Gamecon 2017

Proč přijet na Gamecon?

Protože se tam budou v rámci čtyř letních dnů hrát ty nejlepší hry. A to všechny kromě těch počítačových. Každý účastník si může vybrat ze spousty deskovek, rpg, larpů, wargamingových bitev nebo venkovních aktivit. Myslím, že to je ideální akce pro všechny, kteří (si) prostě rádi hrají. A to ať už přijedou jenom na to svoje, nebo chtějí třeba vyzkoušet zase něco nového.

Kdo tam všechno dorazí?

Tak třeba za deskovky přední české firmy, ale i jednotlivci, kteří mají nápad a svou chystanou hru si chtějí otestovat. I letos navíc dorazí zástupci populární Deskofobie. A pak už záleží, do jaké linie Gameconu se mrkneme – Bude tam spoustu profláknutých larpových tvůrců, nejlepší PJové Dračího doupěte, skvělý wargamingoví hráči a celá řada dalších nadšenců i odborníků, kteří povedou workshopy nebo akční hry.

O čem bude součást Gameconu Parcon?

Tématem je, stejně jako u celého Gameconu, umělá inteligence. Parcon se navíc po letech vrací do svého rodiště – do Pardubic – takže to chceme udělat velký. Budou přednášky, bude vyhlášení literární Ceny Karla Čapka a budou samozřejmě i velká literární jména. Jiřího W. Procházku nebo Vilmu Kadlečkovou asi nemusím představovat. Jak se ale zdá, k účasti jsme vyprovokovali i legendárního Františka Kotletu, tak doufáme, že to nebude poslední Parcon (a Gamecon). Jo a taky přijedou zahraniční hosté – třeba autor peckovní městské fantasy Řeky Londýna Ben Aaronovitch. To musíte zažít!

Za organizátory Gameconu
Filip „Drirr“ Appl


Chystané larpy

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License