Bojiště r. 4657 (2008)
boj.png

Kde: Lesy u Náchoda
Pořádá: Monc, Melkor
Počet hráčů: 10 - 15
Vlastní stránky: http://www.tady.cz/bojiste/default.htm
Účast: volná po domluvě
Kontakt: zc.manzes|etsijob.pral#zc.manzes|etsijob.pral


O hře

Jedná se o lehce futuristický, postapokalyptický larp zaměřený na boje chladnými zbraněmi a to především tyče, obušky, nože, kladiva atp. Hra probíhá během dne a noci, kdy má každá jednotka jiné výhody. Je zaměřena na boje 1vs1 a malých jednotkek.
Shrnutí myšlenky tohoto larpu

Svět

Iinspiraci čerpá ze světa Mutant Chronicles. Ten však nebylo v našich silách vytvořit, a proto jsme ho zkombinovali se světem z filmů Posel budoucnosti a Šílený Max. Bojuje se zde pouze chladnými zbraněmi. Dále se zde objevují výbušné pasti a kouzlení je zde zastoupeno zcela okrajově.

Hra pro každého

Chtěli jsme, aby si s námi mohlo zahrát více lidí. Třeba i lidé, kteří nemají potřebu ohánět se “klacky“. Vznikla tak jednotka Destroyers, která pro dosažení svých cílů a eliminování protivníků používá výbušné pasti. Pasti se ukázaly podle hodnocení hráčů velkým zpestřením hry. Nikdo se totiž necítí bezpečně v místech, kde se domnívá že byli Destroyers. Tento prvek velmi přidává na atmosféře hry a nabízí zajímavé taktické možnosti.

Mají zde možnost zahrát si i dívky, které nechtějí přímo bojovat a to v společenství Truchlících vlčic. Mají možnosti se pomocí lesní magie vyhýbat boji. Budují v lese oltáře zasvěcené bohyni Ilian, která jim poté poskytuje útočiště. Nyní se tento klan rozrostl a je možné, aby do něj vstoupili i muži jako Inkvizitoři.

Rasy a kostým

Herní bytosti v tomto světě jsou lidského původu. V našem světě nejsou hranice v kostýmech. Jedná se o budoucnost, která je po katastrofě na úrovni středověku. Je zde možno přijít v kroužkové košili se slunečními brýlemi, v teplákové soupravě s hokejovými chráničemi, provizorně připravené oblečení z různých materiálů. V podstatě se jedná o kombinaci sci-fi, fantasy, cyberpunku, středověku, současných trendů atd. a tudíž se zde žádné meze fantazii nekladou.

Boj

Boj nabízí různé taktické možnosti (výbušniny, zlomeniny, dovednosti..). Na začátku hry je potřeba koupit si zbraň. Pokud creditů není dostatek, může se stát, že je člověk nucen bojovat holýma rukama. Když svou zbraň získáš může ti být i ukradena. To dává možnost vyzkoušet si svou pružnost a přizpůsobivost různým situacím. Nicméně s prodavači se dá v mnoha případech dohodnout na různých podmínkách.

Boj i pro začátečníky i pokročilé

Sytém zahrnuje základní soubojový systém, kde se hraje na kola a pouze jeden na jednoho. Je to vhodné zejména pro začátečníky, protože se snižuje pocit stresu na minimum. Samozřejmě pokročilý soubojový systém nabízí "reálné" boje 1vs1 a boje skupin. Zbraně se zde používají pouze polstrované, aby bylo dbáno co největší bezpečnosti. Některé zbraně jsou již vyrobeny, a tak není podmínka vozit své.

Hlavní myšlenka světa je o boji malých jednotek a přizpůsobivosti hráčů momentální situaci. Jedná se o vyvážený, svižný kompromis mezi herním bojem a realitou.

Pozvání

Pokud chcete zkusit něco nevšedního neváhejte a kontaktujte nás. Určitě to bude pro všechny zúčastněné příjemně strávený čas.


Historie

2043 Začátek problémů
Obrovský nárůst populace má za následek velké znečištění, a proto se lidé vtěsnávají na tzv. sídliště (poslední místa vhodná k žití), kde se nacházejí 300 až 500 patrové budovy, aby se tak vyřešil problém s osídlením. Ale postupně stále se rostoucí ozónová díra znemožňuje žít v této výšce. Rakovina kůže a stále více spalující žár, nutí aby se člověk poohlédl někde jinde. Na řadu přichází mořské dno nebo Venuše s tím, že se bude muset předělat její oběžná dráha a pomocí nanotechnologie změnit její povrch a podnebí. Rostoucí problémy mají za následek sjednocení všech zbývajících zemí a potlačení dosavadních sporů a také zmrazení zbrojního průmyslu.


Příchod temna

4408 Nemocní
Po katastrofě se krajinou proháněly různě zmutované příšery. Nebyly však moc silné. Jednalo se ve většině případů o chudáky, co se nestačili skrýt v krytech. Plyn ze zamořených oblastí měl na jejich těla nepříznivý vliv. Většina lidí byla sice pouze přeměněna do žalostného stavu a snažila se skoncovat se svým utrpením, ale někteří získali zvláštní schopnosti a některá mrtvá těla byla technologicky upravena a oživena.


Pravidla

Zákon BOJIŠTĚ
Organizátor má vždy pravdu. Hraje se v rámci fair play a každý dbá jak své bezpečnosti, tak i ostatních. Během hry jsou tabu veškeré neherní věci (např. hovory o PC, atp.).

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License