Exodus
exodus.png
logo%20kopie.png

Kdy: 14. 4. 2011 od 17:00
Kde: Pardubice
Pořádá: LarPard, Sancho, Bejby
Počet účastníků: 5 nebo 10
Účast: ohlaste se na mailu
Vstupné: 50 Kč
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral


Legenda

Nebezpečí plynoucí z přírodních katastrof, nekontrolovatelné činnosti člověka i různá neznámá ohrožení z vesmíru, nutí uvažovat o ochraně samotné lidské civilizace. Protože ke zničení Země nebo jejich obyvatel může dojít bez vnějších varování, byl připraven projekt Exodus. Ten je tvořen modulem, který bude v případě ohrožení Země vyslán k nejbližší planetě typu M (mother). Modul obsahuje lidská embrya, která budou tvořit základ nové civilizace, velkou databázi lidských vědomostí, a pět "učitelů", dobrovolníků, kteří budou pomáhat novému pokolení v začátcích na nové planetě. Hráči jsou v rolích těchto pěti dobrovolníků, kteří se nechávají na dvacet let zmrazit, aby modul byl neustále připraven okamžitě opustit zemi. Pokud se za tu dobu nestane nic co ohrozí existenci lidstva, probudí se za dvacet let a budou nahrazeni dalšími dobrovolníky. Pokud bude země ohrožena, probudí se jako učitelé nové civilizace na jiné planetě…

O hře

Projekt Exodus je komorní LARP pro přesně 5 lidí na 2 hodiny. Jedná se o nebojový, trochu filozofický LARP pro kohokoliv, ve kterém se klade důraz na dialogy, etiku volby a atmosféru.


Dojmologie

Riwi

Tak zúčastnil jsem se komorního larpu Exodus. Ohledně příběhu bych raději nic nepsal… bohatě stačí odkázat na samotnou anotaci, tady spoilery vyloženě škodí.
Stvořili jsme krásnou posádku tvořenou odborníkem na analýzy (já), vojákem z NATO, technologem, specialistou na výživu a hysterkou neboli divadelním režisérem.
Larp je to zaměřený čistě na dosažení cíle a vše ostatní je opravdu na hráčích, jak moc sami si přejí zapojit RP. Myslím, že když si každý z nás trochu vyprofiloval postavu, například co se týče náboženských aspektů a přístupu k tomu, tak to hru udělá zajímavěší. Možná naše posádka postrádala ženský element, který by hru udělal ještě zajímavější. Ale i tak jsme se asi minutu, z přiděleného času 1,5 hodiny, nenudili. Hra obsahuje dostatečně zajímavý námět a počet zvratů, aby udržel pozornost hráčů nepřetržitě na maximu.
Hru jsme odehráli v Tolarii (klub MtG), ale stačilo to bez problémů. Jediná důležitá rekvizita byla notebook, kolem kterého se celý larp motal. Nizkou náročnost na vybavenost považuji za plus. Ideální Larp i na cesty kdy máte jen místnost a NB a dostanete chuť na netradiční zábavu. Jedinou limitující věcí by mohlo být, že je navržen striktně pro 5 hráčů a není vhodné hýbat tímto směrem nahoru ani dolů.

Celkový dojem je vynikající. Můj první komorní larp a hned taková bomba. Sami autoři říkali, že je vhodný i pro naprosté začátečníky. A toto tvrzení mohu jedině potvrdit. Nejspíš je to tím, že množství RP si vpodstatě určují hráči sami a když by došlo na nejhorší, dá se užít zábavy, i když je RP kompletně vypuštěno.

Organizátor Bejby

V odpoledních hodinách čtvrtku 14. dubna se v klubu přátel společenských her Tolarie.cz odehrál šestý běh komorního larpu Exodus.

Po krátkém úvodu k hráčum jsme je nechali naspsat své postavy, posadili je do kryogenních komor a spustili program na připraveném počítači. Zbylý průběh hry je nám znám pouze z vyprávění hráčů (Sew, Raven, Roslav, Riwi a Santi) neboť počítač plně nahrazuje nás organizátory a vede hráče bez potřebí nášeho zásahu. Po hodině a půl příjemného povídání s Newmanem jsme šli hru ukončit. Ohlasy hráčů byly veskrze positivní a bylo vidět, že jsou hry ještě plni. Jeden přes druhého nám vyprávěli zážitky ze hry, což každého organizátora potěší. Zvlášť jsem zaznamenal dobré ohlasy na roleplaying Sewa, který ale bezprostředně po hře musel spěchat jinam, takže jsme si nemohli vyslechnout jeho verzi příběhu. Děkujeme klubu, hráčům a organizátorům za příjemně strávené odpoledne.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License