Filip "Drirr" Appl
drirr1.png

Larpům se věnuji od mých čtrnácti let (2001). Tím prvním byl Zorhajn tažení, který uspořádala východočeská skupina Zorhajn. Právě tato akce mě nadchla takovým způsobem, že se larp a bitvy a s tím spojená komunita stala mým (zřejmě) celoživotně největším koníčkem. Postupně jsem začal jezdit na celou řadu akcí. Ishad, Zlenice, Cintra, Bitva pěti armád, PASS, Hvelgerm, Akrim, nespočet menších bitev, Alansie, Taurea, Shadows of HK, Cold city, Ardávie, Střepiny, to je jen výběr akcí, na kterých jsem byl.
K účasti na cizích hrách se přidalo i organizování her vlastních. Jde především o svět na motivy díla A. Sapkowského, který jsem pojmenoval Křest ohněm. Proběhly ho čtyři ročníky, které lze označit za úspěšné. Z dalších akcí mám na triku akční adrenalinovou řež HRA, byl jsem spoluorganizátorem dvou ročníků Potkanconu, spoluorganizátorem epického fantasy larpu Střepy Abeiru - Krkavčí citadela a jsem tvůrcem nebo spolutvůrcem komorních larpů Assenois, Bůh s.r.o., Memento mori, Plukovníkův odkaz, Osvícení Silvertonu a Komunita. Ze současných projektů je nutné zmínit výpravný westernový larp Hell on Wheels.
Jsem členem Larpardu a také již jen formálně fungující skupiny Potkani. V současnosti bydlím v Pardubicích a jsem novinářem na volné noze (pracujícím hlavně pro Evropské vydavatelství).


Křest ohněm:

Larp se realizoval několik let, dokonce i v rámci Festivalu fantazie. Poslední ročník (2008) skončil dosti apokalypticky, ovšem Křty vždy byly důležitou součástí místních larpů.
Stránky projektu: http://krestohnem.ic.cz/

H.R.A.:

Akční městská jednonoční záležitost, kde je násilí na denním pořádku - a je žádoucí, neboť cílem je zůstat ve hře sám…
Stránky projektu: http://hra.mysteria.cz/

Assenois:

Komorní larp z prostředí druhé světové války.
Stránky projektu: http://potkancon.mezisvety.net/program/po-larp

Bůh s.r.o

Cílem hry je vyhrát tendr na vytvoření nového náboženství a stát se tak jedním ze čtyř členů projektu Bůh s.r.o., který by měl určovat další chod světa.
Stránky projektu: http://potkancon.mezisvety.net/buh-sro

Memento mori

Je to experimentální atmosférický larp. Je určen především pro zkušenější hráče. Klade totiž důraz na hraní různých poloh a charakterů a na atmosféru.
Larpová databáze: http://www.larpovadatabaze.cz/hra.jsp?id=5o

Plukovníkův odkaz

Plukovníkův odkaz je příběhový larp pro šest hráčů z období divokého západu s trochou akce a okultní zápletkou. Hra je založena na prožívání příběhu optikou předem připravených charakterů a je strukturovaná do jednotlivých scén s předem připravenou příběhovou linií.
Larpová databáze: http://www.larpovadatabaze.cz/hra.jsp?id=12

Osvícení Silvertonu

Osvícení Silvertonu je komorní larp pro osm postav, které se z různých důvodů schází v hospodě v severoamerickém městečku Silverton několik stovek let po apokalyptické Plamenné potopě. Žánrem postapo-westernová hra částečně vychází z románu Waltera M. Millera Chvalozpěv na Leibowitze (znalost románu není překážkou ani výhodou).
Larpová databáze: http://www.larpovadatabaze.cz/hra.jsp?id=178

Hell on Wheels

HoW je výpravný westernový larp pro 55 hráčů, který se odehrává ve westernovém městečku Stonetown na Vysočině. Hra se inspiruje stejnojmenným seriálem a zabývá se pozadím kolem stavby transkontinentální železnice. Zatím proběhly dva běhy.

Facebook akce: https://www.facebook.com/pages/Hell-on-Wheels-Larp/152194214940960

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License