Albigenští
albigensti.png

Kdy: 10.-13. 3. 2016 a 17.-20. 3. 2016
Kde: Lipnice nad Sázavou
Počet hráčů: cca 50
Pořádá: Tomáš Houška a Gabriela Benešová
Vlastní stránky: http://albigensti.cz/hra-albigensti/
Účast: na přihlášku
Kontakt: přes formulář na stránkách


Legenda

Katarské války skončily a Langued’Oc je pod nadvládou Francie. Může se zdát, že katarství bylo potlačeno a zničeno. Alespoň papež a jeho prodloužená ruka dominikáni by to tak chtěli vidět. Ve městečku Quillan se chystá svatba místního pána. Do města přijíždějí lidé z širého okolí, aby se události mohli účastnit. Zároveň do Quillanu před nedávnem přibyli dva dominikáni, kteří vyšetřují udání na místního kněze, že žije v nepravostech. Skupinka templářů, kteří přijeli na svatbu jako hosté, situaci nezjednodušuje. Mezi obyvateli městečka se určitě skrývají i někteří kataři – neboli Albigenští, ostatně stejně jako v okolních lesích.
Víme, že to tak nemůže zůstat navždy. Každá z postav má své představy a cíle. Je to divoká a temná doba. Někdo jí využije, jiného zničí. Nebojíte se do ní?


O hře

Albigenští je dramatický výpravný larp, jehož děj se odehrává v městečku Quillan léta Páně 1262.
Katarské války skončily a Langued’Oc je pod nadvládou Francie. Katarství bylo oficiálně potlačeno a zničeno, alespoň papež se svými dominikány by to tak chtěli vidět. Jenže není všechno tak, jak se zdá.
Ve městečku Quillan se chystá svatba místního pána. Do města přijíždějí lidé z širého okolí, aby se události mohli účastnit, pozvání přijali templáři a k překvapení všech se zde objevili i dominikáni.

Hra bude zaměřená na prožitek, na historickou simulaci, bude tam nějaká stará hudba, hráči si zkusí prožít středověký způsob myšlení a vidění světa. Přiblíží vám zážitek ze středověké liturgie (jak ji už skoro nikde nemůžete zažít). Nějaké akce tu na hráče čekají, ale nebude to nijak fyzicky náročné – celá hra proběhne v areálu hradu, který nám představuje městečko Quillan. Velkou roli budou mít konverzační momenty, tu a tam nějaká akce.

Bojování i nějaké násilí proběhne, ale pro milovníky válčení to tak není. Pro milovníky mystiky, tedy té opradové, to je.
CéPéčka budou do hry přinášet nové informace a gradaci, a tím postavy posouvat. Nepůjde o konflikt postavy versus cépéčka, ale hlavně o konflikty, které si postavy musí vyřídit mezi sebou. Některé postavy tu budou mít detektivní příběh, ale všechny si přičichnou k tajemnu, strachu, lidskosti i nelidskosti. Každá postava má své sny, své motivace a kráčí za dosažením nějakého svého osobního cíle. Aby uspěla, musí vyřešit různé věci s jinými postavami. Některým postavám půjde o život.
Albigenští rozhodně nejsou dřevárenská bitva! Bude to spíš psychothriller odehrávající se ve středověkých kulisách.


Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License