Assenois
ass.png

Kdy: 6. 7. 2009
Kde: Potštejn
Pořádá: Drirr
Počet hráčů: 8-12
Odkaz: http://potkancon.mezisvety.net/program/po-larp
Účast: Na přihlášku v rámci PotkanConu
Kontakt: moc.liamg|90nocnaktop#moc.liamg|90nocnaktop


Legenda

V prosinci roku 1944 začala v Ardenách náhlá ofenziva německých vojsk. Jejich cílem bylo dobytí a udržení Antverp, což by značně posílilo pozici Německa při očekávané kapitulaci.
Během prvních dní se německým jednotkám podařilo prorazit více než 80 kilometrů na území nepřítele, než je spojenecká vojska zastavila. Nejdále se přitom dostala německá 5. tanková divize, která postoupila téměř až k řece Maase.
Během rychlého postupu Němců byla vytvořená obklíčená oblast spojenců v oblasti strategické křižovatky cest v prostoru městečka Bastogne. Urputně ji bránili členové 101. vzdušné výsadkové divize pod vedením amerického generála Anthony McAuliffa a doufali, že už brzo dorazí spojenecká pomoc… Němečtí vojáci totiž město obklíčili a krvavým způsobem obsadili také okolní vesnice. Mezi nimi i Assenois…
25. prosince 1944. Vesnice Assenois, kousek od městečka Bastogne.


O světě

LARP Assenois se odehrává na malé farmě na okraji vesnice Assenois v Ardenách kousek od města Bastogne. To sice stále drží spojenecká vojska, nicméně všude kolem se opevnili členové 5. tankové divize německých vojsk. Jsou Vánoce…
Na farmě se shodou okolností schází hned několik osobností různých stran, názorů a vyznání. Opravdu je tam svedla náhoda? Nebo je tu něco víc, co ukrývá to zvláštní místo, kterému se i psi obloukem vyhýbají? Najdou tam smrt nebo život? A čeho všeho je možné se pro jedno či druhé vzdát? Mají Vánoce opravdu tu magickou moc spojovat nespojitelné? Staň se jedním z nečekaných návštěvníků vesnice Assenois a najdi odpovědi. Nebo další otázky…


O hře

Postavy jsou vytvořené a poslané předem. Je nutné si ke své postavě sehnat alespoň trochu odpovídají kostým (v několika případech půjde o vojenskou uniformu - organizátoři se pokusí nějaké kusy sehnat - nicméně je nutné řídit se tím, že nelpíme na dobovosti ani přesnosti. Jediné kritérium je, aby bylo poznat, že jde o německého vojáka, amerického vojáka atd.).
Postavy budou do měsíce zveřejněny na internetu. Dohoda při výběru je možná, obecně však budeme postavy přidělovat. Přihlášení na LARP je závazné.

Postavy

Všechny postavy jsou pro hru důležité, ale v případě malého počtu hráčů organizátoři hru přizpůsobí. Některé mužské postavy lze přizpůsobit i pro ženy. Pokud máte o nějakou postavu zájem, pište na zc.manzes|FlppA#zc.manzes|FlppA a především se nezapomeňte přihlásit.

Timothy Leroy Spoon – nadporučík (First-Lieutenant) ze 4. divize americké armády. Zkušený voják, který byl už v mnoha bitvách. Válku bere jako zlou povinnost a zodpovědnost za ostatní. Má smysl pro tradici a rodinu. Jako voják je profesionální, ale ne zbytečně krutý. Přesto všechno lze při bližším pohledu spatřit jeho ruce, jak se klepou a nelze je zastavit.

Thomas Carp – Desátník (corporal) ze 4. divize americké armády. Ke Spoonovi byl přidělen jen před několika dny a příliš si s ním nepadl do noty. Jeho mysl tíží zřejmě strašlivé zážitky z Omahy, protože je od dne D cholerický, nepřátelský a také trochu zbabělý. Nikdo ho za to ovšem neodsuzuje a lze jen doufat, že přijde den, kdy se ze svého stavu dostane. Ke Spoonovi byl přidělen kvůli znalosti jazyků.

