Heroes V: Třinácté zatmění
heroes.png

Kdy: 24. - 26. 6. 2011
Kde: Zahájí (nedaleko Ledče nad Sázavou)
Pořádá: Bonhart, Blizzy, Arien, Ytriag a další
Počet účastníků: 200
Účast: volná
Vstupné: 120 Kč předem / 170 Kč na místě / 220 Kč neregistrovaní
Odkaz: http://www.heroes5.cz/
Kontakt: zc.5seoreh|grO#zc.5seoreh|grO
Sdílet: Facebook


Legenda

Představte si, že váš život je jen jedním z mnoha. Ne na zemi, ale jen jednou z nespočtu variací sebe sama. Vlastně není tak úplně jen váš. Jako byste uprostřed zrcadlového sálu viděli tisíce obrazů, tisíc různých životů a přece ten samý. A s každým dalším okamžikem, každým nádechem přibývaly další a další. Úžasné, vidět něco takového…a pocítit pýchu, že to všechno je vlastně…vaše. Nebo snad ne? Copak i ti ostatní nestojí v zrcadlovém sále? Nejste i vy jen zrcadlo? Ne, to přece ne…určitě… Mohli byste přemítat desítky let, dokud by vám všem neproplynul život mezi prsty, ale tolik času mít nebudeme. Protože světlo, které dávalo pohlédnout do zrcadel, začne pohasínat. A ona jedno po druhém černat, jako by je spalovaly neviditelné plameny. Uvidíte tisíc smrtí sebe sama a žádná nebude stářím. Až nakonec se zrcadla roztříští a na podlaze zbudou jen zkrvavené střepy. Kolem vás nezbude, než temnota. Oni jsou mrtví, ale vy…vy ne…tedy přinejmenším, ještě ne. A kdo byl ten pravý? Záleží na tom, když jste poslední?

Pozvánka na webu www.larp.cz


O hře

Už počtvrté se nabízí jedinečná příležitost pro všechny milovníky známé serie Heroes, konkrétně jejich 5. dílu, aby jste vy sami mohli vstoupit do tohoto světa a rozhodnout o jeho osudu.
Na letošním navazujícím pokračování se podílí kolektiv autorů z různých koutů republiky, aby každý přispěl svým jedinečným pohledem i zkušenostmi a dohromady jsme pro vás dokázali vytvořit neopakovatelný zážitek.
Organizátoři jsou vedeni nejen snahou o co nejpůsobivější bitvu, ale taktéž úsilím jejího obohacení o LARPové prvky a maximální oživení světa, měnícího se podle (zlo)vůle zúčastněných. Je skutečně zvýrazněna role jedince a to i v rámci řadové armády. Bude možno nejen vybrat si z množství unikátních jednotek, ale může se stát, že i ten poslední voják prožije navíc ve válce svůj jedinečný příběh a kdoví, třeba se vepíše do dějin.

Čím je akce inspirována

Vycházíme z pátého dílu oblíbené počítačové strategické serie Heroes. Můžete se tu tak setkat s jeho národy, hrdiny, sami skutečně prožít jeho legendární příběhy a především rozhodnout o tom, jak skončí.
Ať už úmyslem organizátorů, nebo skutky hráčů v letech předchozích, byly však mnohé reálie předlohy změněny a původní svět do značné míry přetvořen. Z tohoto důvodu, a také protože pro někoho může být vůbec samotný termín „Heroes” něčím zcela neznámým, na stránkách najdete všechny podstatné informace z této oblasti v sekci „Svět”.

Na co se hra zaměřuje

Je kombinací bitvy a LARPu. V čem je tedy rozdíl oproti „klasické” akci?
Posilujeme roli i identifikaci jedince - bojující strany jsou složeny z jednotek různé výzbroje, kostýmů i schopností, navíc i s určitým základním profilem RP. Věnujeme větší pozornost nebojovým prvkům - stavbě měst, hledání grálu, a dalším. Dějový průběh je reálně ovlivnitelný rozhodnutími hráčů a otevřený jejich iniciativě - systém questů popisuje fakta, ale nevnucuje formu řešení; není přesně určeno, jak jednotlivé události mají či nemají bezpodmínečně dopadnout; pokud se rozhodnete do děje jakkoliv zasáhnout, můžete skutečně stvořit svůj vlastní příběh, který se do světa úměrně promítne.
Je třeba říci, že výše zmiňované prvky tvoří především možnost a příležitost, nikoliv povinnost. Mnohdy se obejdete i s obvyklou „jednoduchou” variantou hry coby bitvy, akci si skvěle užijete a je to tak schválně. Ale nezapomínejte, že kdo těchto možností využít chce a dokáže, skutečně je může po právu proměnit v prvek převahy. Zkrátka pero či vlídné slovo může být někdy mocnější než meč, předvídavost či chytrost mít cenu zlata a strategické myšlení překonat hrubou sílu.


Dojmologie

Stanlex

Gavner

Olórin

Azhug

Žába

Rinnes

Thorin

Ruda

Šibřík


Dojmy organizátora Bonharta

I já teď přidám slovo závěrem…teda ono těch slov bude asi víc…


Galerie

(autor: Judit)

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628061297441"}}

Plná fotogalerie

http://judit-septuaginta.rajce.idnes.cz/Heroes_V_-_Trinacte_Zatmeni

Video

http://www.youtube.com/watch?v=fTBFnJTUGNs

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License