Březen 2014

Filmovka: The Gamers

film.png

Kdy: 6. 3. 2013 od 20:00
Kde: Čajový klub Paleta, ul. Štolbova
Pořádá: LarPard a Čajový klub Paleta
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral

Hráli jste někdy stolní RPG typu D&D nebo Dračího doupěte a viděli jste amatérský filmový snímek Gamers? Ano? Ne? Ať už jsou vaše odpovědi jakékoliv, důležité je, zda se chcete bavit a strávit pohodový večer v čajovně Paleta při promítání třetího filmového pokračování s názvem Gamers: Hands of Fate, ve kterém se skupina kamarádů schází právě nad jedním takovým RPG. Kolikrát jejich postavy zemřou a podaří se jim splnit zadaný úkol a získat vysněnou odměnu? Tvůrci z dílny Dead Gentlemen se těší na vaši přízeň. Tak přijďte, vstup zdarma!!!


Literární fantastika: Krkavčí citadela a příběh jako ohnisko

hra.png

Kdy: 10. 3. 2014 od 18.00
Kde: Čajový klub Paleta, Pardubice
Pořádá: Darien, Vlk a Klárka
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.drapral|neirad#zc.drapral|neirad

Příběh - jako setkání mnoha druhů vyprávění: DnD jako inspirační zdroj, jako hra a jako kniha. Výstavba příběhů a jejich předání až do beletristické podoby.

O čem to bude:
Autor/ři larpu a knihy vydané na jeho motivy přijdou povyprávět o tom, jak vznikaly příběhy, které došly i literárního zpracování. Odhalí některé postupy, které použili při výstavbě zápletek a děje, a nabídnou ukázky. Budeme si povídat o tom, jak vznikají příběhy a jak žijí, jak s nimi lze pracovat a co se autorům osvědčilo. Diskuze vítána a očekávána.

Žánr: hrdinská high fantasy v interaktivním hávu.
Těšte se: Pořádně tlustá kniha obsahující materiály k přibližně dvěma stovkám příběhů. Důraz bude položen na storytelling a jeho podoby.
Můžeme se dotknout i literatury fandomu a fan textů obecně (aneb vnikání počítačových her a filmových světů do knih).

Bude se vám věnovat: Kristýna "Darien" Obrdlíková


Deskovky s čajovnou

deskovky.png

Kdy: 12. 3. 2014 od 17.00
Kde: Čajový klub Paleta, ul. Štolbova
Pořádá: LarPard a Čajový klub Paleta
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral

Logické myšlení, strategie, komunikace a hlavně zábava. To všechno nabízí hry v jedné místnosti u jednoho stolu. Staň se hledačem pokladů ve stylu Indiana Jonese a najdi cenné okultní předměty dřív než nacisté v nádherně propracované hře Fortune and Glory! Nebo chceš raději stát vládcem podzemí a pořádně zavařit hrdinům, kteří si přišli pro tvé poklady? To všechno a mnohem víc nabízí nepřeberné množství her, které budete mít k dispozici. Na místě budou také zkušení lektoři, kteří poradí, doporučí konkrétní hru a vysvětlí její pravidla. Tak neváhej, neboj se a přijď si zahrát. Bude tě to bavit.


RPG: seznamte se se systémem Numenera

numenera.png

Kdy: 20. 3. 2014 od 16.30
Kde: Štefánikova 1089, Pardubice
Pořádá: Khelben
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.murtnec|neblehk#zc.murtnec|neblehk

“Jakákoliv dostatečně pokročilá technologie je k nerozeznání od magie " A.C. Clarke

V rámci objevování nových her na hrdiny vám představuji úvodní hraní RPG hry Numenéra. Science/fantasy hru z pera Monte Cooka, odehrávající se na Zemi velmi vzdálené budoucnosti. Ocitnete se v 1 miliardu let vzdálené době, 8 velkých civilizací se vzepjalo do výšin a zase z nich spadlo. Nyní nastala Devátá éra, ve které mladá a teprve rozvíjející se civilizace roste na troskách těch předešlých. At už budete hrdinným válečníkem, Nanomágem ovládajícím mystéria zašlých věků a nebo mazaným dobrodruhem, který fušuje do řemesla jiným, objevujete zapomenuté a pohřbené stroje a vědění, které může být zázrakem nebo pohromou, a dost často obojím.

Těžiště hry je příběh o objevování světa a hledání pozůstatků dávných dob a jejich využívání. A u toho zůstat naživu aby jste si užili případnou odměnu. Osm předchozích říší bylo natolik pokročilých, že jejich stroje fungují i po takové dlouhé době. Ať už jsou to všudypřítomné nanostroje či obří satelitní města vysílající i dnes datová pole o všem možném, automatoni kráčejíící pustinou a nebo všudypřítomnou faunu a floru, která měla miliardu let a nespočet příležitostí k rozvinutí se do nových a netušených forem. A tak obyvatelé Devátého světa hledají využití pro všechno, co se jim dostane pod ruku. A když nevědí, co s tím, jsou tu kněží Aeonu, řádu Pravdy, kde se můžete vždycky zeptat a oni vám rádi odpovědí (samozřejmě po patřičném příspěvku do církevní kasičky).

Pravidla a Postava: pravidla jsou jednoduchá a budou vysvětlena na místě. Připravte si 20k kostku. Postavy předpřipravím. Pro zkušenější hráče je možnost se domluvit dopředu a sestavit si vlastní postavu. Očekávejte víceméně lidské postavy (9. éra je věkem znovuobnovených lidí).

Pro ty z vás, co to zajímá, hledejte "Numenera Players Guide", což je cca 70 stránek toho podstatného, a najít lze např. web http://www.prime-junta.net/numenera/, kde si velmi pohodlně naklikáte postavu, i když to chce trochu laborování a zkoušení.


Deskovky s knihovnou

desk2.png

Kdy: 27. 3. 2014 od 15.00
Kde: Krajská knihovna v Pardubicích, dětské oddělení
Pořádá: LarPard a Krajská knihovna v Pardubicích
Účast: volná
Vstupné: 0 Kč
Kontakt: zc.drapral|drapral#zc.drapral|drapral

Víš, že deskové hry už dávno nejsou jenom Člověče, nezlob se nebo Dostihy a sázky? Víš, že moderní deskové hry ti umožní dělat úplně cokoliv? U jednoho stolu můžeš v jednu chvíli zachraňovat svět před nemocemi (Pandemic), hrát si na skupinu bláznivých dobrodruhů (Munchkin), stát se dobyvatelem japonských provincií (Shogun) nebo se prostě jen bavit chováním a trénováním příšerek (Příšerky z podzemí). Tyto a mnoho dalších her čeká v knihovně, kde budeme také my, abychom ti všechno rychle a srozumitelně vysvětlili a klidně si s tebou i zahráli. Tak neseď doma a přijď si něco zahrát. A klidně vezmi i své přátele! Vstup je umožněn i těm, kdo nemají kartu do knihovny.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License