Arkánum II - Král je mrtev. Ať žije král
ark.png

Kdy: 26.8 - 27. 8. 2011
Kde: Pardubice, čajový klub Paleta
Pořádá: Khelben a kolegové
Počet hráčů: 30+
Vstupné:cca 150 ,-
Účast: na přihlášku
Kontakt: moc.liamg|munacra.pral#moc.liamg|munacra.pral


Úvodník:

Arkánum vás zavede do světa, který je magií prodchnutou alternativou k naší vlastní realitě. Arkánum je svět kde lidé mohou procitnout a objevit v sobě netušený potenciál. Ať už se mohou měnit ve zvířata, komunikovat s duchy, ovládat realitu ohýbající magii nebo se stát nesmrtelnou bytostí noci a platt za to krví ostatních. Jedno je však jisté jsou Jiní než smrtelníci. Mají moc měnit svět a také ho mění
Jiní ale nejsou jedinými obyvately Země. Skrytí za Oponou oddělující materiální svět se schovává říše stínů i s jejich ne zcela lidskými obyvateli a jejich ne zcela lidskými touhami a cíli. A Smrtelníci snící svuj obyčejný nudný život se neuvědomjí že stačí jeden malý krok do šera a stínů může znamenat pozdvižení do nebeských výšin poznání a moci a nebo pád do propasti plný nočních můr a šílenství. letošní arkánum vás zavede do minulosti. Přesněji 24.5. 2010. Zatím o Evropa si oddechla poté co sopka Eyjafjöll konečně přestala vyvrhávat mračna prachu,v Pardubicích si oddech dopřát nemohou. Zástuci Hlídek, organizací, které dohlížejí na pořádek a dodržování Dohody, právě uzavřeli několik zločinů, ale mnohé otázky zustávají nezodpovězeny a stopy vedou do Zámeckého království. do Místa dlícího za Oponou, kam se Jiní obvykle neodvažují bez dobrého důvodu.

O čem Projekt arkána je:

Svět temnoty, noční hlídky to vše už tu bylo, a ačkoliv jsou to zajímavé předlohy, plné báječných zápletek, zjistil jsme že právě samotné předlohy začíná být omezením, jejich stereotypy, a očekávání. Proto je zde Arkánum, zbrusu nový svět který využívá prvků které se osvědčili, najdete tu Hlídky, které na sebe vzaly odpovednost za dodržování Dohody a ochraňování Jiných a smrtelníků. najdete tu Upírské klany i řády mágů a smečky dlaků a mnohé další věci, které možná znáte a možná taky ne. Akránum je svět plný nepoznaných tajemství. Tajemství které je možné poznat, najít a použít.

Co čekat v zámeckém království:

Protože mnozí z hráčů se ptají a ne uplně všem jsem mohl prozradit vše, zde je takový malý ochutnávkový přehled věcí, které se ve hře objeví.

Pohřeb posledního krále a volba nového krále. kdo jí bude a co všechno se rozhodne nový král změnit a nebo zustane vše při starém?

Návštěva z nejvyšších míst, takzvaní pozorovatelé. Prý se mají účatnit pohřbu a volby, ale co jso přesně zač a jsou zde jen kvůli jedné mrtvole?

Zjistíte co se dělo na Islandu pod příkrovem sopečné činnosti

Excelence z různých světů. nejen země má své duchy a mýty, proč jinak by zde byli bytosti co zastupují planety. Jaká budejejich cena za spojenectví.

A radši neotevírejte skříne, mohlo by se stát, že vás zavali hromadou kostlivců

O hře

Hra se bude odehrávat v areálu čajovny na Paletě a čeká vás výprava do území, které bylo po staletí izolováno od světa a bude pro některé politickým kolbištěm a pro ostatní místem, o kterém toho moc nevědí. Hra není jen o politických jednáních a intrikách, na své si přijdou i akčněji zaměření hráči.