Ryan Clancy – Těžce zraněný vojín (private), který patří ke Spoonově jednotce. Je poměrně mladý, smrt už má za krkem, ale přesto se snaží vtipkovat a celou válku zesměšňovat, jako to ostatně dělá celý život. Je přesvědčen o tom, že tyto Vánoce jsou jeho poslední a už se s tím smířil. Nebo ne?

Steve McGee – mladý válečný novinář. Ztratil se v Ardenách, když byl americký oddíl se kterým putoval rozprášen. Byl přesvědčen, že mu při postupu do vnitrozemí Evropy už nic nehrozí a že udělá senzaci, protože němci už jen utíkají. Evidentně se ale přepočítal a ztratil velice mnoho včetně přítele a všech iluzí. Zbývá však ještě naděje a jeho život.

William Robinson – anglický výsadkář, důstojník hodnosti major (major), který spadl hluboko na území nepřítele, ale podařilo se mu dostat až sem. Je však raněný a bez pomoci se zřejmě neobejde. Úzkostlivě svírá zdravou rukou svou koženou brašnu.. Zkušenosti mu zřejmě velí nevěřit nikomu z očí mu sálá podivná nenávist.

Mathias Grün – poručík (leutnant) 5. tankové divize německé armády. Je poměrně mladý a celé to zabíjení je mu velice odporné. Narukoval jen kvůli otci. Důstojníkem se stal především pro jeho užitečné jazykové schopnosti a vliv jeho otce.

Georg Baum – příslušník SS, důstojnický čekatel (Fähnrich) domácí zálohy Werhmachtu. Bližší popis je neveřejný.

Rebeca a Anna Bloy – Sestry Bloyovy žijí odjakživa na farmě. S ostatními vesničany se příliš nestýkají a snaží se starat o svou malou farmu nejlépe jak dovedou. Na otázky co je ta podivná děsivá aura, která obklopuje jejich pozemek, odpovídají pouze krčením rameny. Velice ctí tradice a protože jsou Vánoce, nedokážou odmítnout pomoc potřebným.

Gaston Gordieux – postarší francouzský matematik, fyzik a kryptolog. Pochází z Paříže. Je poměrně známý, protože před válkou vyučoval na Sorboně. Momentálně na útěku společně s oddílem nadporučíka Spoona, který se dokázal dostat z obléhaného Bastogne. Ví dobře, proč mu američané pomohli zmizet z města. Trpí úzkostí a návaly vzteku.


Dojmologie (Eridor)

Dobrá myšlenka, dobré prostředí, u většiny postav bylo poměrně hodně příležitostí na různé dějové zvraty a některé se i staly, hodně se mi líbila například myšlenka vánočních dárků pro každého z nás, ačkoli jsme se setkávali poprvé a víceméně náhodou na tomtéž místě. Smířil jsem se i s tím, že jsem musel celý larp odehrát svázaný, protože mě ihned po příchodu proradně obklopila skupinka Američanů . Byla škoda, že některé postavy toho měly málo na práci a jmenovitě novinář tam byl skoro zbytečně, mě osobně bylo řečeno, že budu muset řešit velké dilema, ke kterému jsem se ale bohužel musel dopracovat sám, protože jsem ho prostě chtěl řešit, ne, děj mě k tomu vedl skutečně minimálně. Oproti tomu jiné postavy tuhle možnost měly a překvapivé zvraty rozhodně nechyběly. Jak Drirr řekl, celý larp byla víceméně betaverze, takže přes nějaké ty chyby jsem si ho celkem užil a líbil se mi snad nejvíc ze všech, které jsem na conu hrál.


Galerie

{"module":"wiki\/image\/FlickrGalleryModule","params":{"photosetId":"72157628317676583"}}
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License