Pískoviště

Kdy: 4.-6. 7. 2015
Kde: Letohrad
Pořádá: Andrea Špoková, Zdeněk Hruška (larp vznikl na brněnském Škoolu v roce 2014)
Počet účastníků: 5 mužů, 3 ženy, 1 obojetná
Účast: V rámci festivalu HZNM-con
Odkaz: http://hznmcon.tntsystems.cz/larpy
Sdílet: Facebook


O hře

Kolikrát jste se chtěli vrátit zpátky do dětských let? Vzpomeňte si, jaké to bylo si stavět hrady z písku, houpat se na houpačce, lozit po prolézačkách, bavit se v partě, cpát se sladkostmi od maminky, stavět si domečky… Kluci a holky si neměli co říct, držet se za ruce bylo divný… Teď máte možnost se do dětství vrátit! Ale stojí to za to? Není dětský svět jen zmenšenou verzí světa dospělých? Není lepší být velký kluk nebo holka?


Dojmologie

Viper

Přiznávám, že tento larp mi úplně nesedl. Důvodem byla nespíš postava, kterou jsem dostal. Hra Adama je hodně o hlídání ostatních a dodržování pravidel. Šance na uvolnění se a blbnutí je minimální. Celý larp jsem pak měl pocit, že se snažím hrát, ale ostatní hráči (postavy) a hra samotná se mi vysmívají, jak mi to nejde (herně nejde). Samotná hra byla pro mě víc utrpěním než hrou. Na druhou stranu nutno ale říci, že postava Adama je jedna ze dvou “nejdospělejších postav” ve hře a tak to je pochopitelné. Nicméně já osobně bych si hru za jinou postavu užil výrazně více.
U hry ale musím pochválit herní mechaniky a setting. Obojí zapadá do světa malých dětí a jejich vztahů. Taky musím zmínit a pochválit, že jednotlivé postavy mají své herní rekvizity, které skoro hraničí až s atributy, které tu postavu vystihují. To považuji jako hezky ztvárněnou část postavy.
Hodnocení: 6/10 (kdybych měl jinou postavu, jistě by to bylo víc)


Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License