Křest ohněm 2007
krest.png

Kdy: 4. - 7. 7. 2007
Kde: Chotěboř
Pořádá: Drirr
Počet hráčů: 100
Vlastní stránky: http://krestohnem.ic.cz
Účast: volná na přihlášku
Kontakt: zc.manzes|flppa#zc.manzes|flppa


Legenda

Ve velkém sále to šumělo nedočkavostí. Na stolech leželo to nejvybranější jídlo, ale nikdo neměl náladu jíst. Všichni mezi sebou živě diskutovali a přeli se o to, jak to dopadne. Před dveřmi do jednací síně stáli čtyři gardisté v černých uniformách se zlatým sluncem, pozorující ostřížím zrakem všechny hosty. Právě minulo poledne.
„Myslím,“pronesla vzrušeným hlasem hraběnka de Litte,sedící vprostřed dlouhého stolu, „že ať to bude kdokoliv, nedokáže nahradit bývalého císaře,co dokázal Emhyr nedokáže nikdo jiný… “


Pravidla

Obecná pravidla
Dovednosti


Shrnutí děje

Do Novigradu se vrátil Dijkstra, kterému přislíbil spolupráci zrádce Steffan Skellen. Ten dosáhl svého a z Redanie se stala víceméně republika. To však nemělo mít dlouhého trvání, ale nepředbíhejme. Krajem se potuloval zaklínač Geralt, společně s čarodějkou Yennefer a Cirilou, právoplatnou dědičkou Cintry.

Něco horšího však bylo ve státě Redanském. Blížilo se naplnění Itilieniny věštby a někteří se snažili přijít na to, proč má svět zaniknout. Jejich pátrání vedlo do hlubších míst, než by si kdo dokázal představit. Samotná Smrt se rozhodla jejich svět zničit. Objevila se zapomenutá legenda o nekromancii a nekromantech, kteří byli téměř vyhubeni mágy a rovnováha světa tak byla narušena. Posledními staršími mágy, kteří věděli co se v těch minulých časech stalo byla Tissaa de Vries a Gerhart z Aelle, ani jeden z nich však už nežil. Nyní už je jisté, že i samotní Bohové museli respektovat moc Smrti a její záměr zničit tento svět z důvodů naprosté libovůle mágů.

Magie už nebyla jen nástrojem, byla vším a lidé byli příliš samolibí. Nakonec se smrt nechala obměkčit svým vyslancem v tomto světě - smrtihlavem, že dá světu ještě malou šanci. Nekromanti tak, v zájmu zachování světa postupně zničili alespoň některá magická zřídla a doufali, že svět zůstane zachován. To lidé, v pošetilé honbě za záchranou s nadějí vyhlíželi k legendám o Ard Ggareth - Bráně světů, kterou dokázala otevřít pouze Haen Ichaer, starší krev. Cirila tou starší krví nebyla, to bylo jasné. Starší krví mělo být její dítě, které porodila před několika měsíci. To nakonec unesl elf Avallac´h a s pomocí jeho krve otevřel skutečně bránu do jiného světa. Lidé jsou však všímaví a tak když zmizeli v bráně elfové, odešel z tohoto světa i značný počet lidí, dřív než se brána zavřela.

Jenže něco bylo zřejmě špatně. Místo, kam se ti co odešli branou dostali, bylo značně odlišné od jejich snů a přání. Bylo temné, cizí a děsivé. To zda po jejich odchodu předchozí svět skutečně zmizel nevědí, jsou ovšem přesvědčeni že ano. Ještě na něco se zapomnělo, na něco se muselo zapomenout. Branou prošlo mnoho lidí. Mezi nimi nebyl například zaklínač Geralt, na kterého už číhala smrt, či trubadůr Marigold, kterého si už vzala. Nebyl tam ani Dijkstra, kterého čekal jiný osud. Naopak prošla například proslulá čarodějka Yennefer a dokonce Cirila se svým krvácejícím dítětem… Jenže v novém světě bylo vše zapomenuto…Kdo byli,co znamenali, co uměli. Všechno bylo zapomenuto…

…nebo ne?


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628695855019"}}

Plné fotogalerie

Riana: http://riana.rajce.idnes.cz/Krest_ohnem_2007/
Dagoth: http://picasaweb.google.com/starojda/KrestOhnem2007#

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License