Indiánská válka
indi.png

Kdy: 24. - 26. 6. 2005
Kde: Ranská jezírka, Hlinsko
Pořádá: Siky, Jari
Počet hráčů: max. 80
Vlastní stránky: http://indianskavalka.webpark.cz/
Účast: po domluvě
Kontakt: zc.manzes|drahciR.arokyS#zc.manzes|drahciR.arokyS


O hře

Naše indiánská válka se poprvé konala v roce 1994. Po malých odmlkách trvá dodnes. Válka trvá nepřetržitě celý víkend, noc nemusí být oázou klidu.
Akce byla vždy spíše menšího charakteru, tak pro dvě až tři desítky lidí.

Každý válečný náčelník si shání své vlastní bojovníky a organizuje si příjezd a ostatní věci sám. Takže když se v pátek dorazí na indiánské území, netuší se, kde jsou a budou ostatní skupiny, kolik jich bude a jak silné mají bojovníky.

Mimochodem území je poměrně veliké (několik km čtverečních), vše to je les a není problém zabloudit. Na druhou stranu díky znatelné přirozené hranici se dá zase dobře zpětně zorientovat.

Za víkend se toho dá hodně nachodit. Ale dá se taky proležet celý víkend na jednom místě a jenom číhat na nepřítele. Každopádně jsou dohodnuta místa, kde pravidelně svádíme boje (Hora duchů, bažiny, polorozpadlá a opuštěná fort W.Henry). Pravidla jsou jednoduchá a dá se i improvizovat. Základem boje jsou životy (placka vyříznutá z kusu větve o průměru čtyři až šest cm). Ty jsou zavěšeny na vrchní vrstvě oblečení vlevo na hrudi (ženy také) a v boji muže proti muži je úkolem tento život utrhnout. Ten, komu je život utržen nemůže bojovat do té doby, než si připevní další. V tento čas může být zajat, oloupen o jídlo, svázán v lese a ponechán svému osudu apod.

Může dojít i k natržení oblečení (zejména pokud si někdo život skutečně dobře přišije).

Největším triumfem je objevení nepřátelské vesnice, která je vždy velmi dobře ukryta. Každý kmen má svůj předmět. Pokud ten je ukraden, znamená to velkou potupu. Nehledě na to, že se v objeveném táboře může rabovat jídlo. Avšak vzhledem k terénu a velikosti území, je šance na objevení tábora relativně malá. Může tady hrát roli náhoda nebo přítomnost skutečně dobrého lovce a stopaře.


Galerie z roku 2007

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628695590451\/"}}

Kompletní fotogalerie:

Siky: http://siky.rajce.idnes.cz/Indianska_valka_-_cerven_2007/

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License