Přihlašování:

Na výběr budou postavy uvedené v záložce postav, vyberte si. Postavy mají předpřipravené cíle a pozadí, které vám umožní snadno se ponořit do reálií světa. Jejich schopnosti budou navrhnuty námi, ale rádi zakomponujeme vaše návrhy.
přihlášku si jde stáhnout zde.

Ostatní informace:

Kostýmový povinost: co se kostýmu týče, lze přizpůsobit postavu tomu co si vymyslíte, bežná moda se muže docela dobře pohybovat mezi klasickou historickou fantasy až do moderní doby, důležité je aby to sedělo k postavě, nejlépe udeláte kdžy k postavě napíšete co za kostým hodláte mít nebo třeba přihodíte fotku. hra není plánovaná jako bojové cvičení takže tomu lze přizpůsobyt kostým.

Ubytování: nebudeme zajištovat organizovaně. nicméne pro mimopardubáky: pokud do přihlášky uvedete, že potřebujete přespat a nemáte kde, pomůžeme vám místo zajistit.

Jídlo a pití: v rámci hry bude zajištěn pitný režim(nealko) a něco malého k zakusování.

Dojmologie:

Khelben: Dokonáno jest, Z8mecké království přetrvalo a jeho Král žije a dobře se mu daří, zlá nepředstavitelná zla jsou zpátky v propasti odkud se snažila vyškrábat. Jméno dustojníku z jericha je očištěno, vrah generála McKenzieho nalezen a potrestán a všeobecně se vše vydařilo tak jak má.
k hráčům: Potěšili jste mě,že jste měli pěkné a vtipné kostýmy které opravdu vystihovali vaši podstatu a to kolikrát i vy kteří jste se o hře dozvedli třeba jen nekolik hodit předem.
Ke hře jako takové: něž me zahrnete kritikou co všechno se vám nelibilo tak tady dám pár záměrů proč jsem nekteré herní záležitosti předpřirpavoval tk jak byli.
1) vztahy postav: byli vpodstatě jen na hráčském rozhodnutí. I kdžy puvodně jsme vám chtel alespon ty nejduležitejší na ordinovat, upustil jsem od toho v okamžiku kdy jsme nebyl schopen efektivně předvídat dopad toho vztahu na hru. někteří tedy jisté vztahy měli uvedeny, ale to byli opravdu vážné veic jako kdo je čí potomek, či kdo komu slouží.
názor na svého pána, a sousedy byl plně na vás a i když podle mě ta mbylo mnoho prostoru vyhrotit to víc, Rozhodne vám nezazlývám cestu nejmenšího odporu a snahy se prostě civilizovaně dohodnout. jak jste zjistili většina věcí se proste dala ukecat.
2) pravidla: jistě mě budete pranýřovat že jich bylo moc, ale myslím že skoro všihcni pochopily, že není jejich účelem. aby jste je všechyn vypoužívali ale abyjste meli dostatek nástrojů k řešeí jakékoliv herní situace, měla to být pomoc pro vás co vše mužete delat a jak. A během hry ke mě témeř nikdo nepřišel s dotazem jak použít nejaký z náročnějších efektů. a ti co přišli se doufám dozvěděli jak na to.

3) peníze, mana, esence apod: do hry jste nejaké dostali ale jak jste zjistili nemuseli jste kouzlit natolik aby vás nedostatek omezoval.
4) Informace: úmyslne byli psány velmi subjektivně a ne vždy doslova. Občas bylo potřeba zamyslet se nad tím. typický příkald byli fragmenty vizí které se vám objevovali v hlavách, jejích bizardnost byla umyslná promyšlená reprezentací velkého literárního zla, šíleného písaře Prince 100000 listů. Pokud vás uráželi překlepy, máte mou omluvu korekce u některých vecí probehli. ale ne vše se stihlo a toho textu bylo opravdu hodně. jen pro představu postavy vyšli na 70 stran A4. Jak sem to vše vyplodil nechápu.
5) plány do budoucna: rád bych zkusi larkánum v trohu akčnějším provedení aby se ta m taky trochu(víc) bojovalo. střelci si mohli zastřílet a vubec aby ta spousta bojových schopností našla uplatnění.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License