Hospoda mezi světy
hospa.png

Kdy: 23. - 26. 7. 2009
Kde: Kozašice (u Přelouče)
Počet hráčů: 5-10
Pořádá: Šoki, Psycho, Sirael
Účast: na pozvání nebo dobré doporučení
Kontakt: Xeno - ICQ: 258 398 998


O hře

Mohl by být charakterizován jako fantasy komorní larp pro malý počet hráčů a srovnatelný počet CP.
Představte si svět neomezené fantazie, bohatý na významy a nápady. Není těžké se zde potkat s vílami, démony, draky či upíry, snadno zakopnete o bludný kámen nebo se nevědomky spřátelíte s vodním elementálem. Řada takových charakterů se nachází i mezi hráči samotnými. Lze hrát takřka jakoukoli postavu, kterou si hráč přeje, pokud zapadá do celkového konceptu hry (potřeba komunikace s organizátorem před hrou). Je snaha hráče nijak neomezovat nebo směrovat, nicméně svět sám není na hráčích závislý.
Larp je orientován na charakterizaci a hrání svých postav v rámci odhalování tajemství a záhad světa. Proto není možné příliš svět popisovat dopředu - každý jej vnímá jinak, společným jmenovatelem je pak jeho pestrost a záhadnost.
Postavy jsou před hrou vymodelovány na míru a se svými cíli a ambicemi pak vrženy do děje (rozvoj postav je víceméně vedlejší). Postavy mají svá vlastní tajná pravidla a součástí hry je i interakce postavená na překvapivosti a pestrosti charakterů.
Na hře sice platí kostýmová povinost nicméně obecně se hledí jen na to, aby kostým nebyl rušivý, to znamená nevyzadujeme living fantasy či living history, ale neonově zelené tepláky a kšiltovka také nejsou uplně ono…
Herní mechaniky jsou stanoveny pouze pro konflitkní interakci nebo pro magii, všechno ostatní jde dle rozumu a svědomí.


Doslov

(bez interpunkce)
Tak se to nakonec stalo. Upíři prisli az necekane brzo, prilis brzo, aby stihli neco udelat. Drake v tu chvili prave zasedl k poradne veceri po pernem dni hlidkovani a dohlizeni na Violu ktera ,stejne jako uz nekolik dni,s temer fanatickyk vypetim stridave pomahala na stavbe hospody,ucila vesnicany cist ci obchazela vesnice a verbovala dalsi a dalsi obyvatele k odboji proti tomu co prijde. Drakeovi bylo jasne ze tech par sedlaku nebude pro Ne vice nez male zdrzeni. Jejich hnuti odporu uz citalo dve desitky muzu a zen kteri byli ochotni rvat se za svoji svobodu. Nakonec to bylo malo. Malo byla snaha Violy povzbudit sve lidi. Malo bylo to ze Charion meditoval a casto experimentoval s magii na samou hranici sil a jednou temer na hranici vlastniho zivota. Marne byly i pokusy o pevneni klastera, stejne jako Drakeova snaha rozmluvit Viole napad s obranou klastera. Marne byly i prosby Violy o pomoc od toho jemuz rikali Pan Svetu. At uz to byl kdokoli,ocividne nemel zajem jakkoli pomoct par ubozakum v nesnazich.
Tak je to tady. Proletlo hlavou Viole kdyz s prekvapenim pohledla na zhnouci diru ve sve hrudi po zasahu od ohnive koule ktera byla puvodne urcena jeji studentce ktere snad nebylo vice nez dvanact let. Svet se pomalu zacal zpomalovat s tim jak Viola padala na stul na ktery ji odhodila sila uderu. Otevrenyma dverma pracovny videla Draeka jak
se zlomil bolesti uprostred souboje se dvema Upiry pri obrane vstupni haly. Videla hruzu ve tvari Chariona ktery se jeste pred par momenty snazil ve dverich pracovny vztycit
magickou barieru.Videla mladickou Aldebaran jak rano odchazi do lesa pro nejake byliny,videla Zidana kterak pred dvema dny odchazi do vzdalenejsi vesnice aby presvedcil
dalsi vesnicany, videla Alici kterak s prevazanym hrudnikem odchazi od ostatnich kamsi do lesu.Alespon ze oni to preziji,napadlo ji. V komnate se zacalo stmivat,
charion udelal uz jeden krok smerem k Viole a Viola konecne dopadla na svuj stul.
Chlad a temnota. Posledni veci ktere vnimala nez ztratila vedomi a jeji duse opustila jeji telo. Viola, bardka a opatka klastera, zemrela.


Dojmologie

Luthy

Mors

Aldebaran

Tauch


Dojmologie organizátorů

Šoki


Zakončení

Letokruhy na dubové desce letitého stolu se zvětšovaly, jak se k nim v bezvládném pádu řítil Violin obličej, až ty největší zmizely z jejího zorného pole a ty nejmenší se rozlily v změť rozmazaných šmouh. Do očí jí vletěly nepatrné piliny a pohled jí naplnila hnědá barva dřeva, která postupně houstla a temněla, až zcela zčernala. Necítila, jak se atomy dubu míhaly v trysku kolem ní, necítila jeho vůni, či tvrdost, necítila nic, zůstalo jen vědomí, že právě propadla stolem a že padá dál. Řítila se tmou dezorientovaně a neovladatelně.
„Nevypadáte dobře, slečno Violo.“
Rozezvučelo se tichou ozvěnou v sarkofágu tmy. Neviděla nic. Zašmátrala podél sebe. Nahmatala vlastní tělo. Přejela si po hrudníku. Rána po zásahu ohnivé koule byla pryč.
„Myslím, že je to lepší než před chvílí.“ Odtušila.
„Mohu Vám nabídnout něco pohodlnějšího“ pokračoval známý hlas.
„To bych Vám byla vděčná…“
Okamžitě přestala mít pocit, že se propadá vzduchoprázdnem. Pod nohama ucítila podlahu. Rozkoukala se. Před sebou rozpoznala jeho tvář.
„Spěcháte někam nebo si uděláte na mě čas?“ usmíval se pokoutně Pán Světů jakoby se právě setkali na čajovém dýchánku.Rozpačitě sepjala ruce a přemýšlela, jak se má po smrti chovat.
„Myslím, že momentálně mám dost času.“vybrala odpověď, která jí přišla vhodná vzhledem k právě absolvovanému exitu.
„Dobře. No, slečno Violo, musím říct, že mě zaujalo, že jste zůstali v klášteře. Vaše oběť…“
„Nebyla to oběť.“ Musela odporovat.
„Ne?“ Zeptal se zaujetím.
Následovala rozprava, otázky a odpovědi přinášející další otázky, chvíli naslouchal on jí, chvíli ona jemu, jednou překvapil on ji, jednou ona jeho, i když to byl asi spíše jen subjektivní dojem slečny Violy, neboť Pán Světů je přeci jen Pán Světů, až diskuze vyvrcholila logickou otázkou:
„Co bude dál?“ zeptala se.
„Myslím, že vaši přátelé vydrží tak hodinu, dvě. Ale nejsem jasnovidec.“ Zamyslel se.
„Co bude dál? Podíval se na ní.
To vlastně záleží na Vás, slečno Violo.“
Pánu Světů zajiskřily oči obchodnickým duchem.
„Mohu Vám pomoci. Ale nebude to zadarmo.“


Galerie

Autorem Karel Keret Říha

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628176006193"}}

Plná fotogalerie

Keret: http://keret.rajce.idnes.cz/Hospoda_mezi_svety_2009/

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License