Jan "Eridor" Volný
er.png
logo%20kopie.png

Pocházím z Pardubic, ale v současné době jsem často k nalezení i v Brně ponořený do angličtiny nebo (raději) japonštiny. Narozdíl od většiny ostatních moje larpová kariéra nezačala u stolních her, ale smskou „Jedeš na dřevárnu?” a postupným zjišťováním, co že to ta dřevárna vlastně je. Společně s Damiánem a Ravenem máme na kontě městské larpy Death Note a Nekroskop, sám jsem pak ještě přispěl komorními hrami Malleus Maleficarum a Poselství křemíku (a jedna další je ve vývoji). V současnosti se mě láká organizovat především komorní larpy; hlavně proto, že je možné tvořit je samostatně, a proto, že je snadné je opakovat na více místech. Ze směrů mě zaujal Vypravěčův manifest, ale nikdy jsem se ho nedržel až tak striktně, slouží mi spíše jako inspirace. V GNS stojím někde mezi N a S, gamistické hry mě zpravidla nelákají.


Death Note

První pokus v organizaci, detektivní larp, který sice proběhl poměrně úspěšně, ale zpětně na něm vidím dost slabých míst, která bych chtěl ve svých dalších hrách odstranit a beru ho spíše jako něco, na čem jsem se především hodně věcí naučil.
Stránky projektu: http://larpard.wikidot.com/death-note:o-hre

Malleus Maleficarum

Komorní diskuzní akce, která poprvé proběhla na PotkanConu 2010. Jedná se o inkviziční tribunál posuzující vinu manželky Jiřího z Poděbrad, hra je především o různém vnímání pojmu spravedlnost. Hra měla s drobnými úpravami druhý úspěšný běh v Pardubicích.
Stránky projektu: http://www.larpard.cz/malleus-maleficarum-2010 a http://www.larpard.cz/malleus-maleficarum

Nekroskop

Podzimní městský larp v Pardubicích na motivy stejnojmenné knižní série, kde se děj točí kolem ztracené výzkumné laboratoře, po které pátrají Britové, Rusové a kdejací senzacechtiví novináři. A někdo z nich je jistě upír.
Stránky projektu: http://www.larpard.cz/nekroskop:o-hre

Poselství Křemíku

Komorní sci-fi larp odehrávající se v zasypané laboratoři v nedaleké budoucnosti. Děj je především o mezilidských vztazích při ohrožení života a o tom, jaká mrcha může být osud. Larp je poprvé hrán v rámci HZNM-conu.
Stránky projektu: http://www.larpard.cz/poselstvi-kremiku

Kontakt: eridor(a)larpard.cz

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License