita a ihned započala ve své práci. Nikdo neví, o co se snaží.
Proč?

S mocí světských vládců je to ještě záhadnější. Diktátor Gelefier, oligarcha Yarpen Zygrin, dračí patriarcha Goran, král Artuš, hrabě Mordred, kníže Ignor a mnozí jiní zorganizovali skvělá království, aby posléze bez výjimky všichni zahynuli.
Proč?

Kdo může odpovědět na všechna tato Proč?
VY !


O hře

Lakárie je vícedenní dobrodružná hra v přírodě. Stylově se řadí do Fantasy, tj. vypadá jako středověk doplněný o magii, alchymii a různé mýtické a fantastické tvory. Lakárie je neskutečnou smíchaninou všemožných světů a příběhů (viz legenda). Není zcela vážná, patří k ní tak trochu Pratchetovský humor.


Dojmologie

Elderovo vyprávění

Každá chvíle je tím kratší čím je šťastnější. - Publius Ovidius Nasso

"To je ale krása! Taková hezká zelená louka. A těch květin. Tady se mi bude líbit. Ke štěstí mi však chybí jedna věc - Štěstí. Porozhlédnu se, jestli by se někde nějaké nenašlo… Áááá, kdopak to tamhle jde? Usměvavý temný elf. A vypadá váženě. Mohl bych si z něj udělat legraci. Mche che. Ale néé, on je smutný. Třeba potřebuje jenom trochu rozveselit." Tak jsem se vydal s Broukem, který si říkal něco jako vůdce elfů, vybírat kraje. Vybrali jsme tenhle kraj a pak zase tamhleten a čas od času se k nám někdo přidal. První byla půvabná medúza, se kterou jsme chudákovi Broučkovi vykradli pokladničku. Pak tam přišli další a další a mě už to s nima nebavilo. To oni pořád: válka a řád a bili mě a nadávali. Tak jsem odešel.

Vyprávění šamanky Ainé

Už dlouho trvalo mé putování nehostinným krajem. Prochodila jsem mnohá údolí i hory, přebrodila nejednu řeku a hledala si cestu v lesích i ve skalách. Za teplých nocí jsem spávala pod hvězdami, v zimě jsem se schovávala před nečasem, kde se dalo. Léčila jsem nemocné jenom za jídlo nebo za pár drobných… a přítelem mi byl jen věrný leopard Grey.

Darion

ZE ŽIVOTA KHORNOVA TANKU
Když tak nad tím přemýšlím, možná jsem neměl po posádce Červeného trpaslíka chtít čestný boj. Možná jsem si od nich radši měl nechat přidělat pásy.
Ale to trochu předbíhám.


Kompletní fotogalerie od Hače

http://drak.ucw.cz/hac/lakarie.html

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License